Par programmēšanu ir daudz mītu, un bieži vien tie attur tos, kuri vēlas uzsākt programmētāja karjeru. Tādi mīti kā “Jābūt perfekti prasmīgam matemātikā” vai “Es esmu pārāk vecs, lai iemācītos programmēt” ir atturējuši daudzus no vēlmes uzsākt strādāt par programmētāju, kas, iespējams, būtu kļuvusi par veiksmīgu pārkvalificēšanos. Šajā rakstā mēs apskatīsim un atspēkosim 7 izplatītākos mītus par programmēšanu.
1. Jābūt ļoti talantīgam, lai iemācītos programmēt
Patiesība ir tāda, ka ikviens, kurš ir apņēmies smagi strādāt, var iemācīties programmēt. Programmēšanas valoda, pirmkārt, nav nekas cits kā valoda, kas ļauj sazināties ar programmām. Programmēšanas valodas no pirmā acu uzmetiena šķiet mulsinošas, taču lielākā daļa mūsdienu programmēšanas valodu ir veidotas tā, lai tās būtu ļoti viegli saprotamas un apgūstamas. Tātad, lai kļūtu par labu programmētāju, Tev jābūt radošam, neatlaidīgam un gatavam spēt atrisināt problēmas.
2. Programmēšana ir garlaicīga
Patiesībā ir gluži pretēji. Tehnoloģijas ir visur, un kur tehnoloģijas, tur ir programmēšana. Dominē nepareizs uzskats, ka programmēšana ir tikai vietņu izstrāde. Patiesībā tas ir posms tehnoloģiju izstrādē, ko var izmantot visur – no spēlēm līdz kosmosa kuģiem. Programmēšana ir radošs process, kas ļauj izveidot kaut ko noderīgu. Apguvis programmēšanu, Tu vari strādāt praktiski jebkurā jomā. Vai tas tiešām izklausās garlaicīgi?
3. Ir par vēlu iemācīties programmēt
Mēs varam droši teikt, ka nekad nav par vēlu iemācīties programmēt. Programmēšana ir joma, kurā trūkst darbinieku, un šī vajadzība vienmēr paliks. Tāpēc neatkarīgi no tā, cik vecs Tu esi, vissvarīgākais ir Tavas zināšanas un prasmes. Cilvēki no visām dzīves jomām, kuriem nav absolūti nekādas programmēšanas pieredzes, piesakās mūsu skolā, un pēc apmācību pabeigšanas ir spējīgi veiksmīgi uzsākt praksi vai darbu kā programmētājiem vai testētājiem.
4. Visa pamatā ir matemātika
Šis ir viens no lielākajiem mītiem par programmēšanu. Galu galā programmēšana vispirms ir saistīta ar koda rakstīšanu, nevis matemātiskām formulām. Protams, Tev būs nepieciešamas pamatzināšanas par algebru, bet to visu Tu jau esi apguvis skolā. Ir jomas, piemēram, spēļu izstrāde, kurās Tev var būt nepieciešamas zināšanas par trigonometriju vai fiziku, taču pat šeit Tu vari izmantot bibliotēku priekšrocības un izdomāt, kādi spraudņi ir nepieciešami šo problēmu risināšanai.
5. Kad esi apguvis vienu valodu, Tev vairs nav jāmācās
Noteikti nē. Programmēšana ir nepārtrauktas attīstīšanās joma. Tiek izgudrotas jaunas valodas, atjaunotas vecās. Ja Tu nolem kļūt par programmētāju, Tev būs nepārtraukti jāmācās un jāatjaunina savas zināšanas, savādāk Tu nevarēsi strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām. Bet tici mums, interesēties par jauninājumiem un tos izprast ir ļoti aizraujoši!
6. Dažas valodas ir labākas nekā citas
Runājot ar programmētājiem, var izrādīties, ka kāda valoda ir labāka, bet tas ir tikai personisks viedoklis. Katrai valodai ir atšķirīgs darbības princips, un to var izmantot dažādām lietām. Dažas valodas ir vieglāk iemācīties, taču vienmēr ir vērts apgūt arī sarežģītākas valodas.
7. Lai iemācītos programmēt, Tev jāiet uz universitāti
Protams, augstskolā ir iespējams apgūt programmēšanu, taču tas nav obligāti. Daudzi cilvēki ir iemācījušies programmēt patstāvīgi, tiešsaistes kursos, programmēšanas skolās. Iespējas mācīties programmēt ir visdažādākās, un Tu viegli vari izvēlēties sev piemērotāko veidu.
Tādējādi programmēšana ir ne tikai jautra un samērā viegli apgūstama, bet sniedz arī interesantas un daudzsološas darba iespējas. Turklāt šai specialitātei nav ierobežojumu, ikviens var mācīties. Varbūt tas būs arī Tavs jaunais karjeras ceļš?
Ja vēlies uzzināt vairāk par mūsu piedāvātajām apmācībām un uzsākt savu ceļu IT sfērā, spied ŠEIT.