7 ieteikumi jaunajiem datu analītiķiem

Ja nesen esi kļuvis par datu analītiķi, pievienojoties komandai ar pieredzējušiem cilvēkiem nekā tu pats, tev var šķist, ka patiesībā neko nesaproti… Lai pārliecinātos, ka šī jaunpienācēja pieredze nemazina tavu motivāciju, šeit ir daži galvenie padomi datu analītiķiem.

 

Esi organizēts
Organizētība, strādājot ar datiem, ir viena no vissvarīgākajām lietām. Neesi slinks! Nosauc mapes un projektus jau no pirmā darba brīža, lai arī cik tie būtu mazi, jo nespecifiski nosaukumi ātri radīs jucekli tavā datorā, kuram tu pats nevarēsi tikt cauri. Un pats galvenais – pieraksti paveikto katru dienu vai vismaz reizi nedēļā, lai tu varētu labāk plānot savu darbu.

Esi pārliecināts par sevi
Sākot darbu, bieži vien šķiet, ka visi zina un saprot vairāk nekā tu. Protams, cilvēkiem, kuri šajā jomā strādā jau gadiem, ir lielāka pieredze. Bet tas nenozīmē, ka tu neko nezini. Tu zini pamatus, un viss pārējais prasa laiku, lai iemācītos un saprastu. It īpaši tāpēc, ka datu analītiķa darba būtība nav saistīta ar perfektām zināšanām, bet gan ar spēju būt elastīgam un spēju mācīties darbā.

Uzzini vairāk par to, ko vēl nesaproti
Neizvairies no darbiem, kas tev rada apjukumu. Gluži pretēji, ja tu kaut ko nesaproti, mēģini praktizēties un veidot projektus par šo tēmu, lai tu varētu mācīties, bez stresa par termiņiem un klientiem. Nebaidies lūgt kolēģus tev palīdzēt šādos projektos, jo viņu pieredze un zināšanas būs lieliski palīgi tavā jaunajā darbā.

Novēro kā Tavs mentors strādā
Tavs mentors, visticamāk, būs vecākais datu analītiķis. Tas ir cilvēks, kurš ne tikai labāk pārzina darba tehnisko pusi, bet arī labi izprot uzņēmuma kultūru un darba principus. Pievērs uzmanību tam, kā šī persona plāno savu dienu, kā viņš/a mijiedarbojas ar klientiem, kā viņš/a izskaidro savu darbu kolēģiem, kuri nezina par darba tehniskajām detaļām, un kādus lēmumus pieņem ikdienā.

Vissvarīgākais ir klausīties
Neatkarīgi no tā, ar ko tu runā jaunajā darbā – ar klientu, mentoru vai komandas vadītāju – vienmēr uzmanīgi klausies viņu teikto. Protams, tas ir svarīgi katrā darbā, bet tas ir īpaši svarīgi kā datu analītiķim. Tas ir tāpēc, ka datu analītiķa darbā bieži vien ir iesaistītas dažādas komandas, lai kopīgiem spēkiem nonāktu pie uzņēmumam vērtīga rezultāta.

Uzdod jautājumus
Jautājumu uzdošana padarīs tevi par labāku datu analītiķi. Neviens jaunā darbā negaida, ka tu visu zināsi uzreiz, tieši otrādi – visi gaida, ka tu uzdosi jautājumus. Nebaidies teikt, ka tu kaut ko nezini, ka kaut kas atkal tev jāpaskaidro. Ja dzirdi, ka citi runā un lieto terminus, kurus vēl nezini – jautā, par ko viņi runā. Pat klientiem nebaidies teikt, ka noskaidrosi kaut ko, ko nezini, un pēc tam atgriezīsies pie viņiem. Nav nekas sliktāks par datu analītiķi, kurš izliekas, ka zina kaut ko tādu, ko patiesībā nesaprot.

Uzticies sev
Kā datu analītiķis tu bieži saskarsies ar situācijām, kurās ir vairāk nekā viens veids, kā rīkoties. Daži no šiem lēmumiem būs mazāk svarīgi nekā citi, taču tie visi noteiks tavu rezultātu. Kā mēs teicām pirmajā punktā, ir ļoti svarīgi piefiksē to, ko tu dari, un līdz ar to arī kādus lēmumus tu pieņem, jo, ja kaut kur kļūdies, būs viegli atgriezties un uzzināt, kur kļūda tika pieļauta. Un, ja reizēm pilnībā apmaldies un nezini, uz kuru pusi iet, droši vērsies pie pieredzējušiem kolēģiem.

Mēs ceram, ka šie padomi būs noderīgi un ļaus tev justies pārliecinātākam datu analītiķa karjeras sākumā. Vissvarīgākais – nebaidies lūgt palīdzību, jo kādu dienu tu palīdzēsi tādam iesācējam kā tu pats!

Ja vēlies apgūt datu analīzi un pats kļūt par datu analītiķi, spied šeit.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai