Programmēšanas vai datu analīzes hakatoni ir lieliska vieta, kur parādīt sevi ne tikai pieredzējušiem datu analītiķiem, bet arī iesācējiem. Tomēr pat ar liela apjoma teorētiskajām zināšanām, ne vienmēr to ir iespējams izdarīt. Šajā rakstā dalīsimies ar padomiem, kas palīdzēs tev būt labāko dalībnieku vidū.
Padoms Nr. 1: labi izproti uzdevumu
Lai gan tas šķiet elementāri, bet bieži vien no pirmā acu uzmetiena, domājot, ka tēma ir ļoti skaidra, tu sāc strādāt, neiedziļinoties. Šāda sasteigta darbošanās nekādā gadījumā nenesīs panākumus. Tāpēc, pirms sākt ģenerēt idejas, labi apskati uzdevuma tēmu, atrodi pēc iespējas vairāk informācijas par problēmu, jo tikai tad varēsi domāt par visiem iespējamiem veidiem, kā to atrisināt.
Padoms Nr. 2: izvirzi hipotēzes
Pirms sākat iedziļināties datos, ir ļoti svarīgi izvirzīt hipotēzes. Tikai tad datu rezultāti neietekmēs tavu hipotēzi. Turklāt, tas palīdzēs labāk plānot savu darbu un noteikt prioritātes, jo, visticamāk, uzreiz redzēsi, kuras hipotēzes ir svarīgāk pierādīt, kuras varat virzīt saraksta beigās.
Padoms Nr. 3: veido komandu
Lai veiksmīgi veiktu hakatona uzdevumu, ļoti svarīga ir laba komanda, kurā apvienojas cilvēki plašu pieredzi. Ideālā gadījumā pirms programmēšanas vai iesaistīšanās datu analīzē, viņi ieguvuši pieredzi citās jomās, it īpaši tajās, kas attiecas uz konkrēto uzdevumu. Jo daudzveidīgāka būs komanda, jo daudzveidīgākāk varēsiet aplūkot problēmu un atrast oriģinālākus risinājumus.
Padoms Nr. 4: izveido pamata kodu bāzi
Kamēr vēl gatavojies hakatonam, izveido sarakstu ar visbiežāk izmantotajiem kodiem. Piemēram, tu vari pierakstīt funkcijas, kas palīdzēs atšifrēt dažādas shēmas vai arī iegūt rezultātus dažādos aspektos, kas ļaus tev izvēlēties pareizās stratēģijas. Centies savākt pēc iespējas vairāk universāli izmantotu kodu un funkciju, lai hakatona laikā nebūtu jālauza galva, mēģinot tos atcerēties.
Padoms Nr. 5: izdomā pēc iespējas vairāk zīmju
Hakatonos parasti būs jāstrādā ar datiem, kas tiks sniegti, un tu nevarēsi iegūt vairāk info no tiem tik īsā laikā. Tomēr, izdomājot tik daudz atribūtu, cik vajadzētu meklēt datos, tu paplašināsi iespējas daudz detalizētāk pārbaudīt pašus datus. Tāpēc sacensību sākumā velti laiku, lai izdomātu pēc iespējas vairāk zīmju, jo tieši no tā var būt atkarīgi panākumi.
Padoms Nr. 6: pastāvīgi veic uzlabojumus
Ja vēlies būt un palikt starp labākajiem, tev noteikti nepietiks ar tradicionālo tehniku un zināšanu pielietojumu. Jau pirms hakatona interesējies par inovācijām, dažādiem projektiem un problēmu risināšanas paņēmieniem. Nekad nevar zināt, kura informācija būs noderīga hakatona laikā, tāpēc jo plašāka tava zināšanu bagāža, jo labāk.
Padoms Nr. 7: izmanto pieredzi
Pat ja tev nav izdevies uzvarēt hakatonā, pēc tā beigām noteikti velti laiku, lai analizētu savu pieredzi. Padomā par to, kāpēc šoreiz kaut ko nedarīji un ko varēji darīt citādi. Iedziļinies uzvarētāju lēmumos. Šāda veida kļūdu analīze būs īpaši noderīga, gatavojoties nākamajam hakatonam, tāpēc piefiksē visu, lai varētu atcerēties, tuvojoties nākamajai iespējai.
Padoms Nr. 8: sakārto kodu
Saprotams, ka vēlies pierakstīt savas idejas tiklīdz sākas konkurss, taču ļoti svarīgi pārliecināties, ka rezultāts nav tikai dažas nesaprotamas piezīmju lapas. Tāpēc svarīgi apstāties un sakārtot kodu tā, lai tas būtu skaidrs ne tikai tev, bet arī komandas dalībniekiem. Jo tikai skaidri saprotot otra idejas, varēsiet sasniegt labākos rezultātus.
Ceram, ka šie padomi būs noderīgi ceļā uz nākamo hakatonu. Ja lasīji šos ieteikumus un vēlies piedalīties nākamajā hakatonā, bet saproti, ka vēl trūkst zināšanu par datau analīzi, tad vari iepazīties ar RCS piedāvātajiem kursiem Datu analīzē.