5 soļi karjeras maiņai

Karjeras maiņa ir ļoti svarīgs dzīves posms, kuram ir nopietni jāsagatavojas. Sagatavoties pārmaiņām var mierīgi un ar iedvesmu. Ja vēlaties mainīt savu karjeru, tas nozīmē, ka tieši tagad jums ir nepieciešamas pārmaiņas. Galu galā, ja esat nelaimīgs darbā, tas ietekmē visu jūsu dzīvi un vidi. Šī raksta mērķis ir palīdzēt jums pareizi sagatavoties karjeras izmaiņām un mazināt bailes no neveiksmēm.

Novērtējiet realitāti

Pirms mainīt karjeru, padomājiet, vai tiešām vēlaties kaut ko jaunu, vai arī vienkārši uzskatāt, ka darba vieta, kurā vēl nestrādājat ir labāka. Lai redzētu reālās atšķirības starp pašreizējo un sapņu darbu, nosauciet sev problēmas, kas liek aiziet no pašreizējā darba, un padomājiet, vai jaunais darbs atrisinās šīs problēmas. Esiet godīgi pret sevi, apzinieties, ko jūs patiešām meklējat jaunā karjerā.

Turklāt, lai to būtu vieglāk izdarīt, apkopojiet pēc iespējas vairāk informācijas par vēlamo darbu. Uzziniet, kādi būs jūsu pienākumi, kādu algu sagaidīt, kādas ir paaugstināšanas iespējas. Tikai apkopojot pēc iespējas vairāk informācijas, jūs varēsiet adekvāti novērtēt, vai jaunais darbs ir tas, ko patiešām vēlaties.

Apmācību posms

Ja jūs sapņojat par karjeru pavisam citā jomā, iespējams, būs nepieciešamas apmācības, lai labāk apgūtu prasmes, kas vajadzīgas jaunai karjerai. Pirms pierakstīšanās uz apmācībām, labi izpētiet, ko jūs jau zināt, un kur vēl ir nepilnības. Protams, var būt, ka neko neprotat, un  vienkārši ir liels sapnis tikt uz  noteiktu darbu vai pāriet uz citu jomu. Un tas nenozīmē, ka nav iespējams iegūt šāda veida darbu! Tieši pretēji, ir daudz piemēru, kad cilvēki ir krasi mainījuši karjeru un beidzot atklājuši savu profesionālo laimi. 

 

Izvirziet mērķus, kurus vēlaties sasniegt

Viena no visvairāk satraucošajām lietām, mainot karjeru, ir fakts, ka jūs to darāt pilnīgi brīvprātīgi. Izvirziet ļoti skaidrus mērķus – kad, ko un cik ilgi mācīsities, cik ilgi aizņems prakse, kur un kā meklēsiet jaunu darbu. Ir arī ļoti svarīgi nepārspīlēt un adekvāti novērtēt visu, lai jums tiešām būtu laiks savlaicīgi sasniegt  mērķus.

Savienojiet visus punktus

Citiem vārdiem sakot, pievērsiet uzmanību tam, kad parādījās vēlme, kas mudināja mainīt karjeru. Varbūt jūs to vienmēr gribējāt, vienkārši baidāties no tā? Atklājiet patiesību, lai kāda tā būtu. Tad labāk sapratīsiet savus motīvus un, pats galvenais, zinot savu patieso vēstures ceļu uz jaunu karjeru, būs daudz vieglāk pārliecināt jaunos darba devējus, ka esat šī darba cienīgs un patiesi to vēlaties. Tas ir īpaši svarīgi, ja pašreizējam darbam nav nekā kopīga ar to, ko vēlaties, un jūsu darba pieredze ir bijusi pavisam citāda.

Pārvariet šaubas

Protams, ceļā uz karjeras maiņu var rasties šaubas par sevi. Un tas ir pilnīgi normāli. Galvenais ir zināt, ka šādi momenti būs, un tiem ir jāsagatavojas. Viena no biežākajām šaubām ir saistīta ar vecumu. Jo vecāks ir cilvēks, jo vairāk viņi domā, ka ir par vēlu mainīt karjeru. Mēs jau daudz par to rakstījām- ka vecumam nav ierobežojumu. Neskaitāmi piemēri pierāda, ka veiksmīgas karjeras izmaiņas var notikt pat tuvu vai pat pensijas vecumā. Nekad nav par vēlu īstenot savu sapni un iesaistīties tajā, kas sagādā jums prieku. Vissvarīgākais – nekad nezaudējiet optimismu un pozitivitāti un atrodiet galvenos iemeslus, kas jūs motivēs.

Mēs ceram, ka šis raksts ir devis jums pārliecību un vismaz ļāvis izveidot turpmāko darbības plānu. Ja vēlaties detalizēti pakonsultēties par karjeras maiņu, mēs aicinām jūs uz bezmaksas individualo karjeras konsultācijuVissvarīgākais ir rīkoties un neapstāties. Veiksmi!

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai