Kāpēc automātizētā testēšana ir noderīga IT produktu izveidē?

Nesen mēs rakstījām par to, kādas ir galvenās atšķirības starp manuālo testēšanu un automatizēto testēšanu un šoreiz mēs vēlamies vērst uzmanību automatizētās testēšanas nozīmei. Pirms jebkura IT produkta nodošanas klientam testētāji pārbauda, kā programma vai produkts reaģē uz dažādām darbībām un situācijām. Parasti tas notiek manuāli, līdz ar ko tas prasa daudz laika, it īpaši ņemot vērā salīdzinoši lielo rezultātu apjomu. Lai gan automatizētie testēšanas rīki nespēj aplūkot programmas un rīkus no cilvēka viedokļa, tie var salīdzināt manuālās testēšanas rezultātus, izsekot atkārtotām problēmām, un citas darbības. Šajā rakstā mēs sīkāk apspriedīsim, kāpēc manuālo testēšanu vienmēr ir vērts apvienot ar automatizēto testēšanu.

Ietaupa laiku un naudu

Izstrādājot jebkuru produktu, testi jāveic daudz dažādos izstrādes posmos. Bieži vien tās ir atkārtotas darbības, kas jāveic ļoti bieži. Automatizētie testēšanas rīki veic šīs darbības daudz ātrāk nekā cilvēki, tādējādi ietaupot laiku, un ietaupītais laiks vienmēr nozīmē ietaupīt naudas resursus.

Palielina testēšanas apjomus

Automatizēto testēšanu vienlaikus var veikt vairākos datoros. Automatizētie testēšanas rīki ļauj pārbaudīt, vai programma visur darbojas tā, kā paredzēts. Papildus, automatizējot šādas testēšanas darbības, vienlaikus var veikt tūkstošiem testu.

Dot precīzākus rezultātus

Pat vispieredzējušākie testētāji, veicot monotonas darbības, var nokļūdīties. Tāpēc tieši šāda veida atkārtotu darbību testēšanai labāk izvēlēties automatizētus testēšanas rīkus, kas darbu veiks precīzi. Testētāji, kas atbrīvoti no monotona darba, šo laiku var veltīt citu noderīgu automatizētu testēšanas rīku izstrādei.

Veic to, ko cilvēks nespēj

Pat ja uzņēmumam ir speciāla liela testēšanas nodaļa, tā tāpat nevar veikt noteiktus uzdevumus. Piemēram, ja programmu izmanto un pārbauda tūkstošiem cilvēku, tikai automatizēti testi varēs simulēt ārkārtīgi lielu lietotāju skaitu.

Palīdz programmētājiem un testētājiem attīstīties

Ja IT komanda atkārtotu uzdevumu veikšanai izmanto automatizētus testēšanas rīkus, tai ir vairāk laika sarežģītākiem uzdevumiem, kas nozīmē, ka komandas dalībnieki spēs uzlabot un attīstīt savas prasmes, tādā veidā nesot uzņēmumam daudz lielākus ieguvumus.

Kopumā varam secināt, ka automatizētā testēšana daudzos gadījumos var būt īpaši noderīga gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Automātiskā testēšana apvienojumā ar manuālo testēšanu nodrošina īpaši augstu izstrādāto produktu kvalitāti.

Ja vēlies uzzināt vairāk un pieteikties mūsu automatizētās testēšanas kursiem, spied ŠEIT

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai