TOP 7 padomi produktīvām tālmācībām

Sākumā doma par tālmācību var šķist nedaudz neparasta, it īpaši tiem, kam grūti ievērot disciplīnu, kā arī pavadīt laiku savās mājās, kur ir visi nosacījumi uzmanības novēršanai. Tomēr darbam ar sevi, cenšoties sevi motivēt, nav jābūt ļoti grūtam un nomāktam. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar dažiem vienkāršiem padomiem, lai iedvesmotu un motivētu sevi palikt produktīviem tālmācībās. 

 

1. Labs internets

Jā, internets ir viena no vissvarīgākajām lietām efektīvai tālmācībai, lai nerastos savienojuma pārtraukumu nodarbībās vai svarīga projekta laikā. Pārliecinies, vai internets ir pietiekami ātrs. Bieži saglabā savus darbus datorā, vai pārej uz mākoni. Šis ieradums būs noderīgs ne tikai mācībās, bet arī vēlāk, strādājot pie darba vai personīgiem projektiem.

 

2. Izveido mācību vidi

Tas ir ļoti svarīgi. Atrodi mājās klusu vietu, kur neviens tevi netraucēs. Ja neesi viens, palūdz mājas iedzīvotājus, lai viņi netraucē tevi nodarbību un mājasdarbu laikā. Paslēp arī visas lietas, kuras varētu novērst uzmanību. Uz laiku izslēdz skaņu savam telefonam, lai nerodas kārdinājums pārbaudīt, kurš ir uzrakstījis ziņu vai zvanīja.

 

3. Nebaidies lūgt palīdzību

Ir ļoti svarīgi uzdot jautājumus pasniedzējam, un reāllaika tālmācībā to var izdarīt, tiklīdz rodas nepieciešamība. Neesi viens no tiem cilvēkiem, kurš vienmēr klusē un cenšas tikt nepamanīts un risināt problēmas pats. Jautā, tiklīdz kaut kas ir neskaidrs, vai nestrādā. Jo vairāk neatbildētu jautājumu sakrāsi, jo vairāk radīsies “melno caurumu”. Negaidi to brīdi – jautā, jautā un vēl reiz jautā! Konsultējies ne tikai ar savu pasniedzēju, bet arī ar kolēģiem, kursa biedriem. Interese, mērķtiecība un diskusijas ar pasniedzēju un kursa biedriem attīstīs, padziļinās un nostiprinās tavas zināšanas.

 

4. Atkārto

Šobrīd neko jaunu neteiksim, taču ir svarīgi atkārtot to, kas ir piemirsies. Katru dienu velti laiku, lai pārskatītu piezīmes vai citus nodarbību kopsavilkumus, un  atkārto to, ko jau zini. Katram atkārtojumam ir liels ieguvums, vairāk lietu tiek ņemtas vērā un labāk tās tiks izprastas.

 

5. Pārtraukumi ir nepieciešami

Mēģinot līdzsvarot mācības un atpūtu, noteikti nevajag pārspīlēt, jo tas var ātri nomākt. Attālinātās nodarbības beigās uzreiz neķeries klāt mājasdarbu pildīšanai. Atpūties, vingro, klausies mūziku – dari visu, kas nepieciešams, lai nedaudz atvēsinātu savu prātu. Noteikti paņem pārtraukumus, kad pildi mājasdarbus. Dažreiz pārtraukums ir atslēga uz atbildi, jo, atslābinot prātu un pievēršot savu uzmanību uzdevumam pēc kāda laika, rodas jaunas idejas, kā visu atrisināt. 

 

6. Sazinies ar kursa biedriem

Tālmācība nenozīmē, ka tā ir izolācija no apkartējās vides. Tieši pretēji – noteikti satiecies ar saviem kursa biedriem. Mūsdienās ir daudz veidu, kā sazināties grupās, izmantojot gan čatus, gan video zvanus. Diskutē, dalies pieredzē un problēmu risināšanas veidos. 

 

7. Motivē sevi
  1. Nekad neaizmirsti iemeslu, kāpēc izvēlējies attālināto kursu programmu. Tavs mērķis vienmēr vedīs tevi uz priekšu.

  2. Apzinies to, ka apmācību laikā būs produktīvas dienas, būs mazāk produktīvas, un tas ir pilnīgi normāli.

  3. Iepriecini sevi katru reizi, kad esat izpildījis sarežģītu uzdevumu. Tā varētu būt iepirkšanās, kāds kārots gardums, jauna seriāla noskatīšanās, vai SPA procedūras utt.

 

Mēs ceram, ka šie padomi tev bija noderīgi, un tālmācība vairs nešķiet par grūtu izaicinājumu. Nešaubies par sevi, un nenokavē – TAGAD ir labākais laiks, lai iemācītos to, par ko jau sen sapņo! 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai