Iepazīsti pasniedzēju - Ivo Vancāns

Lepojamies ar katru lektoru, kas ir daļa no Riga Coding School komandas, un vēlamies arī jūs nedaudz vairāk iepazīstināt ar mūsu pasniedzējiemIvo Vancāns pasniedz SQL un Datu analītikas kursus.

1. Kā Tu uzsāki sav karjeru IT jomā?

Ja ar IT mēs saprotam manu lauku, kas ir datu analīze, tad par pirmo analītisko amatu var uzskatīt manu darbu Gemius Latvia, kur es biju klientu menedžeris produktam Gemius Audience (ikmēneša interneta pētījums, kas apvieno web metrikas un socioloģisko aptauju datus). Savukārt pirmais datu analītiķa amats bija drīz pēc tam, Rīgas lidostā.

2. Viena diena Tavā darba dienā.

Darbs pie prioritezētajiem uzdevumiem –  darbs ar Tableau Dashboardiem, problēmu izmeklēšana ar datu bāzes datiem, izmantojot SQL, uzdevumu virzīšama uz priekšu ar diviem jaunākajiem analītiķiem, ad hoc projekti (šobrīd viens,kur tie radīta metrika klientu performances mērījumiem), izmantojot dažādākos rīkus, arī Python.

3. Kādu padomu tu sniegtu cilvēkiem, kas vēlas apgūt IT?  

Pavisam vienkārša shēma – teorija – prakse -teorija uz riņķi vien 🙂 Tikko kā kaut kas apgūts kursā, izmēģināt to praksē vai, vēl labāk, savā projektā.

4. Galvenās prasmes, ko dalībnieki iemācīsies apmeklējot Tavus kursus un kas noderēs šī brīža darba tirgū?  

SQL, Dashboard rīki, galvenokārt Tableau, iespējams arī google Data Studio. Datu apstrāde un deskriptīvā datu analīze ar Python. Iespējams arī darbs ar spreadsheet programmām (MS Excel, Google Spreadhseets).

5. Kas Tevi visvairāk uzrunā pasniedzēja darbā? 

Man patīk likt citiem saprast sākotnēji komplicētas lietas un tematus, it īpaši, kad pašam tas ir sākotnēji licies sarežģīti. Tāpat, es pats mācos pasniedzot.

Registracija
Kontaktai