Kāpēc ir vērts iemācīties strādat ar Power Bi?

Microsoft izveidotais datu analīzes rīks Power BI ir paredzēts, lai atvieglotu darbu ar datiem. Šis rīks ir īpaši noderīgs darbiniekiem, kas nav IT darbinieki, piemēram, vadītājiem. Izmantojot Power BI, varat vieglāk pieņemt lēmumus, kas saistīti ar datu analīzi. Šajā rakstā mēs sīkāk aplūkosim, kas ir Power BI un kādam nolūkam to var izmantot.

 

Kādas ir Power BI priekšrocības?

  • Šis rīks ļauj viegli apvienot datus no dažādām platformām (OneDrive, Excel, DropBox u. c.), lai ātri un vienkārši izveidotu datu analīzes pārskatu.
  • Power BI var apstrādāt ārkārtīgi lielu datu apjomu — pat 100 miljonus ierakstu — bez aizķeršanās.
  • Šo rīku raksturo ārkārtīgi liels vizualizāciju skaits, kas ļauj detalizēti un skaidri attēlot savākto datu analīzi.
  • Power BI funkcijas ir ļoti līdzīgas Excel funkcijām, tāpēc tiem, kas zina, kā ar to strādāt, nebūs grūtības ātri apgūt Power BI.
  • Šis rīks ļauj pārvaldīt drošības un lietotāja pieteikšanās iestatījumus, neizmantojot citus rīkus.

 

Kādi ir Power BI veidi?

Ir trīs veidu rīki:

  • Power BI Desktop var instalēt jebkurā ierīcē, un tas ļauj savienot visus nepieciešamos datus. Šis rīks ļauj izveidot vizualizācijas, kas palīdz atspoguļot datu analīzi, kā arī grupēt pārskatus, lai vienā slaidā varētu apskatīt vairākus pārskatus. Turklāt Power BI Desktop ļauj viegli kopīgot pārskatus.
  • Power BI Service ir mākoņprogramma, kas ļauj jums izveidot savienojumu ar nepieciešamajiem datiem, meklēt nepieciešamos datus un veidot pārskatus. Ar Power BI Desktop izveidoto pārskatu var publicēt Power BI pakalpojumā mākonī.
  • Power BI mobilā lietotne ļauj izveidot savienojumu ar datiem, kas atrodas mākonī. Šis rīks darbojas operētājsistēmā iOS, Android vai Windows 10.

 

Tādējādi Power BI ir ērts un mūsdienīgs rīks datu pārvaldīšanai pat tiem, kas nav IT speciālisti. Pieaugot datu apjomam un nepieciešamībai tos analizēt, šāda rīka pārzināšana būs noderīga plašam profesionāļu lokam. Ja uzskatāt, ka arī jums ir svarīgi zināt Power BI, aicinām reģistrēties mācību kursam: ŠEIT!

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai