6 soļi veiksmīgai karjeras maiņai

Ja esi nolēmis pārkvalificēties un uzsākt karjeru jaunā jomā, vienmēr ir vērts padomāt par karjeras maiņas plāna sastādīšanu. Šāds plāns ļaus Tev labāk noteikt kāda ir Tava sapņu specialitāte, izvirzīt savus mērķus un justies pārliecinātam par savu izvēli. Šajā rakstā mēs vēlamies dalīties ar 6 soļiem, kas ļaus Tev izveidot efektīvu karjeras maiņas plānu.

 

  1. Izvēlies specialitāti 

Rūpīgi pārdomā, kādas lietas Tev interesē visvairāk, kādas prasmes Tev jau ir, kādas ir Tavas vērtības. Tas ļaus Tev atklāt visas iespējamās īpatnības, kas Tev varētu būt piemērotas. Sarakstu var sašaurināt, mēģinot brīvprātīgi strādāt uzņēmumos no interesējošām jomām, kā arī izmantojot praksi.

 

  1. Nosaki prioritātes

Sastādot sarakstu ar dažādām specialitātēm jomā, ko esi izvēlējies, Tu varēsi labāk atrast savu sapņu specialitāti. Padomā, kādu darbu Tu vēlētos visvairāk. Vai Tu vēlētos darīt garīgu vai fizisku darbu. Tev svarīgāk būtu elastīgs darba laiks, vai varbūt svarīgāk ir saņemt lielāku atalgojumu. Atbildot uz šiem jautājumiem, Tu saņemsi daudz skaidrāku redzējumu par savu sapņu darbu.

 

  1. Apsver visas nianses

Personīgā izvēle ir ļoti svarīga, taču jāņem vērā arī citi apstākļi. Uzzini, kāda ir pašreizējā vajadzība pēc darbiniekiem Tevis izvēlētajā jomā. Uzzini, kāda kvalifikācija būtu nepieciešama vēlamajam darbam un vai ar to Tev pietiek, vai arī vēl ir jāapgūst papildus zināšanas vai prasmes. Padomā arī par to, vai jaunais darbs būs piemērots visiem Taviem dzīves apstākļiem vai arī Tev būs nepieciešamība pēc būtiskām izmaiņām.

 

  1. Izdari izvēli

Kad viss iepriekš minētais ir labi apsvērts, ir jāpieņem lēmums. Vislabāk ir nefokusēties tikai uz vienu jaunu karjeras ceļu. Ja plāns A tomēr neizdodas, būs vieglāk, ja Tev būs arī plāns B. Tomēr pārāk daudz iespēju var traucēt koncentrēties un sasniegt galveno mērķi.

 

  1. Uzstādi mērķus

Kad esi izlēmis par savu turpmāko karjeras virzienu, nākamais solis būtu mērķu izvirzīšana. Vispirms nosaki īstermiņa mērķus, kurus plāno sasniegt gada laikā vai ātrāk, un tad padomā par ilgtermiņa mērķiem, kas Tev būs svarīgi, uzsākot jauno karjeras virzienu. Nosakot mērķus, nepārspīlē tos, tiem jābūt reālistiskiem un adekvātiem, un, pierakstot tos, Tev jābūt sajūtai, ka Tu tos varēsi sasniegt.

 

  1. Tikšanās ar karjeras konsultantu

Izpildot šos piecus soļus, Tu jau esi paveicis lielisku darbu, taču bieži vien, mainot karjeru un, iespējams, pārkvalificējoties pavisam citā jomā, ļoti noder arī profesionālās atziņas. Ja Tev liekas, ka Tava jaunā karjera varētu būt IT jomā, Tu vienmēr vari sazināties ar mūsu skolas Karjeras centru, kur Tevi sagaidīs profesionāļi, kuri var sniegt detalizētus padomus par visiem IT karjeras jautājumiem.

 

Mēs ceram, ka Tev šie padomi noderēs, gatavojoties izmaiņām Tavā karjeras. Mēs novēlam Tev atrast Tavu sapņu darbu!

 

Vēlaties BEZMAKSAS karjeras konsultācijas? Reģistrējies ŠEIT.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai