7 PIEPRASĪTAS IT PROFESIJAS

Mūsdienās pasaulē viss mainās ļoti strauji un arī tehnoloģijas attīstās neapjaušamā ātrumā. Protams, tas viss ietekmē arī darba tirgu un populārākās profesijas. Jau tagad ir acīmredzams, ka nākotnē vislielākā vajadzība būs pēc IT speciālistiem dažādās jomās. Pašreiz jau ir vairākas jomas, kur viņu trūkst, un pieprasījums katru dienu pieaug. Šajā rakstā aicinām iepazīties ar 7 IT profesijām, kurām tuvākajā laikā būs vislielākais potenciāls.

 

Mobilo lietotņu izstrādātājs
Mobilās lietotnes ir joma, kurā interese un pieprasījums pieaug īpaši strauji. Visi tiešsaistes veikali tagad cenšas izstrādāt savas aplikācijas, kā arī dažādas organizācijas un uzņēmumi vēlas izveidot lietotājiem ērtas un pieejamas mobilās aplikācijas. Pēc lietotņu izveides apgūšanas, ļoti iespējams, ka Tu viegli atradīsi labi apmaksātu darbu.

 

Datu Zinātnieks
Datu zinātnieku darbs, iespējams, ir vislabāk apmaksātais darbs IT jomā. Šīs jomas profesionāļi ir nozīmīgi un noderīgi tieši lieliem uzņēmumiem, jo viņu veiktā datu analīze, atziņas un ieteikumi ir ļoti svarīgi biznesa panākumiem un attīstībai. Šī profesija kļūs vēl nepieciešamāka, pieaugot lietu interneta popularitātei.

 

DevOps inženieris
DevOps inženieri ir kā tilts starp programmētājiem un inženieriem. Šie speciālisti palīdz saīsināt programmatūras izstrādes ciklu, veicinot efektīvākus risinājumus, piemēram, automatizāciju. Parasti šie speciālisti strādā vairākās nodaļās, cenšoties uzlabot esošos procesus un radīt jaunus.

UX dizaineris
UX dizaineri ir atbildīgi par to, kā produkts vai lapa izskatās patērētājiem. Viņu mērķis ir padarīt produktu ērtu un patīkamu lietošanai. Viņiem ne tikai jākonsultē programmētāji par produkta ērtībām, bet arī jāsazinās ar lietotājiem, lai labāk izprastu viņu vajadzības.

 

Sistēmu analītiķis
Šīs profesijas pārstāvim jāatrod tehniski risinājumi, lai palīdzētu risināt biznesa problēmas. Šāda persona ir kaut kas starp uzņēmuma un IT darbinieku, viņam ir jāsazinās gan ar uzņēmuma dažādām nodaļām, gan ar mērķauditoriju. Nepieciešamība pēc šādiem darbiniekiem pieaug, īpaši pieaugot mākoņdatošanas popularitātei.

 

UI dizaineris
Strādājot ar UX dizaineriem un programmētājiem, UI dizaineriem ir jānodrošina, lai viss produkts un tas, kā lietotājs to redz, atbilstu sākotnējam redzējumam. Viņiem labāk nekā jebkuram citam ir jāsaprot, kā vislabāk izvietot visas vietnes sadaļas un kāda interaktīvā pieredze lietotājiem būs visērtākā.

 

Biznesa analītiķis
Šīs profesijas darbs ir līdzīgs datu analītiķa darbam, taču aptver vairākas jomas. Šādai personai jābūt ne tikai IT, bet arī finanšu un projektu vadības zināšanām, tāpēc, ja Tev ir zināšanas kādā no šīm profesijām, Tu viegli varēsi pārkvalificēties par biznesa analītiķi – vienu no vislabāk apmaksātajām nākotnes profesijām.

 

Kā redzi, tagad un, iespējams, vienmēr IT jomā būs ļoti daudz dažādas specialitātes, kurās pastāvīgi būs vajadzīgi darbinieki. Protams, ir daudz vairāk iespēju nekā šeit uzskaitītas, un, ja vēlies darbu, kas garantē nodarbinātību un stabilus ienākumus, Tu noteikti nekļūdīsies, izvēloties IT. Vēl jo vairāk tāpēc, ka IT nav tikai programmēšana, tas ir daudzveidīgs un interesants darbs.

Vēlies BEZMAKSAS karjeras konsultācijas? Reģistrējies ŠEIT.

Registracija
Kontaktai