10 lietas, ko varat izveidot, izmantojot JavaScript

Saskaņā ar Stack Overflow ikgadējām izstrādātāju aptaujām JavaScript ir vispopulārākā programmēšanas valoda. Tā jau ilgu laiku ieņem šo vietu, pirmo reizi pirmo vietu ieņemot 2014. gadā. Tā kā tīmekļa lietojumprogrammu popularitāte arvien pieaug un Chromebook (kas izmanto mākoņprogrammas) dominē tādos tirgos kā izglītība, JavaScript ir kļuvusi svarīgāka nekā jebkad agrāk. Tāpēc piedāvājam ieskatītes īsā pārskatā par to, ko varat darīt, izmantojot JavaScript.

 

1.TĪMEKĻA VIETNES:

Labi, šo var pierakstīt pie “diezgan acīmredzami”. Kad Brendans Eihs 1995. gadā izstrādāja Javascript, tās mērķis bija statiskām vietnēm pievienot interaktivitāti un uzvedību. Gandrīz 30 gadus vēlāk mēs to joprojām izmantojam šim nolūkam. Jebkurā mūsdienīgā tīmekļa vietnē mūsdienās kaut kādā līmenī tiek izmantots JavaScript.

 

2.WEB LIETOJUMPROGRAMMAS:  

Līdz ar pārlūkprogrammu un personālo datoru pilnveidi ir uzlabojušās arī tīmekļa lietojumprogrammas. Viss, sākot no norādījumu iegūšanas Google Maps līdz ēdiena pasūtīšanai GrubHub, var notikt pārlūkprogrammā bāzētā lietojumprogrammā. Un daudzas no šīm lietojumprogrammām ir veidotas, izmantojot JavaScript.

 

3.SERVERA LIETOJUMPROGRAMMAS:

Līdz ar NodeJS izaugsmi pēdējos desmit gados JavaScript no pārlūkprogrammas nonāca serverī. Kopš tā laika tādi lieli uzņēmumi kā LinkedIn, Uber un Walmart ir pieņēmuši Node kā galveno daļu savā back-end infrastruktūrā.

4.WEB SERVERI:

Tā kā mēs runājam par serveru lietojumprogrammām, vai esat redzējuši Node lietojumprogrammu Hello World? Tajā parādīts, kā izveidot tīmekļa serveri aptuveni 10 kodu rindās. Protams, jūs varat izveidot daudz spēcīgākus serverus, izmantojot NodeJS vai standarta serveru lietojumprogrammu ietvaru ExpressJS. Daudzās no iepriekš minētajām lietojumprogrammām, kurās izmanto Node, tiek izmantots MEAN steks (Mongo, Express, Angular, Node), kura galvenā sastāvdaļa ir Express.

 

5.SPĒLES:

Pārlūkprogramma pagātnē nav bijusi nozīmīga spēļu platforma, taču tas nenozīmē, ka tā nesniedz daudz iespēju spēļu izstrādei. Patiesībā spēļu veidošana ir aizraujošs veids, kā apgūt programmēšanu. Vienkārši apskatiet šīs FreeCodeCamp un Mozilla mācību programmas.

 

6.PREZENTĀCIJAS:

PowerPoint un Keynote nav vismīļākās programmas, īpaši izstrādātāju vidū. Iespējams, tieši tāpēc ir radīta bibliotēka RevealJS, kas ļauj viegli veidot prezentācijas kā tīmekļa vietnes, izmantojot HTML, CSS un JavaScript. Pat cilvēki, kas nav pazīstami ar tīmekļa izstrādi, var izmantot RevealJS prezentācijām, tikai paši to nezinot – slides.com izmanto RevealJS, lai izveidotu uz tīmekļa slīdrādi.

 

7.MĀKSLA:

Viena no 2014. gada HTML5 specifikācijas lieliskajām funkcijām ir canvas elements, kas ļauj pārlūkprogrammai atveidot trīsdimensiju figūras. Tas pavēra pārlūkprogrammu kā jaunu mediju digitālās mākslas projektiem.

 

8.PROGRAMMĒŠANAS MĪKLAS:

Katru gadu decembrī tūkstošiem programmētāju reģistrējas 25 dienu ilgajai programmēšanas mīklu sērijai: Koda advente. Izstrādātāji var izvēlēties jebkuru valodu, lai izpildītu šīs ikdienas mīklas, taču JavaScript ir populāra izvēle.

 

9.MOBILĀS APLIKĀCIJAS:

Nepilnu desmit gadu laikā no 2016. līdz 2022. gadam viedtālruņu lietotāju skaits pieauga par vairāk nekā diviem miljardiem. Šobrīd ir 6,6 miljardi viedtālruņu lietotāju, kuri paļaujas uz mobilajām lietotnēm visās jomās, sākot ar banku pakalpojumiem un beidzot ar treniņu uzraudzību. Tomēr izstrādātājiem ir kāds šķērslis: mobilās lietotnes operētājsistēmām Android un Apple ir pilnīgi atšķirīgas. Šeit talkā nāk JavaScript, jo īpaši React Native. Šis uz JS balstītais rīks ļauj izstrādātājiem veidot starpplatformu mobilās lietotnes, nevis kodēt divas pilnīgi atsevišķas lietotnes. Patiesībā jūs, iespējams, atpazīsiet dažas no lietotnēm, kas to izmanto, piemēram, Discord, Microsoft Outlook, Facebook un Instagram.

 

10.LIDOJOŠIE ROBOTI:

Roboti, kas lido!: Tieši tā – roboti, kas lido! Vairāki komerciāli pieejami kvadrakopteri ir aprīkoti ar vienkāršu operētājsistēmu, kas ļauj instalēt NodeJS. Tas nozīmē, ka jūs varat programmēt dronu, izmantojot JavaScript.

 

JavaScript joprojām ir vispieejamākā programmēšanas valoda uz planētas. Tāpēc ir lieliski redzēt, ka, izmantojot to, ir iespējams izveidot tik dažādus projektus. Ja tevi ieinteresēja šī programmēšanas valoda, piesakies JavaScript apmācībām ŠEIT!

Registracija
Kontaktai