Kā kļūt par web izstrādātāju bez augstskolas diploma?

Mūsdienu pastāvīgi mainīgajā digitālajā laikmetā ceļš uz web izstrādātāja profesiju ir dažādojies, un augstskolas diploms vairs nav vienīgais ceļš uz šo aizraujošo karjeru.
Lai kļūtu par tīmekļa izstrādātāju, tev nav nepieciešams grāds datorzinātnēs vai citā atbilstošā nozarē. Ar patiesu centību, pareiziem resursiem un skaidru plānu topošie izstrādātāji var uzsākt ceļu uz panākumiem. Šajā rakstā iepazīstināsim ar dažiem galvenajiem soļiem, kā kļūt par web izstrādātāju bez augstākās izglītības. 

Izvēlies ceļu

Pirms ienirt tīmekļa izstrādes pasaulē, ir lietderīgi noteikt savu interešu jomu vai specializāciju. Tīmekļa vietņu izstrādes joma ir plaša, un tajā var izvēlēties no front-end izstrādes, back-end izstrādes, full-stack izstrādes līdz tādām specifiskām nišām kā kvalitātes nodrošināšana, mobilo lietotņu vai spēļu izstrāde. Vēlāk, kad sāksi apgūt vairāk un gūt pieredzi, vienmēr vari mainīt savu lēmumu, taču skaidra sākotnējā virziena noteikšana var padarīt tīmekļvides izstrādes mācību ceļojumu mērķtiecīgāku un patīkamāku.

Lai izdarītu apzinātu izvēli, veltiet laiku, lai iepazītos ar katras jomas specifiku. Turklāt mēģiniet apzināt savas aizraušanās, stiprās puses un ilgtermiņa karjeras mērķus. Galu galā tas palīdzēs tev veiksmīgi sakoncentrēt pūles un mācību resursus.

Reģistrējies kursiem (piemēram, mūsu web izstrādes kursam)

Lai gan augstskolas diploms nav nepieciešams, izglītība joprojām ir būtisks solis ceļā uz web izstrādātāja amatu. Oficiālu sertifikāciju iegūšana vai reģistrēšanās strukturētā web izstrādes kursā var sniegt tev svarīgākās zināšanas, prasmes un norādījumus, kas nepieciešami, lai uzsāktu tavu karjeru.

Riga Coding School mēs piedāvājam visaptverošu 10 nedēļu web izstrādes kursu, kura mērķis ir sniegt tev praktiskas iemaņas un zināšanas, kas nepieciešamas šajā nozarē. Meklē tādas programmas kā mūsu, kas piedāvā labi izstrādātu mācību programmu un praktisku pieredzi.

 

Praktizē savas prasmes

Veicot izvēlētā kursa apguvi, ievies ieradumu pielietot apgūto. Sāc veidot savus personīgos projektus, eksperimentēt ar programmēšanas valodām, ietvarstruktūrām un risināt reālas problēmas.

Ir daudz praktisku projektu, kurus iesācēji var izmantot, lai pilnveidotu savas kodēšanas prasmes. Neatkarīgi no tā, vai ar HTML veido vienkāršas mērķlapas vai aptauju veidlapas un izmanto CSS, lai piemērotu stilizācijas efektus, jo vairāk kodē, jo prasmīgāks kļūsi. Vari arī izmantot savus personīgos projektus, lai personāla atlases speciālistiem pierādītu, ka labi pārzini savas tehnoloģijas.

Pierādi par savām spējām

Lai pavērtu karjeras iespējas un pierādītu savas prasmes potenciālajiem darba devējiem vai klientiem, izveido spēcīgu portfolio, kurā demonstrē savus darbus. Tas var ietvert projektus, ko esat pabeidzis kursa laikā, personīgos projektus vai pat atvērtā koda ieguldījumus.

Riga Coding School mēs piedāvājam iespēju atkārtot mūsu kursu bez maksas, ļaujot izstrādāt otru projektu savam portfolio.

Prakse programmēšanas novērtējumiem un darba intervijām

Kad esi ieguvis pieredzi programmēšanas jomā, ir pienācis laiks sākt gatavoties darba pieteikumiem.

Programmēšanas novērtējumi un darba intervijas ir ierasta darbā pieņemšanas procesa daļa tehnoloģiju nozarē. Pretendentiem bieži tiek uzdots programmēšanas uzdevums, kas jāizpilda noteiktā termiņā. Lai šādos novērtējumos uzrādītu labākos rezultātus, iesakām praktizēties kodēšanas uzdevumos tādās platformās kā LeetCode vai HackerRank.

Turklāt sāc gatavoties intervijām, iepazīstoties ar biežāk sastopamajiem web izstrādes intervijas jautājumiem.

Atjaunini savu LinkedIn un GitHub profilu

Pirms sāc iesniegt pieteikumus darbam web izstrādes jomā, noteikti velti laiku sava CV un publisko profilu optimizēšanai. Tava klātbūtne tiešsaistē ir tavs digitālais CV tehnoloģiju pasaulē. Šā iemesla dēļ LinkedIn un GitHub ir pirmās platformas, kur vērsīsies personāla atlases speciālisti.

Pārliecinies, ka tavā LinkedIn profilā ir atjaunināta tava pieredze, prasmes un sasniegumi. Izcel visus iegūtos sertifikātus vai pabeigtos kursus, piemēram, mūsu web izstrādes kursu. Papildini šo informāciju ar profesionāla stila profila attēlu un fona fotoattēlu.

GitHub arī ir būtiska loma tehnoloģiju nozarē, lai parādītu savas programmēšanas spējas un ieguldījumu. Šī platforma nodrošina vietu, kur izstrādātāji var izvietot, pārvaldīt un sadarboties ar programmēšanas projektiem. Regulāri veic ieguldījumus GitHub repozitorijā un savā LinkedIn lapā iekļauj saiti uz savu GitHub profilu. Tādējādi potenciālajiem darba devējiem vai sadarbības partneriem būs viegli piekļūt tavam programmēšanas portfolio un apskatīt tavus darbus.

Nobeigumā

Ceļš, kā kļūt par web izstrādātāju bez diploma, ir gan pieejams, gan sasniedzams. Ļoti pieprasītas prasmes un bagātīgs darba portfelis ir daudz vērtīgāks nekā tikai augstskolas diploms. Galvenais ir saglabāt motivāciju un apņemšanos nepārtraukti mācīties, praktizēties un veidot projektus. Ievērojot šo ceļu un saglabājot apņēmību sasniegt savus mērķus, var ne tikai kļūt par prasmīgu web izstrādātāju, bet arī izcelties dinamiskajā un pastāvīgi mainīgajā tehnoloģiju pasaulē.

Mēs esam šeit, lai atbalstītu tevi šajā ceļā, sniedzot izglītību un norādījumus, kas tev nepieciešami, lai uzplauktu aizraujošajā tīmekļa izstrādes jomā. Apmeklē, mūsu vietni, lai iepazītos ar mūsu kursiem un sāktu savu ceļojumu jau šodien!

 

Registracija
Kontaktai