Atšķirības starp manuālo un automatizēto testēšanu

Tīmekļa vietnēm un mobilajām lietotnēm ir jādarbojas nevainojami, tāpēc testēšana ir neizbēgama izstrādātāja ikdienas sastāvdaļa. Testēšana var būt manuāla vai automatizēta. Šajā rakstā mēs aplūkosim atšķirības starp šiem diviem testēšanas veidiem. Papildus uzzināsiet, kas ir ISTQB sertifikācija un kādas priekšrocības tā dot manuālajam testētājam. 

Lielākā atšķirība starp manuālo un automātisko testēšanu ir tā, kurš veic testēšanu. Manuālai testēšanai ir nepieciešama analītiķu un inženieru aktīva līdzdalība dažādos testējamā produkta izstrādes un palaišanas posmos. Automatizētajā testēšanā testētājiem ir jāraksta skripti, kas testus izpilda automātiski.

Manuālā testēšana:

Dažkārt ir situācijas, kad testētājiem ir labi jāizprot viss pārbaudes process, jāpievērš uzmanība vissīkākajām detaļām. To var izdarīt tikai pats testētājs, rūpīgi piedaloties visā testēšanas procesā no sākuma līdz beigām. Dažkārt testēšanas process ir tik sarežģīts, ka procesā ir jātestē un jāmodificē dažādi scenāriji. Kaut arī automatizētās testēšanas iespējas ir ļoti attīstījušās, dažkārt ir situācijas, kad automatizētās testēšanas programmas nosaka neeksistējošas kļūmes, un tādēļ testētājiem ir jāpieliek pūles, lai manuāli noskaidrotu, vai atrastā kļūda ir pareiza vai nē.

Automatizētā testēšana:

Šis testēšanas veids aizņem mazāk laika un tā ir lielākā priekšrocība, ko sniedz automatizētā testēšana, salīdzinot ar manuālo. Tāpēc, izvēloties automatizēto testēšanu, bieži vien palielinās procesa produktivitāte. Automatizētā testēšana galvenokārt bija paredzēta, lai atrisinātu biežāko manuālās testēšanas problēmu – laika trūkumu. Un, jo tālāk, jo būtiskāka šī problēma kļūst. IT jomā darba apjoms, kam ir nepieciešama testēšana, aug milzīgā tempā.

Papildus priekšrocība testēšanas automatizācijai ir tā, ka ir jāveic mazāk manuālo darbību. Ikviens, kas testē manuāli zina, cik daudz atkārtojošu darbību jāveic. Tomēr arī automatizētajai  testēšanai ir nepieciešams manuāls darbs (testētājiem ir jāizveido testēšanas skripta pamats), bet tas ir nesalīdzināmi mazāks apjoms, kā visa testēšanas procesa veikšana manuāli. Skripti parasti tiek rakstīti ar programmēšanas valodām, piemēram, JAVA, Python vai C#, un, vissvarīgākais, ka tos var lietot vairāk nekā vienu reizi. 

Automatizētā testēšana ļauj sasniegt labākus rezultātus, jo vienā testā var konstatēt vairāk kļūdas. Atšķirībā no manuālās testēšanas, automatizētā testēšana palīdz uzreiz testēt visu programmu, ierīci vai programmatūru, un vairāk pārbaužu nozīmē produktīvāku darbu.

Kaut arī ir vēl daudz situācijas, kad manuālā testēšana ir nepieciešama, arvien vairāk testētāji izvēlas testēšanas automatizāciju,  lai tiktu galā ar liela apjoma uzdevumiem un atklātu vairāk kļūdas pēc iespējas īsākā laika postmā. 

ISTQB sertifikācija: 

ISTQB (International Software Testing Qualification Board) – sertifikācija ir  visā pasaulē atzīta programmatūras testēšanas kvalifikācija, kas aptver dažādus līmeņus no pamatlīmeņa līdz eksperta līmenim. 

Priekšrocības:

  1. Neatkarīgs un sarptautiski atzīts prasmju apstiprinājums, kam uzticas darba devēji.
  2. Pārnēsājams pierādījums par spējām gan pašreizējā, gan turpmākajā darbā.
  3. Sniedz atbalstu karjeras izaugsmei, pilnveidojot testēšanas prasmes.
  4. Paaugstināta profesionālā uzticamība (sertifikāta īpašniekiem ir atļauts izmantot attiecīgo ISTQB® “Sertificēts testētājs” logotipu).

Plašāku informāciju par mūsu testēšanas kursiem vari atrast šeit:

Manuālā testēšana

Manuālā testēšana + ISTQB sertifikācija

Automatizēta testēšana 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai