9 aizraujošas projekta idejas jaunajiem C# programmētājiem

C# ir vienkārša, moderna un elastīga programmēšanas valoda, kas jau sen ir izpelnījusies atzinību izstrādātāju vidū. Liela daļa no Windows aplikācijām ir izstrādāta tieši ar C# palīdzību, kā arī tā ir viena no iecienītākajām valodām dažādu datorspēļu izstrādei. Ja vēlies iemācīties programmēt, C# ir lieliska izvēle — galu galā, tas taču būtu tik interesanti uzzināt, kas slēpjas aiz Google, Microsoft Office un citām programmām. Un lai mācīšanas process būtu patiešām efektīvs, ir vērts atrast aizraujošus projektus, kas palīdzētu pielietot iegūtās zināšanas arī praksē. Papildus, tā ir lieliska iespēja parādīt savas spējas potenciālajam darba devējam. Šajā rakstā piedāvājam 9 idejas jaunajiem C# programmētājiem, kuras vari izmantot, lai uzsāktu kādu interesantu projektu.

 

Skaitļu minēšanas spēle

Izmantojot C#, vari izveidot jautru spēli, kas ģenerē nejaušus skaitļus, un pēc tam spēlētājam ir jāuzmin, kāds ir šis skaitlis, izmantojot programmas dotos norādījumus. Instrukcijas, kā izveidot šādu spēli, atradīsi šeit.

 

Piezīmju grāmatiņa

Šis projekts ir ārkārtīgi vienkāršs un tāpēc īpaši piemērots iesācējiem. Tas ļauj lasīt, rakstīt un rediģēt vienkāršus XML failus, kā arī izveidot un dzēst katalogus un to nosaukumus. Instrukcijas atradīsi šeit.

 

Tālruņu numuru katalogs

Ļoti līdzīgs projekts iepriekšējam ir tālruņu numuru katalogs. Tikai šeit būs jāpievieno vairāk mainīgo, piemēram, adrese, tālrunis, vārds utt. Projekta nodarbību vari aplūkot šeit.

 

Spēle “Krustiņi-nullītes” 

Šis ir īpaši interesants projekts, jo, izveidojot “krustiņu-nullītes” spēli, to vari izmantot gan pats, gan spēlējot kopā ar draugiem vai ģimeni. Šis projekts ir mazliet sarežģītāks, bet noteikti būs pa spēkam arī iesācējiem. Meklē norādījumus šeit.

 

Tic Tac Toe

 

Filmu datu bāze

Šādu lietotni ir ne tikai vērtīgi izveidot, bet arī pēc tam izmantot savu mīļāko vai kāroto filmu glabāšanai. Tu vari izmantot Microsoft SQL serveri, lai izveidotu datu bāzi, un Visual Studio, lai izveidotu tās dizainu.

 

Balsošanas rīks

Izveidojot šo lietotni, Tu varēsi apkopot datus par balsošanas procesā iesaistītajiem dalībniekiem, tādējādi radot iespēju balsot un pārskatīt rezultātus. Norādījumi par balsošanas programmas izveidi ir pieejami šeit.

 

Darbinieku meklēšanas rīks

Šī lietotne ļauj darba devējiem atrast sev piemērotākos kandidātus. Tev vajadzēs izveidot lietotāja profilus, kur lietotājii  varēs pievienot savus personīgos datus. Pēc tam programma veidos pēc iespējas saderīgākus pārus, balstoties uz ievadītajiem datiem par darba devēju un kandidātiem.

 

Elektroniskais paraksts

Šī lietotne šobrīd ir īpaši aktuāla, jo ir ierobežota iespēja parakstīt dokumentus klātienē. Elektroniskais paraksts vieglā un ērtā veidā atrisina šo problēmu. Šo elektronisko parakstu varēsi izmantot dažādu formātu digitālajiem dokumentiem. Projekta nodarbību atradīsi šeit.

 

Kalkulators

Vēl viens pavisam vienkāršs projekts, īpaši piemērots tiem, kas nesen sākuši mācīties programmēt ar C#. Šī programma varēs veikt dažādas vienkāršas matemātiskas darbības. Norādījumus atradīsi šeit.

Calculator

Mēs ceram, ka šis raksts iedvesmos Tevi izveidot savu C# projektu. Mēs esam parliecināti, ka sākot ar vienkāršiem projektiem, Tev radīsies interese apgūt jaunas zināšanas par C# un izstrādāt arvien sarežģītākus projektus. Lai veicas!

Registracija
Kontaktai