Tātad Tu meklē entry-level datu analītiķa darbu. Datu analīze šobrīd ir viena no populārākajām karjerām, kurā ir arī liels pieprasījums pēc amatiem un augsts atalgojums, taču tas arī nozīmē, ka būs liela konkurence uz entry-level jeb sākuma līmeņa datu analītiķu amatiem. Šajā rakstā Tu uzzināsi, kā sagatavoties biežāk sastopamajiem sākuma līmeņa datu analītiķa intervijas jautājumiem.
‘’Kāpēc Jūs vēlaties kļūt par Datu analītiķi?’’
Lai gan šis jautājums šķiet ļoti plašs, Tavai atbildei jābūt specifiskai darbam, uz kuru piesakies. Labs veids, kā atbildēt, ir aprakstīt kādu uzņēmuma darbības jomu un paskaidrot, kāpēc vēlies tajā piedalīties. Tas liecina par lielu interesi dotajā uzņēmumā. Pārbaudi uzņēmuma mājaslapu, sociālos medijus un preses ziņojumus, lai uzzinātu uzņēmuma jaunākās ziņas un aktivitātes.
Atbildes paraugs: Es esmu sekojis līdzi uzņēmuma sasniegumiem mašīnmācīšanās algoritmu attīstībā, ko izmanto iegultiem finanšu drošības risinājumiem. Iebūvētās banku un finanšu sistēmas ir jauna tendence, un es vēlētos iespēju sadarboties šajos projektos un uzzināt vairāk par to, kā datu analītika palīdz uzņēmumiem veidot savas stratēģijas.
“Kādā datu analītiķa programmatūrā esat apmācīts?”
Intervētājs ne tikai novērtē Tavu datu analīzes prasmju kopuma dziļumu, bet arī novērtē Tavus mācīšanās modeļus. Atbildot uz šo jautājumu, it īpaši parādi intervētājam savu spēju ātri mācīties un pielietot šīs zināšanas.
Atbildes paraugs: Es nesen savā brīvajā laikā tiešsaistē ieguvu SQL sertifikātu. Pēc sertifikācijas es vadīju projekta komandu analīzes veikšanai, kura sniedza negaidītus ieskatus un mainīja uzņēmuma jauno produktu stratēģiju.
‘’Pastāstiet man, lūdzu, par savu portfolio. Vai varat pastāstīt par savu veiksmīgāko/grūtāko datu analīzes projektu?’’
Šis jautājums ir lieliska iespēja parādīt, kāpēc Tu esi piemērots šim darbam. Apraksti situāciju, kurā esi izcēlies. Piemēram, iespējams, kolēģi lūdza Tevi kļūt par komandas vadītāju. Viens no veidiem, kā strukturēt savu atbildi uz uzvedības tipa jautājumiem kā šis, ir izmantojot STAR metodi.
STAR nozīmē Situation jeb situācija (konteksts), Tasks jeb uzdevums (problēma), Action jeb rīcība (ko Tu darīji, lai atrisinātu problēmu) un Results jeb rezultāts (iznākums). Atbildē jāiekļauj visas šīs sastāvdaļas.
Atbildes paraugs: Pēdējos divos projektos es biju iecelts par komandas vadītāju (Situācija). Pēdējais projekts bija sarežģīts, un komanda nebija īsti pārliecināta, kādu pieeju izmantot. Mums vajadzēja ņemt līdzšinējo risinājumu un sadalīt to pa daļām, lai noteiktu, kuras lietotājam ir visvērtīgākās (Uzdevums). Es lūdzu komandu ieteikt veidus, kā to risināt (Darbība). Es vadīju prāta vētras, un mēs vairākas reizes mainījām savu pieeju, lai labāk izprastu datus. Pašlaik mēs izstrādājam produktu no jauna, pamatojoties uz mūsu analīzi (Rezultāts).
Nav iespējams precīzi zināt, kādi jautājumi tiks uzdoti intervijas laikā sākuma līmeņa datu analītiķa amatam. Tomēr ir ieteicams veikt izpēti, lai palīdzētu Tev labāk izprast uzņēmumu, tā kultūru, kādu cilvēku viņi meklē un kādas prasmes ir visvērtīgākās. Tādējādi Tu varēsi izplānot izmantojamos scenārijus un ko iekļaut savās atbildēs.
Datu analīze ir augoša IT nozare ar pievilcīgu sākuma atalgojumu entry-level amatiem. Ja lasi šo rakstu ar domu uzsākt karjeru IT sfērā kā datu analītiķis, tad noteikti apskati mūsu Datu analīzes kursus.