ĒTISKIE HAKERI: UZLAUŠANAS LABĀ PUSE

Jūs, iespējams, jau esat redzējuši hakerus filmās vai seriālos vai dzirdējuši par tiem plašsaziņas līdzekļos. Bet vai jūs zinājāt, ka tālu no šiem attēliem ir reāli hakeri, kuriem uzņēmumi maksā, lai viņi uzlauztu to sistēmas? Bet kas īsti ir “ētiskā hakeru darbība”, ar ko tā atšķiras no standarta hakeru darbības un kāpēc tā ir tik vērtīga organizācijām?

 

Hakeri: Interneta pirāti

Mūsdienās uzņēmumu vērtīgākās mantas tiek glabātas tiešsaistē, un atšķirībā no preču kaudzes šos datus nevar viegli aizsargāt, ievietojot tos seifā. Tieši tur sākas hakeru ceļojums. Hakeru uzlaušana ir prakse, kas ļauj personai piekļūt uzņēmuma vai citas personas privāti uzglabātiem datiem. Hakeri izmanto kodēšanas kļūdas, aizmugurējos vārtus, nepareizi konfigurētas piekļuves un vājas paroles, lai iekļūtu datubāzēs un inficētu sistēmas. Parasti viņu galīgais mērķis ir iegūt naudu no informācijas, kurai viņi varēja piekļūt.

 

 

Ētiskie hakeri: Hakeru ielaušanās ar labiem nodomiem

Tāpat kā standarta hakeru, arī ētisko hakeru mērķis ir atrast pārkāpumus uzņēmumu sistēmās. Tomēr galvenā atšķirība ir tā, ka ētiskie hakeri, ko dēvē arī par “baltās cepures” hakeriem vai iekļūšanas testētājiem, veic autorizētus uzbrukumus, lai pārliecinātos, ka dati ir droši. Viņi strādā kopā ar uzņēmumu kiberdrošības komandu locekļiem, lai veiktu uzlaušanu un atrastu sāpīgos punktus. Viņu mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem vai privātpersonām nostiprināt savu drošību, atklājot veidus, kā tos varētu uzlauzt, simulējot krīzes situācijas un testējot to reaģēšanas sistēmu.

 

 

Ielaušanās testu speciālisti: Kuri šodien uzņēmumiem ir ārkārtīgi svarīgi

Visas organizācijas izmanto datu centrus, lai uzglabātu konfidenciālu informāciju par jaunākajām inovācijām vai finanšu pārskatiem, kā arī sensitīvus datus, ko aizsargā valsts tiesību akti, piemēram, klientu vai darbinieku personisko informāciju. Šī privātā satura aizsardzība ir viens no uzņēmumu lielākajiem izaicinājumiem, jo datu aizsardzības pārkāpums var ne tikai atklāt uzņēmuma ražošanas noslēpumus, bet arī likt zaudēt klientus, sabojāt uzņēmuma tēlu un sodīt ar naudas sodu. Šīs sekas ir iemesls, kāpēc uzņēmumi tik ļoti vēlas piesaistīt jaunus iekļūšanas testētājus, lai tie pārbaudītu to sistēmu un sniegtu noderīgas atsauksmes. Diemžēl tie ar grūtībām to dara, jo, kā liecina Cyber Ireland veiktais pētījums, visā pasaulē ir 4 miljoni neaizpildītu darba vietu kibertestera jomā, jo trūkst apmācītu speciālistu.

 

Vai vēlaties izmantot iespēju un pievienoties šai ļoti pieprasītajai nozarei? Riga Coding School piedāvā kiberdrošības pamatu kursu, kas palīdzēs jums tur nokļūt! Lai iegūtu vairāk informācijas, noklikšķiniet ŠEIT.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai