Apmacibas

Kāpēc grūti iegūt darbu IT jomā?

Pēc apmācību beigšanas, nākamajam solim, kas Jums būtu jāizdara, ir prakses vai darba vietas meklēšana. Jūs ļoti labi mācijāties, Jums liekas, ka esat ar labu zinašanu bagāžu, esat pārliecināts un Jums ir drosme nekavējoties doties uz darba interviju, tomēr arī ar tādiem kritērijiem var piedzīvot neveiksmes. Riga Coding School Karjeras centrs ir pamanījis, ka neveiksmes parasti notiek, ja tiek pieļautas pašas fundamentālās kļūdas. Šajā rakstā mēs vēlmies dalīties ar visbiežāk pieļautajām kļūdām, lai Jūs tās neatkārtotu.

 

1. Nav pabeigts testa uzdevums

Kad dodaties uz darba interviju, gandrīz vienmēr no uzņēmuma var sagaidīt kādu testa, tehniskā uzdevuma pildīšanu. Ja Jums šķiet, ka tie ir pārāk grūti un neatrisināmi, to nepildīšana vispār ir liela kļūda. Darba devēji iesniedz Jums šāda veida pārbaudījumu, lai novērtētu Jūsu zināšanas un kā tās tiek piemērotas. Daudz svarīgāk ir uzsākt uzticēto uzdevumu, parādīt, ka nebaidaties no grūtībām un mēģinat atrast veidus, kā atrisināt radušās problēmas. Galu galā neviens nav teicis, ka Jūs nevarat meklēt risinājumus internetā vai konsultēties ar skolas pasniedzēju.

 

2. Zināšanu un pieredzes trūkums

Gadās, ka cilvēks  piesakās amatam, kurā viņam var pietrūkt iegūto zināšanu un pieredzes. Tomēr tas nav šķērslis un par to nav jāuztraucas. Ja esat viens no tiem, tad neuztraucieties un nedomājiet par to, ka apmācības bija velti iztērēts laiks. Gluži pretēji, piesakoties tādiem amatiem, pat ja darba intervija ir neveiksmīga, tas iedvesmos Jūs iet tālāk, pētīt vairāk šo jomu. Ja tomēr tas nav Jūsu variants- piesakieties tādiem amatiem, par kuriem esat pārliecināts.

 

3. Pārāk augstas finansiālās cerības

Jā, darbs IT jomā ir viens no ienesīgākajiem, tomēr arī šajā jomā peļņa ir atkarīga no pūlēm. Tikai tas, ka esat pabeidzis apmācības, nepalīdzēs nopelnīt vairāk. Tātad, ja esat tikai iesācējs, sagaidiet atbilstošu algu, kurai noteikti būs tendence pieaugt un, iespējams, diezgan ātri. Dodoties uz darba interviju, noskaidrojiet kāda ir vidējā alga par šādu amatu. Novērtējiet situāciju tirgū, paskatieties līdzīgus darba sludinājumus.

 

4. Interese par piedāvāto amatu

Liela kļūda ir ierasties uz darba interviju, nesaprotot  kāds darbs tiek piedāvāts. Tad intervijas laikā drīz vien kļūst skaidrs, ka vai nu Jūs vispār nevēlaties šo darbu, vai arī darba devējs sapratīs, ka Jūs neesat īstajā vietā. Vienmēr uzmanīgi izpētiet darba piedāvajumu. Ja amata nosaukums ir angļu valodā, noteikti to iztulkojiet un pārliecinieties, ka saprotat pareizi. Tas pasargās no pārpratumiem sarunas laikā. 

 

5. Jūs neesat gatavs darba intervijai

Doties uz interviju, ja neesat labi sagatavots, ir liels risks nedabūt darbu. Jums jāizpilda mājasdarbs – jānoskaidro par uzņēmumu un tā mērķiem, jādomā par to, kāpēc Jums patīk šis uzņēmums un kāpēc Jūs vēlētos strādāt tā labā.

 

6. Sliktas angļu valodas zināšanas

Jā, lai strādātu IT jomā, bieži tiek prasītas labas angļu valodas zināšanas. Tāpēc, ja angļu valoda nav Jūsu stiprā puse, ir vērts pievērst tai uzmanību. Būtu prātīgi apmeklēt angļu valodas kursus paralēli programmēšanas kursiem, lai vājās angļu valodas zināšanas pēc darba pabeigšanas nebūtu šķērslis nodarbinātībai.

 

7.Uzņēmums maina plānus

Dažreiz iemesls, kāpēc Jūs nesaņēmāt darbu, nav Jūsu vaina. Diemžēl tas notiek pat tad, ja visu esat izdarījis perfekti – gan sagatavošanās laikā, gan intervijas laikā. Vairumā gadījumu, meklējot jaunu cilvēku, darba devēji nolemj, ka šāds amats pagaidām nav vajadzīgs vai uzņēmumā parādās piemērota persona, un esošajiem darbiniekiem bieži tiek noteiktas prioritātes. Šajā gadījumā nekrītiet izmisumā un droši piesakieties citos uzņēmumos.;) 

 

8. Jūs mainījāt savas domas

Pastāv arī tādas situācijas – darba intervijas laikā Jums veicas labi, Jūs pēkšņi saprotat, ka darbs tomēr nav piemērots Jums. Dažreiz pat darba devējs, kurš jūsos redz citu potenciālu, piedāvā pieteikties uz citu amatu. Tā nav slikta lieta. Daudz labāk ir saprast, kas Jums tiešām patīk pirms sākat strādāt, nevis sākt strādāt un pēc tam būt neapierinātam ar  darba vietu.

 

Karjeras centra padoms:

Nekautrējieties un uzsāciet sarunu ar interesējošā uzņēmuma pārstāvi LinkedIn, tas var būt HR vai Jūsu kāda projekta komandas vadītājs. Uzdodiet korektus jautājumus, lai uzzinātu, ar kādām tehnoloģijām uzņēmums strādā, cik svarīgas ir angļu valodas zināšanas un cita noderīga informācija par darba stāvokli. Jūs varat pajautāt priekš sevis tehnisku uzdevumu, lai parādītu savu motivāciju un spējas, tas ir īpaši svarīgi gadījumos, kad darba sludinājumā ir kritērijs par vismaz viena gada darba pieredze, un Jūs to vēl neesat uzkrājis.

Jūs droši vien jau esat sapratuši, ja nesaņēmāt darbu uzreiz, tas nav pasaules gals. Pieņemiet to kā pieredzi, kā stimulu cītīgi strādāt un vairāk padziļināties IT jomā. Varbūt nākamā saruna būs veiksmīga, un darba vieta Jums būs daudz piemērotāka. 

Novēlam nepadoties un sasniegt savu mērķi!

Veiksmi!

Registracija
Kontaktai