KARJERAS IESPĒJAS IT

Ja Jūs interesē karjera IT nozarē un vēlaties noskaidrot, kura IT karjeras joma būtu piemērota tieši Jums, esat īstajā vietā. Šajā rakstā mēs aplūkosim dažus no karjeras virzieniem inromācijas tehnoloģiju nozarē un to, kas ar tiem saistīts. Mēs aplūkosim UX/UI dizainu, WEB izstrādi, datu analītiku, testēšanu, projektu vadītāju darbu un arī programmēšanu. Apskatīsim, ko nozīmē karjera katrā no šīm jomām, un aplūkosim dažus no ikdienas uzdevumiem, kas saistīti ar katru no tām. Šī raksta beigās jums būs daudz labāks priekšstats par to, kura IT jomas karjera jūs varētu interesēt.

UX/UI dizains

UX dizaineru uzdevums ir izstrādāt produktus, pakalpojumus un pieredzi, kas ir lietotājam draudzīga, intuitīva, efektīva un patīkama. UX dizainera karjera ir piemērota tiem, kas ir radoši un ieinteresēti problēmu risināšanā. Ikdienā UX dizaineri parasti intervē lietotājus, apkopo lietotāju atsauksmes, izmantojot aptaujas un anketas, analizē izpētes datus, nosaka tendences un modeļus, veido prototipus, veic lietojamības testēšanas sesijas ar lietotājiem.

UI dizainā jūs koncentrējaties uz vietām, kur notiek mijiedarbība starp cilvēkiem un mašīnām, piemēram, skārienjūtīgais ekrāns viedtālrunī, UI dizains koncentrējas uz produkta saskarnes izskatu un sajūtu. Lietotāja saskarnes dizainera karjera ir piemērota tiem, kam piemīt estētisks skatījums, radošums un empātija.UI dizaineri ir atbildīgi par visiem digitālās pieredzes vizuālajiem un interaktīvajiem aspektiem. Viņi izstrādā visus ekrānus, pa kuriem lietotājs pārvietojas, kā arī interaktīvos elementus, kas atvieglo šo pārvietošanos, piemēram, pogas un ritināšanas joslas.

 

 

WEB izstrāde

Mājaslapu izstrāde šobrīd ir kļuvusi par akūti nepieciešamu ikviena izmēra uzņēmumam. WEB izstrādātāji veido un uztur tīmekļa vietnes, lietotnes, programmatūru un sistēmas. Šis amats nav saistīts ar tīmekļa vietnes dizainu, tā ir programmēšana, kas nodrošina tīmekļa vietnes funkcionalitāti. WEB izstrādes pamatā ir divi slāņi:  Back end – vērsts uz tīmekļa vietnes pusi , ko lietotāji neredz (servera puse). Front end – programmēšana, kas koncentrējas uz tīmekļa vietnes vai lietotnes vizuālajiem elementiem, ar kuriem lietotājs mijiedarbojas (klienta puse).

 

 

Datu analīze

Datu analīzē tiek apstrādātas  visa uzņēmuma apkopotā noderīgā informācija, kas turpmāk noder, lai notiektu nākotnes tendences, kā arī, lai palīdzētu plānot turpmākās darbības. Kā datu analītiķis jūs būsiet atbildīgs par datu vākšanas sistēmu un procesu izveidi un optimizāciju, datu kopu attīrīšanu, lai no tām izņemtu nebūtiskus, nepilnīgus vai neprecīzus datus, statistikas un analīzes rīku izmantošanu datu analīzei, datu tendenču un modeļu identificēšanu, datu vizualizāciju, piemēram, diagrammu un grafiku, veidošanu, pārskatu sagatavošanu, lai sniegtu un dalītos ar ieskatu, sadarbību ar dažādu nozaru komandām, lai izstrādātu uzņēmējdarbības stratēģijas un noteiktu galvenos rezultatīvos rādītājus. Karjera datu analītiķa profesijā ir piemērota tiem, kas ir zinātkāri, labi pārzina skaitļus un statistiku un strādā ar metodisku pieeju.

Testēšana

Testēšana ir saistīta ar dažādu programmatūras izstrādes posmu pārbaudi, to atbilstību pasūtītāja prasībām, kā arī ar iespējamo nepilnību un kļūdu meklēšanu.
Testētājs savā ikdienas darbā analizē projekta dokumentus un saistošos noteikumus, apzināti modelē iespējamās kļūdas vai datu noplūdes iespējas, lai pārbaudītu, vai programmatūra tās atpazīs. Ikdienā pārbauda, vai programma ir saprotama, loģiski sakārtota un ērti izmantojama, kā arī gatavo testēšanas pārskata dokumentus.

 

 

Projektu vadītājs

Projekta vadītāja darba pienākumos ietilpst plānot un vadīt projekta  komandas darbu informācijas sistēmu izstrādēs ieviešanas un uzturēšanas projektos. Projektu vadītājs ikdienā kontaktējas ar pasūtītāju, izzina viņa vajadzības un prasības galaprodukta izstrādei, plāno projekta izmaksas un nepieciešamos resursus (gan finansiālos, gan cilvēkresursus), kontrolē to izmantošanu. IT projektu vadītāji darbojas pēc tādām projektu vadīšanas metodēm kā Agile, Scrum, Kanban

 

 

Programmētājs

Programmētājs savā ikdienas darbā izstrādā, ievieš un uztur programmatūru. Analizē dažādus tehniskos risinājumus un izvēlas piemērotāko, izveido un apraksta programmatūras darbības algoritmus (darbības, kuras jāizpilda datoram, lai veiktu konkrētu uzdevumu). Noteiktā programmēšanas valodā raksta programmas kodu (programmas soļu secību) saskaņā ar projektējuma aprakstu (dokuments, kur aprakstīta programmas struktūra un funkcijas).

 

Cerams, ka tagad esat labāk izpratuši šos dažādos IT karjeras virzienus un to, kas ar tiem saistīts. Ja vēlaties uzzināt vairāk par šīm tehnoloģiju karjeras iespējām un mūsu piedāvātajiem kursiem, noklikšķiniet ŠEIT!

Registracija
Kontaktai