ZANE

Šoreiz vēlamies padalīties ar mūsu absolventes Zanes pieredzi par apmācībām Rīgas Programmēšanas skolā un iespaidiem pēc darba uzsākšanas uzņēmumā CGI IT Latvia.   

Riga Coding School tā ir vieta ne tikai cilvēkiem, kuri iepriekš nav bijuši saistīti ar programmēšanu, bet arī tiem, kam aiz muguras jau ir pieredze šajā jomā, bet ir vēlme atjaunot un uzlabot savas zināšanas, lai veiksmīgi turpinātu IT karjeru. 

Zani tehnoloģijas uzrunāja jau sen. Viņa ir tas cilvēks, kura iet soli solī ar tehnoloģiju jaunumiem un labprāt savā ikdienā izmanto tehnoloģiju inovācijas, lai atvieglotu savu dzīvi. 

Par savu iepriekšējo pieredzi programmēšanā un kādu lomu tā aizņem viņas dzīvē, Zane stāsta: Tehnoloģijas interesē jau kopš skolas laikiem. Tajā laikā nopietni aizrāvos ar basketbolu un lielāko daļu uzmanības veltīju šim sporta veidam. Brīvajā laikā pašmācības ceļā apguvu un aizrāvos ar WordPress satura pārvaldības sistēmu. Taisīju mājas lapas un interneta veikalus mazajiem uzņēmumiem – pamatā izmantoju tirgū pieejamās standarta funkcionalitātes, un dažkārt pielāgoju “frontend” ar vienkāršiem HTML, CSS un JQuery. Mani aizrauj tas kā tehnoloģijas maina un uzlabo cilvēku dzīves un to attīstības perspektīvas nākotnē. Pati esmu sajūsmā un mājās izmantoju viedos gaismas slēdžus, putekļu sūcēju robotu. Katru reizi priecājos par to cik ļoti šīs tehnoloģijas atvieglo manu ikdienu. Man patīk, ka ar programmēšanas palīdzību tiek radīti praktiski un taustāmi rezultāti. Patīk, redzēt kā ar procesu automatizācijas palīdzību cilvēks ietaupa laiku un enerģiju. Vēlos darīt to, kas man patīk un dot savu ieguldījumu šajā jomā.”

Mūsdienās ir liels klāsts ar piedāvāto apmācību materiālu dažādās skolās, online kursos – kas tieši Zani uzrunāja izvēlēties WEB Bootcamp kursu Riga Coding School? Viņa dalās: “RCS uzrunāja intensīvā kursa programma, kas piedāvā īsā laikā iepazīties ar vairākām aktuālām tehnoloģijām vienlaikus. Citu dalībnieku atsauksmes mājas lapā radīja pārliecību par pozitīvajiem ieguvumiem.” 

Par iespaidiem un mācību procesu kursa gaitā, kā arī par savu izvirzīto mērķu sasniegšanu Zane stāsta: “Apmācībās īsti grūti nebija. Pa lielam viss atkarīgs no paša, cik daudz darīsi, mācisies, tik arī iegūsi, neviens nebaksta un nespiež. Patika kursa praktiskā pieeja. Gandrīz pēc katra teorijas temata ir iespēja visiem kopā izmēģināt iegūto informāciju praktiskos uzdevumos un piemēros. Paldies pieredzes bagātajam pasniedzējam Valdim par atsaucību un pacietību. Viņš dalījās ne tikai ar tehniskajām zināšanām, bet arī ar programmētāju domāšanas veidu, kas man bija ļoti svarīgi. Galvenokārt, mans mērķis bija iemācīties objektu orientētās programmēšanas principus. Darba devēji šo prasmi prasa, un pamatoti. Lai gan kursā tikai nedaudz laika sanāca veltīt šai tēmai, ieguvu jaunas atklāsmes un kvalitatīvus informācijas avotus, no kuriem tālāk turpināt mācīties individuāli (Laracast). Kursa gaitā secināju, ka daļa no manām tehniskajām zināšanām ir novecojušas. Bija patīkami uzzināt modernās aktualitātes, piemēram, CSS flexboxes un CSS grids ar kuru palīdzību viegli veidot responsīvos dizainus mobilajām ierīcēm.”

Pabeidzot kursus, katram pēc vēlmes ir iespēja iegūt praksi/darba vietu kādā no Riga Coding School piedāvātajiem sadarbības uzņēmumiem, vai paša spēkiem atrast sev patīkamāko IT uzņēmumu.
Par savu darba vietas izvēli un kā paiet Zanes ikdiena jaunajā darba vietā, viņa stāsta:Pateicoties iegūtajām zināšanām RCS programmēšanas kursa laikā, patstāvīgi izpildītiem vairākiem programmēšanas uzdevumiem un veiksmīgai iepriekšējai darba pieredzei ar Microsoft SharePoint tehnoloģiju, 2019. septembra sākumā esmu sākusi strādāt uzņēmumā CGI IT Latvia.  

RCS iegūtās zināšanas brīvi ļauj  sarunāties ar citiem programmētājiem un galvenais saprast informāciju, ko viņi piedāvā. Tas ļoti palīdz programmēšanas uzdevumu atrisināšanai.

Darbojos vairākos projektos vienlaicīgi un tie ir saistīti ar Microsoft SharePoint tehnoloģijas pielāgošanu klientu vajadzībām. Strādāju komandās, kuras palīdz klientiem pielāgot intraneta (iekšējo komunikāciju portālu) dizainu un funkcionalitāti, migrēt saturu no vecākas sistēmu versijas uz jaunāku, automatizēt dokumentu pārvaldības procesus. Darba pienākumi ir daudzpusīgi, no visa pa mazliet – komunicēju ar klientiem,  analizēju prasības, izstrādāju, ieviešu un uzturu risinājumus. Tehnoloģijas ar kurām strādāšu ir Microsoft Powershell, React.js, Microsoft Azure. Kolēģi ir konsultanti ar programmēšanas prasmēm, atsaucīgi un izpalīdzīgi. Daudz mācos no viņiem katru dienu.”

Katram cilvēkam ir svarīgi atrast to, kas viņam patīk un nes gandarījumu par paveikto darbu. Ar laiku daži saprot, ka dzīvē kaut kas ir jāmaina, un no tā nāv jābaidās. Galvenais – saņemties, un izdarīt pirmo soli. 

Tiem cilvēkiem, kuri vēlas pamēģināt ko jaunu, priekš sevis nezināmu, mainīt profesiju, Zaneiesaka: “Ne tikai profesijas, bet visās citās dzīves jomas izmaiņās – ieklausīties sevī, uzdrīkstēties un ļauties nezināmajam. No prakstiskās puses, iesaku parunāties ar cilvēkiem, kam ir līdzīga pieredze. RCS atsauksmes sadaļa ir labs sākums.” 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventi un uzņēmumu

Registracija
Kontaktai