Jā, bezmaksas tīmekļa vietņu veidotāji ir ļoti praktiski, tomēr, iedziļinoties, jūs sapratīsiet, ka bezmaksas funkcijas ir ļoti ierobežotas, un, ja vēlaties izveidot “īstu” tīmekļa vietni, šie konstruktori vairs nav īsti “bezmaksas”. Nereti par “bezmaksas” tīmekļa vietņu konstruktoru ir jāmaksā vairāk nekā par profesionālu tīmekļa izstrādātāju.
Šis mīts pastāv jau gadiem ilgi, domājot, ka var izveidot tīmekļa vietni un to nekādā veidā nevajadzēs rediģēt. Tomēr, ja vēlaties, lai jūsu tīmekļa vietne būtu lietojama un aktuāla, tai būs nepieciešama pastāvīga uzmanība, uzlabojumi, modifikācijas un atjauninājumi. Un tas viss pat nedomājot par tipiskām tīmekļa vietņu problēmām, piemēram, kiberdrošību vai problēmu novēršanu.
Ne vienmēr. Programmēšanas izmaksas būs atkarīgas no jūsu vietnes sarežģītības. Varbūt jūsu uzņēmumam vispār nav nepieciešami sarežģīti risinājumi. Turklāt jūs vienmēr varat atrast lētākus risinājumus, ja finanses jums ir ļoti svarīgas, pat uzņēmējdarbības sākumā.
Protams, ir ļoti svarīgi, lai jūsu tīmekļa vietnē būtu saturs. Tomēr ir jānošķir kvalitāte un kvantitāte. Ja katru lapu piepildīsiet ar nevajadzīgu un nebūtisku saturu, tas tikai atbaidīs lietotājus, savukārt tīmekļa vietne, kurā ir maz informācijas, bet kas veidota skaidrā un viegli saprotamā struktūrā, liks viņiem palikt.
Patiešām, programmētājs var izveidot tīmekļa vietni bez jebkāda satura, tomēr viņam joprojām būs nepieciešams pārskats par nepieciešamajām lapām. Ja programmētājs izveido tīmekļa vietni, iepriekš nesagatavojot tekstus, viņš izmanto “lorem ipsum” kā vietturus. Tāpēc, kad tīmekļa vietne būs pabeigta un tekstu autoram būs jāpievieno saturs, viņš būs ierobežots rakstzīmju, rindkopu vai pat attēlu skaita ziņā. Tāpēc ir svarīgi vispirms padomāt par saturu un tikai pēc tam ap to veidot tīmekļa vietni un tās dizainu.
Šis uzskats joprojām ir ļoti izplatīts, lai gan 60 % tīmekļa meklēšanas darbību tagad tiek veiktas ar tālruni. Daudzas tīmekļa vietnes mūsdienās joprojām nav pielāgotas šim atšķirīgajam formātam, un tā ir kļūda, jo 91,7 % tālruņu lietotāju pamet tīmekļa vietni, ja tā nav pielāgota viņu ierīcei. Tomēr tā nav vienīgā problēma, arī Google meklēšanas algoritms samazinās jūsu vietu reitingā, ja nenodrošināsiet tīmekļa vietnes pielāgošanu mobilajām ierīcēm.