VISMA

Šodien rakstīsim par Rīgas Programmēšanas skolas sadarbības partneri, organizāciju VISMA, kuras personāla direktore Ineta Juškēviča dalīsies savās pārdomās par kopējo situāciju IT darba tirgū Latvijā un novērtēs savu pieredzi piesaistot mūsu skolas absolventus.

Par situāciju, kāda pašreiz ir izveidojusies IT darba tirgū Latvijā, Ineta stāsta: “Labu IT speciālistu trūkums vērojams jau vairākus gadus, tādā situācijā esam jau kopš 2010./2011.gada. Patiesībā, pieredzējuši, motivēti un spējīgi IT speciālisti nemaz nenonāk līdz aktīvai darba meklēšanai, viņi nemitīgi tiek uzrunāti un atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko darba devēju, ja nu pie esošā vairs kas neapmierina.

Novērojot darba vakanču pieaugumu IT jomā, var apgalvot, ka šī darbības sfēra ir ļoti aktuāla mūsdienās. Līdz ar to, vēlme mācīties par programmētājiem daudziem cilvēkiem arī ir liela. Starp šiem cilvēkiem ir tādi, kas iegūst izglītību augtskolās, programmēšanas kursos, vai pašmācību ceļā. No tā izriet, ka arī Latvijas uzņēmumiem ir savi kritēriji, standarti, kurus tie prasa no kandidātiem.

Uz jautājumu, vai akadēmiski iegūtā izglītība noder darba meklējumos, un uz ko vairāk VISMA liek uzsvaru, aicinot pretendentu uz pārrunām, Ineta atbild: “Akadēmiski iegūta augstākā izglītība ir papildus plusiņš kandidātam, jo norāda uz viņa spēju mācīties un orientāciju uz rezultātu, tomēr ne vienmēr tā liecina par konkrētu programmēšanas prasmi vai citām iemaņām. Tāpēc, pieņemot lēmumu par konkrētā kandidāta piesaisti uzņēmumam, kompleksi skatām nepieciešamās prasmes, personības īpašības, potenciālu un, kas ir ļoti svarīgi, vērtības, attieksmi, motivāciju.”

Sadarbojoties ar vairākiem Latvijas uzņēmumiem, Riga Coding School palīdz sagatavot speciālistus, kuriem iepriekš bija maza (vai arī nekāda) pieredze programmēšanā. Skolas pasniedzēji sniedz pamata zināšanas kursantiem, lai tiem būtu vieglāk integrēties darba vidē.

Par sadarbības iespējām ar mūsu programmēšanas skolu Ineta stāsta: “Kad neizdodas piesaistīt vajadzīgo skaitu darbinieku klasiski ierastajā veidā, jādomā, jāskatās plašāk. Tādējādi nonācām pie Riga Coding School, kas, manuprāt, ir ļoti veiksmīga ideja, īstajā laikā un vietā. Tikāmies ar vairākiem absolventiem.rotams, ka zināšanas, kas iegūtas, vēl ir pamatīgi jāpapildina, tomēr, patīkami pārsteidza šo cilvēku mērķtiecība, motivācija un apzināta vēlme ielauzties IT pasaulē. Esam ļoti pozitīvi noskaņoti šī projekta sakarā. Turpinām jaunos speciālistus atbalstīt viņu centienos apgūt nepieciešamās progammēšanas un citas IT prasmes, komandas rituālus un veidu, kā komandai vislabāk sadarboties  un ticam, ka gada laikā jaunie censoņi jau būs kļuvuši par patstāvīgiem, motivētiem un ieinteresētiem speciālistiem.”

 

*materiāls saskaņonts ar uzņēmumu

Registracija
Kontaktai