Lai izveidotu labu UX/UI dizainu, vispirms ir jādomā kā topošās vietnes vai lietotnes lietotājam. Dažkārt projekta veiksmi nosaka nevis jaunākās modes tendences, bet gan lietošanas un informācijas atrašanas ērtums. Un nebaidieties domāt “ārpus kastes”, lai izpildītu klienta prasības.
Lai izveidotu patiesi lietotājam draudzīgu dizainu, jums jāzina savas tīmekļa vietnes vai lietotnes mērķauditorija. Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir apskatīt līdzīgu pakalpojumu vai produktu tīmekļa vietnes un izpētīt tur esošo lietotāju komentārus un atsauksmes. Zinot, kas patīk un kas nepatīk jūsu mērķauditorijai, jūs iegūsiet ļoti stabilu sākumpunktu.
Interneta lietotājiem bieži nepatīk daudz ritināt, tāpēc ir vērts censties visu būtisko informāciju ievietot lapā, kas vairāk vai mazāk iekļaujas ekrānā. Tomēr, ja tas nav iespējams, labāk ir mēģināt izdomāt āķīgu nosaukumu taustiņam, kas aizvedīs uz nākamo lapu.
Tīmekļa vietnes vai lietotnes tipogrāfijai (teksta krāsai, fontam un izmēram) jābūt skaidrai, redzamai un pievilcīgai. Nekas tik ļoti nekaitina lietotāju kā teksts, kuru nav iespējams izlasīt, tāpēc labai tipogrāfijai jāpievērš liela uzmanība.
Laba dizaina būtība un noslēpums ir divas lietas – vienkāršība un skaidrība. Labākajiem dizainparaugiem ir vienkāršs un skaidrs izkārtojums, viegli atrodami taustiņi, bet oriģinalitāti un pievilcību var izpaust ar krāsu un attēlu palīdzību.
Veidojot tīmekļa vietnes vai lietotnes dizainu, pārliecinieties, ka lietotājam nekad nav jānospiež taustiņš “Palīdzība”. Vienmēr pats izpētiet savu projektu un pārliecinieties, ka viss saturs un visi taustiņi ir ļoti skaidri un viegli atrodami.
Kad esat izlēmis par teksta izkārtojuma garumu, dodiet lietotājam iespēju izvēlēties, cik lielu daļu no tā viņš vēlas redzēt, izmantojot taustiņus “slēpt” un “vairāk”. Daudzi lietotāji novērtēs šādu iespēju esamību.
Pat ja jums šķiet, ka esat pabeidzis projektu un tas ir izdevies diezgan labi, pārbaudiet to vēlreiz. Un vēlreiz. Jo vienmēr ir iespējams veikt uzlabojumus. Pārliecinieties, ka lietotājam nav garlaicīgi vai, vēl sliktāk, ka navigācija nav sarežģīta.
Ja nezināt, ko vēl varētu uzlabot, palūdziet draugiem vai kolēģiem, kuri nav piedalījušies projektā, sniegt atsauksmes. Novērojiet kā viņi mēģina navigēt, lai paši varētu redzēt, vai ir konkrēti posmi, kuros viņiem rodas grūtības vai jautājumi.
Ja jūs interesē karjera UX/UI dizaina jomā, tad reģistrējaties Riga Coding School UX/UI dizaina kursam! Uzzini vairāk informācijas ŠEIT