WUNDER

Šodien vēlamies padalīties ar mūsu sadarbības partnera – uzņēmuma Wunder Latvia, kuru pārstāv Krists Vītols,  pieredzi darbinieku atlasē un viedokli par sadarbību ar Rīgas Programmēšanas skolu.

Pēdējo gadu laikā informācijas tehnoloģiju darba sfēra ir ļoti pieprasīta Latvijā. Uzņēmumiem arvien vairāk ir vajadzīgi jauni speciālisti programmēšanas jomā. Uz jautājumu, kāda ir pašreizējā situācija IT darba tirgū, un kā Wunder Latvia raksturotu proporciju starp darba meklētājiem un darba devējiem, Krists atbild: Brīdī, kad aktīvi rekrutējām jaunus darbiniekus, secinājām, ka darba tirgū ir salīdzinoši daudz junior jeb iesācēja līmeņa IT speciālistu. Taču, ja nepieciešams pieredzējušāks speciālists, tad nepietiks tikai ar vakances izsludināšanu. Lai atrastu pieredzējušus programmētājus ar specifiskām zināšanām, bieži vien nākas pirmajiem uzsākt sarunu un rūpīgāk pameklēt. Jāzina, kuros kanālos viņus uzrunāt un kā ieinteresēt, jo šie darbinieki lielākoties jau ir nodarbināti citos uzņēmumos.

Aicinot cilvēkus pievienoties uzņēmuma komandai, dažas organizācijas pieprasa augstākās izglītības dokumentu, dažiem uzņēmumiem pietiek ar to, ka kandidāts ir izgājis programmēšanas kursus vai apguvis konkrētās tēmas pašmācību veidā – pierādījis savas zināšanas praksē, vai uzrāda savu portfolio ar projektiem.

Vai akadēmiski iegūta izglītība mūsdienās ir nepieciešama, vai tomēr pieprasītākas ir prakstiskās zināšanas, Krists atbild: Akadēmiskā izglītība sniedz sava veida priekšrocības, jo tas kalpo kā apliecinājums, ka cilvēks ir ar konkrētu zināšanu līmeni. Kā papildus bonuss ir pieredze, kas gūta prakses laikā. Lai kļūtu par Wunder Latvia programmētāju, diploms nav noteicošais – vairāk izvērtējam kandidāta praktiskās zināšanas, pieredzi un portfolio.

Pievēršot uzmanību tam, ka uzņēmumiem ir nepieciešami papildspēki IT nodaļās, Rīgas Programmēšanas skola piedāvā sadarbības projektu un piesaista savus absolventus, kā potenciālos darbiniekus. Protams, iepriekš sagatavojot viņus – iemācot pamatlietas programmēšanā, testēšanā, projektu vadīšanā, u.c.

Kādas iespējas Wunder Latvia saskata kopīgā sadarbībā ar Rīgas Programmēšanas skolu, Krists atbild: Mūs uzrunāja RCS pārstāvis un, tā kā iepriekš bijām saņēmuši pozitīvas atsauksmes no draugiem un paziņām, tad šķita, ka šī sadarbība varētu būt viens no veidiem, kā piesaistīt jaunos talantus. Domāju, ka projekts ir labs, jo palīdz cilvēkiem saprast, kas ir programmēšana un ieliek pamatu tālākai izaugsmei. Pēc tam ieteiktu turpināt ar kādiem padziļinātākiem kursiem, kas sniegs ievērojamas priekšrocības, startējot darba tirgū.”

*materiāls saskaņots ar uzņēmumu

Registracija
Kontaktai