Iepazīsti pasniedzēju - Artūrs Hmeļovs

Lepojamies ar katru lektoru, kas ir daļa no Riga Coding School komandas, un vēlamies arī jūs nedaudz vairāk iepazīstināt ar mūsu pasniedzējiem. Artūrs Hmeļovs pasniedz UX/UI dizaina kursu. 

 

1. Kā Tu uzsāki sav karjeru IT jomā?

Mana oficiālā darba karjera IT jomā sākās aptuveni 8 gadus atpakaļ. Paralēli mācībām tehnikumā, kur es apguvu multimediju dizainu profesiju, es nolēmu, ka vēlos izmēģināt sevi “īstajā” darba vidē.

Toreiz biju sācis pusslodzē darboties nelielā “web un reklāmas risinājumu” aģentūrā, kur sākumā darbojos kā grafiskais dizaineris (lielākoties strādāju pie reklāmām un plakātiem) un guvu savu pirmo pilnvērtīgo pieredzi darbā ar “īstajiem” klientiem. Padarbojoties kādu laiciņu turpat, man sāka uzticēt arī animācijās darbus un beidzot arī nelielus pirmos web dizaina uzdevumus. Jāatzīst, ka pilnvērtīgu web dizaina darba pieredzi man toreiz iegūt neizdevās, jo drīzumā aģentūra bija slēgta, taču vismaz kaut kādu ieskatu biju guvis…

Kādu laiciņu vēlāk — nu jau — ar mazliet lielāku dizainera pieredzi un zināšanām biju atradis citu līdzīgu aģentūru, kurā bija piedāvājums darboties kā pilnvērtīgam web dizainerim. Sākums bija grūts, jo pilnvērtīgi iesākt darboties web dizainā izrādījās sarežģītāk nekā liekas… Toreiz vēl nebija daudz attīstītu rīku, kas bija domāti web produkcijas un aplikāciju dizaina izstrādei. Kā arī izrādījās, ka ir ļoti daudz tehnisku sīkumu un detaļu, kurus nācies apgūt. Liels paldies programmētajiem, kas centās atbildēt uz katru manu jautājumu un iemācīt mani darboties web vidē. Ar laiku bija radusies sajūta, ka beidzot esmu sapratis web dizaina izstrādes pamatus un ar šo bagāžu pašmācības ceļā biju attīstījis savas zināšanas par web dizainu un vispār dizainu kopumā.

 

2. Viena diena Tavā darba dienā.

Šobrīd — paralēli Riga Coding School kursiem — darbojos startapā ar vairākām dizaina disciplīnas lomām. Primāri esmu head of design & art direction speciālists un sekundāri darbojos “virs-uzņēmumā” kā senior/head web dizaineris, web dizaina/risinājumu konsultants un reklāmas kampaņu vizuālā konceptu autors. Ik pa laikam izdodas arī darboties pie “print” formāta dizaina uzdevumiem, taču 95% no visiem darbiem, ko es daru ir paredzēti digitālajai un IT videi.

Ikdienas pienākumi parasti sevī ietver startap produkta dizaina izstrādi, attīstīšanu un uzlabošanu. Galvenokārt, šīs darbs ir vērsts “UI” dizaina disciplīnā, taču jāatzīst, ka diezgan bieži arī nākas pieņemt dažādus “Product” un “UX” dizainera lēmumus.

 

3. Kādu padomu tu sniegtu cilvēkiem, kas vēlas apgūt IT?

Pirmkārt, vissvarīgākais solis būtu vienkārši nebaidīties pamēģināt, kaut ko jaunu, pat ja tas liekas “pārak” tehniski vai sarežģīti. Mūsdienās ir ļoti daudz resursu un informāciju avotu, tai skaitā Riga Coding School ir viens no tiem, kas palīdzēs apgūt jebkādu vielu pietiekami aptveramā apjomā, lai iesāktu savu profesionālo darbību vai vismaz gūt pietiekamu zināšanu daudzumu, kas motivēs attīstīties tālāk.

Otrkārt, manuprāt, jābūt gatavam sekot līdzi tendencēm (un vēlams, lai šīs process arī izraisa interesi un motivāciju) un attīstīt savas prasmes. IT joma jau ilgu laiku bez apstājas turpina attīstīties, tā ir “dzīva” vide, kurā ir nepieciešams izmēģināt jaunas darba metodes un tehnoloģijas. Manuprāt, īstā IT vides komforta zona ir tad, kad tu esi pieradis pie tā, ka visu laiku vai vismaz ik pa laikam tiec izstumts no savas komforta zonas.

 

4. Galvenās prasmes, ko dalībnieki iemācīsies apmeklējot Tavus kursus un kas noderēs šī brīža darba tirgū?

Studenti, kas apmeklēs web dizaina UX/UI kursus gūs zināšanas par web vides izstrādes procesiem gan no dizainera perspektīvas, gan no klienta un komandas perspektīvas. Iegūs teorētiskas un praktiskas zināšanas par web tehnoloģijām. Nodarbosies ar nepieciešamo datu un lietotāju pētīšanu un analizēšanu, būves informācijas arhitektūru ar mērķi uzlabot lietotāju pieredzi (UX). Apgūs grafiskā dizaina pamatus, un pilnvērtīgu lietotāja saskarnes (UI) izstrādi.

Iegūs pilnvērtīgu un godīgu ieskatu no pasniedzēja par profesijas “zemūdens akmeņiem” un dažādām niansēm. Iemācīsies komunicēt ar potenciālo klientu un izsprast to, kā arī prezentēt savu darbu.

 

5. Kas Tevi visvairāk uzrunā pasniedzēja darbā?

Primāri — tā ir iespēja dalīties ar zināšanām par jomu, kas ir daudz svarīgākā un sarežģītāka nekā liekas — tādā veidā attīstot lokālo profesionālo līmeni šajā jomā un attīstot kultūras saprašanu par kvalitatīvu un estētisku digitālu risinājumu/vidi.

Otrkārt — komunikācija ar cilvēkiem ir svarīga dizainera sastāvdaļa. Neskatoties uz to, ka esmu pasniedzējs — potenciāli esmu spējīgs iemācīties, kaut ko jaunu no studentiem un redzēt/izjust viņu vīziju par dizaina jomu un dizainu “kopumā”.

 
Registracija
Kontaktai