Kāpēc mācīties JavaScript?

JavaScript ir viena no programmētāju iecienītākajām programmēšanas valodām. Saskaņā ar Stack Overflow datiem tā ir bijusi saraksta augšgalā 9 gadus pēc kārtas. Šajā rakstā mēs apskatīsim, kāpēc JavaScript ir tik populāra valoda un kāpēc to ir vērts apgūt.

 

Viegli sagatavojama programmēšanas vide

Lai programmētu, izmantojot JavaScript, jums ir nepieciešams tikai… pārlūkprogramma! Vienkārši atveriet programmēšanas rīkus (ar komandu (CTRL+Shift+i) ) un sāciet programmēšanu.

 

Viena no daudzpusīgākajām valodām

JavaScript ir visizplatītākā valoda, ko izmanto lietojumprogrammu veidošanai. Taču to var izmantot, lai izveidotu tērzēšanas logus, spēles un pat mašīnmācīšanās. Ja atrodaties interaktīvā vietnē, kurā varat kontrolēt daudzas opcijas, iespējams, ka tā ir veidota, izmantojot JavaScript.

 

JavaScript tiek uzlabota katru gadu

Kopš valodas izveides 1995. gadā tā ir uzlabojusies līdz nepazīšanai! Katru gadu valodai tiek pievienotas jaunas funkcijas, lai padarītu to vēl labāku. Piemēram, agrāk tas darbojās diezgan lēni, bet tagad tas darbojas ļoti ātri.

JavaScript ir neapšaubāms ieguvums jūsu karjerai

Ja aplūkojat darba sludinājumus, gandrīz pusē no tiem ir norādīts, ka tiek meklēts JavaScript programmētājs. Tomēr universitātē daudz ko neuzzināsiet, tāpēc labāk mācīties pašmācības ceļā vai kursos. Šādā veidā būsiet pārliecināts, ka jūsu programmēšanas karjera sāksies ļoti raiti.

 

Populārākās sistēmas

JavaScript ietvars React JS ir viens no populārākajiem ietvariem, ko izmanto vairāk nekā 40 % profesionālu programmētāju. Tā ir atklātā pirmkoda JavaScript bibliotēka, ko izstrādājis Facebook. Cita populāra sistēma – TypeScript – ir būtiski uzlabota JavaScript versija ar daudzām uzlabotām funkcijām. Nedaudz sarežģītāks, bet tikpat lietotājam draudzīgs un populārs ir CSS un tā varianti Bootstrap un Tailwind, kas ļauj izveidot patiešām iespaidīgus dizainus ar jaudīgām funkcijām.

Plašas darba iespējas

Kad būsiet iemācījies programmēt JavaScript, varēsiet pieteikties visdažādākajos amatos. Ja jūtaties pārliecināts par sevi, varat izmēģināt Front-End vai Full-Stack jaunākā programmētāja vai programmatūras inženiera amatu, bet karjeras sākšanai varat izvēlēties arī IT klientu apkalpošanas vai vietņu uzturēšanas amatus.

 

Ja joprojām šaubāties, kuru valodu apgūt, izvēlieties JavaScript! Tā ir tik daudzpusīga un bieži pieprasīta, ka ar to noteikti varēsiet sākt savu karjeru IT jomā un virzīties augšup pa karjeras kāpnēm. 

 

Ja jūs interesē JavaScript apguve un vēlaties apgūt šo valodu, uzziniet vairāk par apmācībām un reģistrējieties šeit.

Vēlaties BEZMAKSAS karjeras konsultācijas? Reģistrējieties ŠEIT.

Registracija
Kontaktai