Iepazīsti pasniedzēju: Elīna Olekša

Lepojamies ar katru lektoru, kas ir daļa no Riga Coding School komandas, un vēlamies arī tevi nedaudz vairāk iepazīstināt ar mūsu pasniedzējiem. Elīna pasniedz web dizaina UX/UI kursu. 

 

Kā Tu uzsāki savu karjeru IT jomā?

Pati dzīve man iedeva izaicinājumu kāpnes. Man bija divi varianti: pateikt “nē” un palikt uz vietas savā komforta zonā, vai arī ļauties izaicinājumiem. Es izvēlējos otro variantu.

 

Viena diena Tavā darba dienā.

Jau kādu laiku esmu pati sev priekšniece, un pati nosaku sev darba ritmu (varbūt tāpēc tas ir tik aizņemts). Tā kā paralēli UI/UX dizainam esmu arī grafikas dizainere un māksliniece, manas darba dienas var izvērsties dažādi: sākot ar prototipu izstrādāšanu rīta pusē un tarakānu zīmēšanu vakara pusē, protams, neaizmirstot par pastāvīgu komunikāciju ar klientiem un sadarbības partneriem kā projektu vadītājai.

 

Kādu padomu tu sniegtu cilvēkiem, kas vēlas apgūt IT?

Manuprāt, svarīgākais ir saglabāt apņemšanos un motivāciju iemācīties jaunas prasmes un pielāgoties strauji mainīgajai IT nozarei, jo šī ir tā sfērā, kurā vienmēr būs jāmācās.

 

Galvenās prasmes, ko dalībnieki iemācīsies apmeklējot Tavus kursus un kas noderēs šī brīža darba tirgū?

Dalībnieki iemācīsies izstrādāt uz lietotāju centrētu dizainu, iekļaujot lietotāja pieredzi, pētījumus un testēšanu dizaina procesā, kā arī tas palīdzēs radīt produktus un pakalpojumus, kas atbilstu lietotāju vajadzībām. Viens ir saprast, ko Tu radi, bet visam cits – kāpēc, līdz ar to, manuprāt, katram pieņemtajam lēmumam ir jābūt argumentētam.  UI/UX dizains nav māksla, kas rada jautājumu, bet gan risinājums konkrētai problēmai.

 

Kas Tevi visvairāk uzrunā pasniedzēja darbā?

Palīdzēt cilvēkiem vieglāk saprast lielo informācijas daudzumu un redzēt, kā viņi “aug” savos projektos un pašu izaicinājumos, jo kādreiz arī es biju viņu vietā, un, savā ziņā, arī tagad esmu, jo ļoti daudz var iemācīties arī no saviem audzēkņiem.

 
Registracija
Kontaktai