WESTSTEIN

Šodien vēlamies padalīties ar mūsu sadarbības partnera, organizācijas WestStein CTO Jura Auziņa atsauksmēm par kopējo tirgus situāciju un IT jomu Latvijā, kā arī par sadarbību ar Riga Coding School. Uzņēmumā ir sācis strādāt viens no Riga Coding School absolventiem – Toms.

Uz jautājumu, kāda ir pašreizējā situācija IT darba tirgū, Juris atbild: “Uzskatu, ka IT darba tirgus dalās daļās, kur vienā vienmēr ir pieejami zemākas kvalifikācijas un plašāk izplatītu tehnoloģiju darbinieki, un otrā, kur specifisku zināšanu un augstās kvalifikācijas dēļ darbiniekus ir ļoti grūti atrast. Otrā daļa parasti priekšroku dod stabiliem un lieliem uzņēmumiem, un paši izvēlas vēlamo nozari un darba devēju.”

Par cik karjeras jautājumi un pieredzes iegūšana IT šobrīd ir augstākā prioritāte arī starp Riga Coding School kursantiem, ir svarīgi saprast, kā uzņēmums vērtē augstākās izglītības kvalitāti un potenciālā darbinieka pieredzi IT jomā.

Uz jautājumu, vai uzņēmumā tiek prasīts diploms vai vairāk likts uzsvars uz praktiskām zināšanām, Juris Auziņš atbild: “Man personīgi diploma esamība parāda spēju būt pacietīgam un gatavam mācīties, bet lēmums vienmēr tiek pieņemts balstoties uz iepriekš iegūtām praktiskajām zināšanām.”

Ļoti novērtējam mūsu partneru sniegto iespēju iegūt pieredzi uzņēmumā arī ar pamata zināšanām, jauniem un nepieredzējušajiem speciālistiem. Mums ir svarīgs viedoklis par mūsu sadarbību ar uzņēmumiem, tāpēc vēlējāmies zināt, kāpēc konkrēti WestStein uzņēmums ir piekritis piedalīties Riga Coding School projektā un kādas iespējas saredz?

Juris atbild: “Nereti specifisko tehnoloģiju ir vieglāk iemācīt uz vietas, nekā meklēt 100% gatavu darbinieku, kas pirmajā darba dienā rakstīs pilnvērtīgu, augstas kvalitātes kodu. Tāpēc mēģinām dot iespēju jauniem darba tirgus dalībniekiem, kuri, iespējams tikko pēc programmēšanas skolas, pierādīs sevi izrādot iniciatīvu un neatlaidīgi apgūstot sarežģītas lietas.”

Reizēm darba devēji ir skeptiski, jo apzinās, ka aicina uz darba pārrunām cilvēku, kurš ar programmēšanu aktīvi ir nodarbojies tikai pāris mēnešus. Tāpēc ir svarīgi saprast, kādi ir galvenie motīvi,  piedaloties projektā un sadarbībā ar mūsu programmēšanas skolu.

Juris atbild: “Arī es biju skeptisks, taču nu jau esošais kolēģis (Toms) ir pierādījis pretējo. Galvenais ir cilvēka vēlme attīstīties un mācīties. Tā kā neesam ļoti liels uzņēmums un mums darbiniekus atrast nav vienkārši, tad gribējām izmēģināt arī šādu pieeju.”

Priecājamies, ka šis izaicinājums ir sevi attaisnojis! Un mūs priecē, ka tieši Riga Coding School absolvents Toms ir spējis sevi pierādīt šajā amatā. Priekšā, bez šaubām, ir ilgs ceļš, attīstot arvien jaunas prasmes programmēšanā un pierādot sevi arvien augstākā līmenī.

Tam piekrīt arī Juris, sarunas nobeigumā: “Ja runa ir par jaunu lietu apgūšanu jau esot konkrētā darba vietā, tad noteikti esmu par to, ka darbinieks nemitīgi attīstās pilnveidojot savu pieredzi, zināšanas un kopējo uztveri par IT pasauli.”

Novēlam WestStein komandai jaunus un interesantus projektus, kā arī pacietību un vienmēr pozitīvu skatījumu uz ikdienas procesiem!

Registracija
Kontaktai