8 IT specialitātes, kurās nav nepieciešama programmēšana

IT joma kļūst arvien pievilcīgāka visu vecumu un specialitāšu cilvēkiem, taču diezgan bieži cilvēki domā, ka programmēšana ir kaut kas grūts un noteikti ne viņiem. Vai domā, ka esi viens no viņiem? Mums ir labas ziņas! Ne visās IT profesijās ir nepieciešamas programmēšanas zināšanas. Šajā rakstā mēs vēlamies dalīties ar 8 specialitātēm, kurām vari pieteikties, nemācoties programmēt.

 

UI dizainers
Lietotāja saskarnes (user interface) dizainers ir atbildīgs par programmas izskatu visos tās izstrādes posmos – no idejas līdz izstrādei. Viņam arī ir jānodrošina, lai lietotājiem būtu skaidri norādījumi par lietotnes lietošanu. Turklāt UI dizaineri ir atbildīgi par to, lai visi programmas elementi darbotos harmoniski.

UX dizainers
Lietotāja pieredzes (user experience) izstrādātājs ir atbildīgs par to, lai lietotne būtu ērta un viegli lietojama. UX dizainera galvenais uzdevums ir izdomāt, ko lietotājs sagaida no programmas. Paturot šo prātā, viņam vajadzētu izdomāt, kā visērtāk pasniegt vajadzīgo informāciju. UX dizainerim arī jāpārzina dažādi analītikas veidi, lai varētu pieņemt pareizos lēmumus.

a-woman-wearing-a-headset-while-working

Programmatūras kvalitātes testētājs
Šiem testētājiem ir jāpārliecinās, vai programma darbojas nevainojami un ērti pirms nodot to lietošanai gala lietotājām. Šiem speciālistiem ir jāveic testi dažādos scenārijos, lai atklātu iespējamās kļūdas un tās labotu, padarot galaprodukta kvalitāti nevainojamu.

SEO speciālists
Šī specialitāte var šķist vairāk no mārketinga jomas, taču tajā pat laikā tai ir daudz kopīga ar IT. SEO (search engine optimization) speciālistiem ir labi jāizprot meklēšanas algoritmi, jāseko līdzi to atjauninājumiem, lai vietnes tiktu nepārtraukti optimizētas. Tāpēc SEO speciālistiem ir jāsadarbojas ar programmētājiem.

woman-in-hat-working-with-statistical-data-at-home-office

Datu analītiķis
Datu analītiķim vissvarīgākās ir būt ziņkārīgam un censties atrast kopsakarības no dažādiem datiem. Šis darbs patiks tiem, kas vēlas prast paredzēt tendences vai prast savus atklājumus pastāstīt vienkāršiem vārdiem citiem, kā arī attēlot to vizuāli.

Vietņu analīzes speciālists
Šī specialitāte ir saistīta ar digitālo mārketingu un SEO. Šādi speciālisti izseko vietnes datu plūsmu, izseko vietnes elementu veiktspēju un novērtē vizualizācijas, izmantojot Google Analytics. Tomēr šis darbs ir diezgan intensīvs, jo, lai labi nopelnītu, būs jāstrādā ar daudziem klientiem.

Tehniskā atbalsta speciālists
Protams, ka ir atbalsta darbi, kuros nepieciešamas detalizētas tehniskās zināšanas, taču daudziem nav nepieciešamas sarežģītas un ilgas apmācības.

IT personāla atlases speciālists
Lai strādātu par IT personāla atlases speciālistu tev nav jāzina, kā programmēt, tomēr tev ir jābūt daudzām IT zināšanām, lai nolīgtu patiešām labus IT speciālistus. Ideālā gadījumā, šādam speciālistam jau jābūt pieredzei IT jomā, lai zinātu tās dažādās nianses.

Mēs ceram, ka šis raksts ir devis tev plašāku priekšstatu par tavām karjeras iespējām IT jomā un iedvesmojis tevi izmēģināt sevi šajā jomā, pat nemācoties programmēt.

Registracija
Kontaktai