VILMĀRS

Šodien vēlamies padalīties ar absolventa Vilmāra veiksmīgo pieredzi un atsauksmēm par apmācībām Rīgas Programmēšanas skolā, kā arī viņa veiksmīgo darba gaitu uzsākšanu uzņēmumā VISMA.

Pirms apmācību uzsākšanas Riga Coding School, Vilmāram, kā lielākai daļai kursantu, bija minimāla pieredze programmēšanā. Lai nostiprinātu savas zināšanas un iegūtu lielāku pieredzi, viņš izvēlējās vienu no mūsu pamata kursiem – Programmēšanas pamati 6 nedēļās.

Kāpēc Vilmārs deva priekšroku programmēšanai un kā nonāca līdz Riga Coding School, viņš stāsta: “Pirms apmācību kursa RCS pieredze programmēšanā bija minimāla. Darbā rakstīju īsus C# kodus finanšu datu aprēķināšanai, bez īpašas izpratnes par to, ko daru. Uzsākt apgūt programmēšanu pamudināja gan interese, kas bija radusies saskarsmē ar C#, gan apziņa, ka šī ir un būs pieprastīta profesija. Uzsākt vēl viena bakalaura grāda apguvi nevēlējos, tāpēc lielu lomu nospēlēja RCS reklāmas internetā, jo bez tā es diez vai būtu izpētījis šādu apmācību piedāvājumu.”

Uzsākot mācīties ko jaunu ir svarīgi iegūt norādes, kādā virzienā lūkoties. Ļoti bieži skolas potenciālie kursanti nezina, ar ko sākt – te lieti noder tikšanās ar RCS pārstāvjiem, kuri iedziļinās katra kursanta vēlmēs un vajadzībās. Kā tieši Vilmārs nonāca līdz programmēšanas pamatu kursam? Viņš uz šo jautājumu atbild: Nevarēju izlemt starp programmēšanas pamatu kursu un C# apmācību kursu, taču pēc konsultācijas ar RCS vadītāju Edgaru, biju pārliecināts, ka pareizā izvēle tomēr ir pamatu kurss, jo tajā brīdī vēl nebiju pārliecināts, ko tieši vēlos ar jauniegūtajām zināšanām iesākt.”

Svarīgi gūt no mācību procesa pozitīvas emocijas, saglabāt vēlmi pašam apgūt vairāk informāciju, pēc iespējas vairāk “paņemt” no pasniedzējiem. Riga Coding School un tās pasniedzēju viens no uzdevumiem ir radīt pozitīvu, nepiespiestu atmosfēru. Tā ļauj brīvi, bez lieka stresa mācīties, un pašam kursantam nebaidīties meklēt informāciju, pētīt to un rast risinājumus dažādiem uzdevumiem. Vilmāra atmiņas par apmācībām ir sekojošas: RCS kursu galvenais izaicinājums ir neiepalikt, jo, mācoties programmēt, kaut ko palaižot garām, ātri vien vairs nesaproti neko. Tādēļ ļoti palīdz tas, ka katru nodarbību var noskatīties atkārtoti ierakstā. Kurss kopumā ir ļoti labs, jo tas neļāva atslābt. Intensīva mācīšanās veicina motivāciju to darīt, jo dienu dienā varēju novērot, kā aug manas prasmes.

Beidzot kursus, lielākā daļa mūsu absolventu uzreiz atrod praksi vai veiksmīgi tiek pie jaunas darba vietas IT jomā. Vilmārs nebija izņēmums, ar Karjeras Centra palīdzību viņš ieguva darbu kā jaunākais izstrādātājs organizācijā VISMA. Par savām programmētāja gaitām uzņēmumā, Vilmārs dalās: Līdzšinējā pieredze strādājot par jaunāko programmētāju uzņēmumā VISMA ir ļoti pozitīva. VISMA ir RCS sadarbības partneris, tādēļ uzņēmumam bija priekšstats par potenciālo absolventu spējām. Tiešo vadītāju un mentoru ekspektācijas sākumā bija ļoti atbilstošas tam, kādas zināšanas ieguvu programmēšanas pamatu kursā. Tagad katra diena ir kā intensīvais kurss, jo lielākā daļa no uzdevumiem ir kas pilnīgi jauns. Lai gan iepriekš nebiju pat dzirdējis par lietām, kas man bija jāsāk darīt un viss škita ļoti mulsinošs, ātri vien kļuva skaidrs, kā visas lietas grozās ap RCS kursā apgūtajiem C#/Java valodu pamatiem. Ļoti svarīgi, ka kursu laikā paspēju izprast objektu orientētu programmēšanu (OOP), jo ļoti daudz nākas saskarties tieši ar to.

Noteikti ieteiktu gan RCS, gan programmēšanas pamatu kursus ikvienam, kuram programmēšana nekad nav bijusi ikdienas daļa. Kurss strauji iedos vajadzīgās zināšanas, lai spētu startēt darba tirgū vai attīstīt savas zināšanas tālāk individuāli.”

 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai