Ko nepieciešams zināt Junior programmētājiem?

Ja esat nodomājis, ka vēlaties kļūt par programmētāju, Jūs, iespējams, rīkojaties kā vairums cilvēku – vispirms meklējat vispārīgu informāciju par programmēšanu: ar ko sākt, kam pievērtst uzmanību, no kādām kļūdām izvairīties, kādi izaicinājumi sagaida.
Tomēr šajā rakstā, mēs piedāvājam pievērst Jūsu uzmanību lietām, kuras noderēs ikvienam iesācējam. 
Nav “labu” vai “sliktu” valodu

Bieži vien, lasot par programmēšanas valodām, var šķist, ka viena ir labāka par otru, vienu ir vērts iemācīties, bet otru nē. Tomēr visas valodas, kas pašlaik tiek izmantotas programmēšanā, ir noderīgas un izmantojamas, izņemot to, ka dažādās situācijās viena var būt labvēlīgāka nekā otra. Piemēram, ja strādājat ar lieliem datiem, Python programmēšanas valoda darbosies labāk, bet, ja vēlaties izveidot kaut ko vienkāršu – mājaslapu, vai kādu mobilo aplikāciju, vai spēli, tad vērts pamēģināt kādu no šīm programmēšanas tehnoloģijām – C#, Java, Javascript utt.

Citu cilvēku kodu lasīšana ir grūta, bet tas ir tā vērts

Šāda mācību pieeja priekš programmētājiem, pat ja viņi ir prasmīgi kodu rakstīšanā, šķiet grūta, jo no sākuma liekas, ka citu cilvēku kods ir kā svešvaloda, ko viņi nesaprot. Katram programmētājam ir savs stils, sava pieeja kā rakstīt kodu, un no sākuma to ir grūti izprast. Tomēr noteikti ir vērts analizēt svešu kodu, kuru var viegli iegūt, piemēram, izmantojot Github platformu. Citu cilvēku koda analīze ir ļoti laba prakse iesācējam, jo var smelties idejas, atrast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, kā arī iedvesmoties no citu cilvēku rakstītā koda. 

Jūs nekad nerakstīsiet “perfektu” kodu

Jaunajiem programmētājiem bieži šķiet, ka visiem pārējiem kods ir ideāls. Tomēr tas tā nav. Pat ja kāda programma strādā, cits programmētājs ar savādāku programmēšanas stilu, zināšanām un pieredzi, var sniegt ļoti labus komentārus koda uzlabošanai. Ja Jūs tikai uzsākāt savu programmētāja karjeru kādā uzņēmumā,  vai mācaties, vienmēr ir vērts palūgt padomu kursabiedriem vai kolēģiem darbā, lai paskatās un dod komentārus Jūsu darbam. Katra piezīme, kritika ļauj iemācīties kaut ko jaunu un būt labākam IT speciālistam. 

Strādājot par programmētāju, nav jāprogrammē 8 stundas dienā

Reti IT speciālisti raksta kodu vairāk par 4 stundām, neņemot pārtraukumu. Programmēšana ir ārkārtīgi aizraujoša – Jūs pat nepamanīsiet cik ilgi rakstāt kodu. Taču tā ir nogurdinoša ne tikai priekš smadzenēm, bet visam organismam. Ja darba devējs uzņēmumā pieprasa, lai darbinieki programmētu 8 stundas dienā, viņam nerūp to veselība un labklājība. Protams, tas nenozīmē, ka programmētājs nevar strādāt ilgāk par 4 stundām. Īpaši svarīgi ir ņemt pārtraukumu, ja kaut kur iestrēgstat un neizdodas atrast labu risinājumu. Galvenais pareizi saplānot darba laiku, un obligāti iekļaut pārtraukumus, kuros var palasīt literatūru, diskutēt ar kolēģim, veikt fiziskās aktivitātes – galvenais tālāk no monitora, lai varētu efektīvāk atpūsties. 

Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēs Jums veiksmīgi uzsākt IT speciālista karjeru, un neapmaldīties izvēlē, kā arī izvairīties no kļūdām, kas apgrūtina programmēšanu un var nomākt Jūs.

Registracija
Kontaktai