Kāpēc ir vērts lietot SWIFT?

Swift ir objektorientēta programmēšanas valoda. 2014. gadā Apple to ieviesa speciāli iOS programmatūras izstrādei. Tā tika izveidota, lai uzlabotu alternatīvo Objective-C programēšanu uz Apple ierīcēm.

Swift padara kodu vieglāk lasāmāku un rakstāmāku, vienlaikus sniedzot attīstītājam nepieciešamo kontroli patiesās sistēmas programmēšanas valodā. Swift atbalsta secinātos veidus, lai padarītu kodu tīrāku un mazāk pakļautu kļūdām. Atmiņa tiek pārvaldīta automātiski un jums pat nav nepieciešams ievadīt semikolonus. 

Šo programmēšanas valodu izmanto arī, lai izstrādātu lietojumprogrammas Linux platformā. Turklāt 2016.gadā Google paziņoja par iespējamu Swift adoptēšanu Android versijai, kas būs fundamentāli jauns solis starpplatformu risinājumu izstrādē.

Swift katru dienu kļūst arvien populārāks iOS izstrādātāju vidū. To var skaidrot tā, ka valoda, salīdzinot ar citām, ir ļoti viegli uztverama gan iesācējiem, gan augsta līmeņa programmētājiem. 

Viena no nozīmīgākajām priekšrocībām, izvēloties Swift sinteksi, ka to ir iespējams apgūt ļoti īsā laika posmā. Apple izstrādātāju galvenais uzdevums bija izveidot ļoti vienkāršu un intuitīvu programmēšanas valodu, tas arī izdevās. Parasts Swift kods izskatās ļoti lakonisks, ļoti pozitīvi ietekmējot komandas darbu.

Lieliskas ziņas iesācēju attīstītājiem ir API pieejamības pārbaudes funkcija (kas tiek īstenota, izmantojot atbilstošus nosacījumus „if” vai “guard” paziņojumos). Praksē tas nozīmē, ka jūsu lietojumprogramma izmantos tikai tās API, kas ir pieejamas konkrētam izvietošanas mērķim.

Lielākā daļa Swift funkciju tiek izpildītas ātrāk nekā citās valodās, kas paredzētas iOS platformai. Aplūkosim dažus konkrētus piemērus: Apple apgalvoja, ka sarežģītu objektu šķirošana Swift darbojas 3,9 reizes ātrāk nekā Python, un aptuveni 1,5 reizes ātrāk nekā Objective-C. Tas nozīmē, ka kompilators var efektīvāk iztērēt apstrādes resursus.

Swift atbalsta dinamiskas bibliotēkas, kas iekļauj arī Objective-C bibliotēkas un sinteksu. Tā  pieņem drošus programmēšanas modeļus un pievieno modernas funkcijas, lai padarītu programmu vieglāku, elastīgāku un jautrāku.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai