Kāpēc Manuālā Testēšana joprojām ir svarīga?

 

Tā kā katru dienu tirgū tiek laistas daudzas lietotnes, jaunas sistēmas un citi produkti, kam nepieciešama testēšana, šī procesa automatizēšana ir ļoti noderīga un paātrina procesus. Tomēr joprojām ir un, iespējams, vienmēr būs lietas, kurām nepieciešama manuāla testēšana, un tikai apvienojot manuālo un automātisko testēšanu, var sasniegt patiesi augstu jebkura produkta kvalitāti. Šajā rakstā aplūkosim 5 iemeslus, kāpēc manuālā testēšana ir joprojām svarīga un nepieciešama.

 

Manuālā testēšana – cilvēka perspektīva
Veicot testēšanu, cilvēks var burtiski redzēt, ka kaut kas nav kārtībā. Savukārt automatizētās testēšanas programmas to vienkārši nevar redzēt, tāpēc dažas lietas tās var palaist garām. Turklāt testētājs var redzēt lietojumprogrammu no lietotāja perspektīvas un labāk saprast, kas ir ērti un kas nē.

Pētnieciskā testēšana
Automatizētās testēšanas programmas dara tikai to, kas tām ir uzdots, un tas nozīmē, ka tām ir jāplāno un jāuzraksta pareizais kods, lai tās darbotos. Tomēr bieži vien nav iespējams uzrakstīt kodu, kas pārbaudītu visu programmu līdz pēdējai detaļai. Pētnieciskā testēšana ļauj atbildēt uz tādiem jautājumiem kā ‘’kas notiks, ja es darīšu tā”, un testēt visu programmu bez jebkādiem ierobežojumiem.

black-flat-screen-computer-monitor

Automatizētajiem testiem ir kļūdas
Tāpat kā kodā var būt “kļūdas”, arī testēšanas skriptos var būt kļūdas. Tas nozīmē, ka automatizētā testēšana var radīt viltus pozitīvus vai viltus negatīvus rezultātus. Ja cilvēks ir iesaistīts testēšanas procesā, no šīm kļūdām var viegli izvairīties.

Dažkārt automātiska testēšana var būt neiespējama vai pārāk dārga
Šāda situācija var rasties, piemēram, pārbaudot planšetdatoru, kur ir ļoti svarīgi, lai pieskāriens darbotos precīzi un ātri. Ir iespējams izveidot automatizētu pieskārienu, taču tas ir sarežģīti un dārgi, turklāt rezultāti nebūtu tik precīzi kā cilvēka veiktā testēšana. Tāpēc šādā un citos līdzīgos gadījumos vienkārši nav loģiski izmantot automatizētu testēšanu.

Manuālā testēšana ļauj redzēt visu problēmu
Automatizētā testēšana ietaupa laiku un sniedz rezultātus ātri, savukārt manuālā testēšana ļauj dziļāk un plašāk aplūkot problēmas, kas saistītas ar tavu produktu. Tā ļauj redzēt produktu tādu, kādu to redz lietotājs, ko nespēj izdarīt neviena automatizēta testēšanas programma.

Tātad, acīmredzot, neatkarīgi no tā, cik tiek uzlabota automatizētā testēšana, vienmēr būs situācijas, kad būs nepieciešama manuāla testēšana, lai iegūtu patiešām kvalitatīvu rezultātu.

 

Uzzini vairāk par mūsu MANUĀLĀS TESTĒŠANAS apmācībām ŠEIT. Piedāvājam arī automatizētās testēšanas kursus angļu valodā.

 

 
Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai