2021. gada ceļvedis Freelance WEB dizaineriem

Iespējams, esi jau meklējis un domājis par to, kā pielietot iegūtās zināšanas un prasmes praksē, tajā pašā laikā iegūstot jaunu pieredzi un sākot pelnīt. Šeit sniegsim dažus noderīgus padomus, lai tu varētu veiksmīgāk uzsākt freelance darba iespējas.

Konkurence

Strādājot patstāvīgi, būs jāpierod pie konkurences. Tu nebūsi vienīgais, kurš meklē to pašu darbu, it īpaši, piesakoties lielos uzņēmumos. Tā vietā, lai mēģinātu skriet visur, dod priekšroku specializācijai konkrētā nišā. Atrodi to, kas tevi aizrauj, un sacenties šajā jomā. Pieliec visas pūles, lai kļūtu par vienu no labākajiem nozares profesionāļiem, un tad darba iespēju netrūks.

Konkurence IT darba tirgū ir pietiekami ausgta. Izvēloties konkurēt ārvalstu platformās, jārēķinās ar 2 faktoriem:

  • konkurēt par cenu 
  • vai sniegt ekskluzīvu pakalpojumu salīdzinājumā ar citiem pretendentiem.

Padoms. Atklāj nišu un piedāvā pakalpojumu, ko citi ārštata web dizaineri nepiedāvā, un paprasi atbilstošu samaksu.

Darba meklēšana

Ja vari lepoties jau ar dažiem klientiem vai nelieliem projektiem savā Web dizainera pieredzē, tad tas jau ir lielisks sākums. Skaitļi runā paši par sevi, jo 30-70% jauno klientu nāk no apmierinātu klientu ieteikumiem.

Linkedin platforma piedāvā dāžādas nodarbinātības iespējas IT nozarē. Lai būtu lietas kursā par aktuālajām vakancēm, nepieciešams pieteikties jaunumiem sadaļā Jobs. Apskatot piedāvājumus –  vienā slejā varēsi saņemt info apkopojumu par vakanci un savu piemērotību darba pozīcijai. 

Bet vispirms svarīgi parūpēties par savu profesionālo profilu, to pilnveidojot un atbilstoši prezentējot info par sevi. Starp citu, savā profilā vari norādīt, ka sniedz pakalpojumus vai meklē darbu. Ja Tev nepieciešama palīdzība Linkedin profila sakārtošanā, tad sazinies ar Riga Coding School Karjeras centru: karjera@rigacoding.lv

Izmēģini platformas, kurās vari pieteikties freelance darbam ārvalstīs:

Toptal.com: viena no pasaules vadošajām tīmekļvietnēm, kas piesaista 3% pasaules talantus IT dizaina, biznesa un tehnoloģiju jomā.   

Priekšrocības: nav jāmeklē klienti, jāizsniedz rēķini vai jāpilda cita dokumentācija. Šeit klienti sazinās ar tevi, un Toptal maksā ārštata darbiniekiem par 95% no viņu darba laika.

Trūkumi: detalizēta un nopietna atlase, ne visi pretendenti tiek pieņemti.

Upwork.com: platformā var kopīgot savus pakalpojumus un arī meklēt darba piedāvājumus. Tam ir divkārša vērtība.

Priekšrocības: daudzi klienti izmanto šo platformu, plaša darba piedāvājumu izvēle, dažādas cenas (piemērotas gan iesācējiem, gan pieredzējušiem Web dizaineriem).

Trūkumi: strauji mainīgā platforma.

Freelancer.com: uzņēmums apgalvo, ka ir pasaulē lielākā ārpakalpojumu platforma.

Priekšrocības: konkursi tiek organizēti kopā ar citiem web dizaineriem, kas var būt vērtīgi gan ārštata darbiniekiem, gan darba devējiem. 

Trūkumi: laika ieguldījums, konkurence.

Envato Studio: lieliski piemērots web dizainera darba atrašanai.

Priekšrocības: iespēja uzskaitīt prasmes atbilstošās kategorijās (PSD, HTML, WordPress utt.), piedāvā ievietot savus darbus.

Trūkumi: konkurence.

Bēhance: tiešsaistes kopiena, kurā varat parādīt savas prasmes un radošos darbus.

Priekšrocības: Iespēja strādāt ar Google, Facebook, Sony utt. zīmoliem, vari meklēt pēc uzņēmuma vai kategorijas.

Trūkumi: konkurence.

Laika plānošana

Ātra un ērta projektu pārvaldīšana nav sarežģīta. Vari atrast dažādus rīkus, kas palīdzēs projekta vadībā un laika menedžmentā. Ja esi Windows lietotājs, vari izmantot Asana, Trello vai Clickup. Savukārt Mac lietotāji, var darboties ar BaseCamp vai Flow.  Vari meklēt internetā arī citus rīkus,  no kuriem liela daļa ir bez maksas.

Finiša līnija

Izvēloties strādāt patstāvīgi un reģistrējot individuālo darbību, rēķins kļūst par labāko draugu. Tas ir veids, kā informēt klientu par paveikto darbu un sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī saņemt atlīdzību. 

Vairāk info par to – kā reģistrēt savu komercdarbību vari iegūt: https://www.vid.gov.lv/lv/saimnieciskas-darbibas-veiceji

Ceram, ka šie ieteikumi palīdzēs spert jaunus soļus Web dizainera karjerā. Novēlam neatlaidību un aizrautību pieņemot jaunus izaicinājumus 2021. gadā! 🙂

Registracija
Kontaktai