Ar ko atšķiras JAVA un C# programmēšanas valodas?

Gan Java, gan C # programmēšanas valodas ir uz objektu orientētas valodas, kuras ir ļoti iecienītas programmētāju vidū un tās ir salīdzinoši viegli apgūt arī iesācējiem. Tomēr, lai arī tās ir līdzīgas, šīm programmēšanas valodām katrai ir savas atšķirības un īpatnības. Par to mēs runāsim šajā rakstā.

 

Java iezīmes

Java valodas sintakse tiek atvasināta no C++ valodas. Šajā valodā rakstītais kods var darboties uz jebkuras platformas, kas ir viena no šīs programmēšanas valodas lielākajām priekšrocībām. Tā ir universāla valoda, kura ir  piemērota daudzu lietu programmēšanai – no mobilajām aplikācijām līdz apjomīgām web lietojumprogrammām.

 

C # iezīmes

C# programmēšanas valoda tika izstrādāta, pamatojoties uz C, C++ un Java valodām. Šo valodu izstrādāja Microsoft, tāpēc tā ir ļoti piemērota programmēšanai visam, kas paredzēts darbam ar Windows. Taču to var izmantot arī ar citām operētājsistēmām, kā arī programmēt lietu internetu (Internet of Things) vai arī radīt mākslīgā intelekta rīkus.

 

Galvenās atšķirības starp Java un C# :

  • Java ir ideāli piemērots tīmekļu (Web) lietojumprogrammu veidošanai, savukārt C# — spēlēm un mobilajām lietotnēm.
  • Java ir paredzēta palaišanai JRE (Java Runtime Environment) vidē un C# – CLR (Common Language Runtime)
  • Java bieži tiek izmantota sarežģītu lietojumprogrammu veidošanai atklātā koda ekosistēmā, un C# tiek galvenokārt izmantots Microsoft platformu lietojumprogrammu veidošanai.
  • Java programmēšanas valodai ir ļoti liela lietotāju kopiena, kas ir izstrādājusi daudzas atvērtā koda bibliotēkas, savukārt C# atbalsta Microsoft bibliotēkas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lai uzskatāmāk parādītu galvenās atšķirības starp šīm programmēšanas valodām, esam izveidojuši salīdzināšanas tabulu

Kas tiek salīdzināts?                     

 JavaC#
ParadigmaUz klasēm balstīta, objektorientēta valoda, kas atvasināta no C++ valodasUz komponentēm orientēta, objektorientēta valoda, kas atvasināta no C, C++, Java valodām
IzmantošanaTīmekļa lietojumprogrammu, mobilo lietotņuSpēļu, mobilo lietotņu, virtuālās realitātes izveidei
UzstādīšanaNepieciešams JDK (Java Development Kit)Nepieciešams .NET 
PlatformasJava labi strādā dažādās platformāsStrādā dažādās platformās, bet joprojām ir jāuzlabo šī funkcionalitāte
RīkiEclipse, NetBeans, Intelli J IDEAVisual Studio, MonoDevelop, # develop

 

Kā redzam, tad šīm valodām piemīt daudzas līdzības, bet ir arī dažas atšķirības, un nav iespējams pateikt, kura no šīm programmēšanas valodām ir labāka, jo tas viss ir atkarīgs no tā, kam valoda tiks izmantota. Tātad, ja Tev šķiet, ka ir jāuzlabo savas zināšanas par kādu no šīm programmēšanas valodām, tas vienmēr būs labs lēmums.

Piesakies mūsu programmēšanas pamatu kuram un apgūsti abas šīs programmēšanas valodas un WEB tehnoloģijas! Reģistrējies apmācībām šeit

Registracija
Kontaktai