5 soļi karjeras maiņai

Karjeras maiņa ir ļoti svarīgs dzīves posms, kuram ir nopietni jāsagatavojas. Sagatavoties pārmaiņām var mierīgi un ar iedvesmu. Ja Jūs jau vēlaties mainīt savu karjeru, tas nozīmē, ka tieši tagad Jums ir nepeiciešamas pārmaiņas. Galu galā, ja Jūs esat nelaimīgs darbā, tas ietekmē visu Jūsu dzīvi un vidi. Šī raksta mērķis ir palīdzēt Jums pareizi sagatavoties karjeras izmaiņām un mazināt bailes no neveiksmēm.
Novērtējiet realitāti

Pirms mainīt karjeru, padomājiet, vai tiešām vēlaties kaut ko jaunu, vai arī vienkārši uzskatāt, ka darba vieta, kurā vēl nestrādājat ir labāka. Lai redzētu reālās atšķirības starp pašreizējo un sapņu darbu, nosauciet sev problēmas, kas liek aiziet no pašreizējā darba, un padomājiet, vai jaunais darbs atrisinās šīs problēmas. Esiet godīgi pret sevi, apzinieties, ko Jūs patiešām meklējat jaunā karjerā.

Turklāt, lai to būtu vieglāk izdarīt, apkopojiet pēc iespējas vairāk informācijas par vēlamo darbu. Uzziniet, kādi būs Jūsu pienākumi, kādas algas sagaidīt, kādas paaugstināšanas iespējas ir iespējamas. Tikai apkopojot pēc iespējas vairāk informācijas, Jūs varēsiet adekvāti novērtēt, vai jaunais darbs patiešām ir tas, ko Jūs patiešām vēlaties.

Apmācību posms

Ja jūs sapņojat par karjeru pavisam citā jomā, iespējams, būs nepieciešamas apmācības, lai labāk apgūtu prasmes, kas vajadzīgas jaunai karjerai. Jo vairāk jaunais darbs atšķiras no vecā, jo vairāk jums vajadzēs mācīties. Pirms pierakstīšanās uz apmācībām, labi izpētiet, ko Jūs jau zinat, un kur vēl ir nepilnības. Protams, var būt, ka Jūs neko neprotat, un  vienkārši ir liels sapnis tikt uz  noteiktu darbu vai pāriet uz citu jomu. Un tas nenozīmē, ka nav iespējams iegūt šāda veida darbu! Tieši pretēji, ir daudz piemēru, kad cilvēki ir krasi mainījuši karjeru un beidzot atklājuši savu profesionālo laimi. 

 

Izvirziet mērķus, kurus vēlaties sasniegt

Viena no visvairāk satraucošajām lietām, mainot karjeru, ir fakts, ka Jūs to darāt pilnīgi brīvprātīgi. Jums par to nevienam nav jāmaksā, Jums nav noteikts termiņš, līdz kuram to izdarīt. Izvirziet ļoti skaidrus mērķus – kad, ko un cik ilgi mācīsities, cik ilgi aizņems prakse, kur un kā meklēsiet jaunu darbu. Ir arī ļoti svarīgi nepārspīlēt un adekvāti novērtēt visu, lai Jums tiešām būtu laiks savlaicīgi sasniegt  mērķus.

Savienojiet visus punktus

Citiem vārdiem sakot, pievērsiet uzmanību tam, kad parādījās vēlme, kas mudināja mainīt karjeru. Varbūt Jūs to vienmēr gribējāt, vienkārši baidāties no tā? Citiem vārdiem sakot, atklājiet patiesību, lai kāda tā būtu. Tad Jūs labāk sapratīsiet savus motīvus un, pats galvenais, zinot savu patieso vēstures ceļu uz jaunu karjeru, būs daudz vieglāk pārliecināt jaunos darba devējus, ka esat šī darba cienīgs un patiesi to vēlēsities. Tas ir īpaši svarīgi, ja Jūsu pašreizējam darbam nav nekā kopīga ar to, ko vēlaties, un Jūsu darba pieredze ir bijusi pavisam citāda.

Pārvariet šaubas

Protams, ceļā uz karjeras maiņu var būt esat vairākkārt šaubijušies par sevi. Un tas ir pilnīgi normāli. Galvenais ir zināt, ka šādi momemti būs, un tiem ir jāsagatavojās. Viena no biežākajām šaubām ir saistīta ar vecumu. Jo vecāks ir cilvēks, jo vairāk viņi domā, ka ir par vēlu mainīt karjeru. Mēs jau daudz par to rakstijām- ka vecumam nav ierobežojumu. Neskaitāmi piemēri pierāda, ka veiksmīgas karjeras izmaiņas var notikt pat tuvu vai pat pensijas vecumā. Nekad nav par vēlu īstenot savu sapni un iesaistīties tajā, kas sagādā Jums prieku. Vissvarīgākais – nekad nezaudējiet optimismu un pozitivitāti un atrodiet galvenos iemeslus, kas Jūs motivēs.

Mēs ceram, ka šis raksts ir devis Jums pārliecību, pārliecinājis un vismaz ļāvis Jums izveidot turpmāko darbības plānu. Ja vēlaties detalizēti pakonsultēties par karjeras maiņu, mēs aicinām Jūs uz bezmaksas personīgās karjeras konsultācijuVissvarīgākais ir rīkoties un neapstāties. Veiksmi!

Reģistrācija
Kontakti