5 interesanti fakti par Python programmēšanas valodu

Python programmēšanas valoda ir viena no populārākajām, visvieglāk apgūstamajām un visbiežāk lietotajām valodām pasaulē. Papildus tam ir vēl interesanti fakti, par kuriem Tu iespējams neesi dzirdējis. Šajā rakstā mēs vēlamies par tiem izstāstīt.

 

Python oriģināli bija atvaļinājuma projekts

Šo valodu, kas vēlāk kļuva populāra visā pasaulē, izveidoja programmētājs Gvido van Rossums, meklējot kaut ko interestantu, ko darīt 1989. gada Ziemassvētku brīvdienās. Divus gadus vēlāk pasaule iepazina valodu ar nosaukumu Python. 

 

Kā radies nosaukums Python?

Salīdzinot ar citiem programmēšanas valodas nosaukumiem, šis noteikti piesaista uzmanību. Tu droši vien arī domā, ka tas ir tikai pitona čūskas vārds? Bet īstenībā stāsts ir pavisam cits. Valodas radītājs stāsta, ka šo nosaukumu iedvesmojusi britu komēdija “Montija Paitona lidojošais cirks” (Monty Python’s Flying Circus). Gvido Van Rossums, veidojot šo valodu, tajā laikā skatījās šo nesen izlaisto seriālu un tā kā viņam bija vajadzīgs īss un saistošs nosaukums, iedvesmojās no tā. Šķiet, ka viņam tas arī ir izdevies. 

Python ir atvērtā koda valoda

Jā, šī valoda ir pilnīgi atvērta koda, kas nozīmē, ka šo kodu jebkurš var pētīt un modificēt atbilstoši savām vajadzībām. Papildus, plašā Python kopiena var arī palīdzēt valodas attīstībā. 

 

Google izmanto Python

Jā, Python ir viena no oficiālajām programmēšanas valodām Google. Var teikt, ka YouTube ir izveidots, pamatā izmantojot Python.

 

Izmantojot Python, Tu vari izveidot jebko

Patiesībā ar Python Tu vari izveidot visu, ko vēlies. Mobilās aplikācijas, IoT lietotnes, kā arī šo valodu var izmantot mašīnmācībai un mākslīgajam intelektam! 

 

Ikvienam, kurš vēlas kļūt par programmētāju, ir vērts apgūt šo interesanto, varētu teikt, pilnīgi neplānoto un pasaulē populāro programmēšanas valodu, ar kuru Tu vari iemācīties izveidot visu, ko vēlies!

 

Ja domā, ka arī Tev ir svarīgi zināt Python, aicinām reģistrēties mūsu kursiem šeit: https://bit.ly/3i7jIsZ

Varbūt vēlies bezmaksas karjeras konsultāciju? Reģistrējies konsultācijai šeit: https://bit.ly/3i6SnqY 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai