Kuru programmēšanas valodu izvēlēties?

 

Vai esi apsvēris domu kļūt par izstrādātāju, bet nezini kādu programmēšanas valodu izvēlēties? Digtālajā pasaulē eksistē ap 700 programmēšanas valodu un katrai no tām ir savas priekšrocības un funkcijas. Lai atvieglotu tavu lēmumu par piemērotākās programmēšanas valodas izvēli, šajā rakstā aplūkosim 5 visvieglāk apgūstamās valodas.

 

JavaScript

JavaScript ir augsta līmeņa un objektorientēta programmēšanas valoda, ko izmanto tīmekļa vietņu izveidei, sarežģītu tīmekļa darbību izpildei, tīmekļa izstrādei, servera lietojumprogrammu izstrādei, tīmekļa dizainam un daudz kam citam. Javascript ir vienkārši apgūstama. Šī progrmmēšanas valoda būs lieliska izvēle, ja vēlaties sākt nodarboties ar programmēšanu. Tā kā Javascript ir tik plaši izmantota valoda, lielākajā daļā pārlukprogrammu tā ir kā noklusējuma vide. JavaScript kopiena ir liela un atbalsta jaunpienācējus.

 

C

C ir vispārējas nozīmes programmēšanas valoda, kuru lielākā daļa programmētāju apgūst, pirms pāriet uz progresīvākām valodām. C valodu galvenokārt izmanto skriptu lietojumprogrammām, kas veido lielāko daļu Windows, UNIX un LINUX operētājsistēmu, un tā var lepoties ar daudzām priekšrocībām salīdzinājumā ar citām programmēšanas valodām, piemēram: Tā apvieno augsta un zema līmeņa programmu funkcijas, tā ir strukturēta programmēšanas valoda, kas ļauj brīvi pārvietot datus starp tās funkcijām, viegli pārnesama, tajā ir lieli un mazi burti (lielie un mazie burti atšķiras), tai ir bibliotēka, kas nodrošina iebūvētas funkcijas, atvieglo ātrāku aprēķinu veikšanu programmās, un to ir viegli apgūt, jo tās datu struktūras ir viegli saprotamas un C vienkāršajai sintaksei ir tikai 32 atslēgvārdi.

 

Python

Python ir augsta līmeņa, daudzpusīga, vienkārša un vispārējas nozīmes programmēšanas valoda. Tā ir arī ļoti nozīmīga programmēšanas valoda, jo tai ir neskaitāmas izmantošanas iespējas, tostarp: to izmanto kā skriptu valodu tīmekļa lietojumprogrammām, kā programmatūras lietojumprogrammās, operētājsistēmās, spēlēs, zinātniskajā un matemātiskajā skaitļošanā.

Neskatoties uz visām šīm daudzajām funkcijām, Python joprojām ir viena no visvieglāk apgūstamajām programmēšanas valodām, jo to ir viegli lietot, un tai ir augsta koda lasāmība, vienkārša sintakse un milzīga programmētāju kopiena. Tādējādi tā ir viena no visvieglāk apgūstamajām programmēšanas valodām. Ja labi pārzināt Python, jūs nekad nepaliksiet bez darba. Turklāt jūs varat strādāt ar vairākiem projektiem vienlaicīgi. Tāpēc Python ir ideāli piemērots, lai uzsāktu darbu šajā IT jomā.

 

Java

Java ir augsta līmeņa programmēšanas valoda, ko izmanto mobilo lietotņu, mākoņprogrammu, spēļu lietojumprogrammu, darbvirsmas GUI lietojumprogrammu un daudzu citu lietojumprogrammu izstrādē.

Java ir kļuvusi par vienu no populārākajām, labvēlīgākajām, daudzpusīgākajām un vienlaikus arī vieglāk apgūstamajām programmēšanas valodām. Tas ir tāpēc, ka Java programmēšanas valoda ir labi strukturēta, kodolīga, vienkārša un draudzīga iesācējiem.

 

 

 

C#

Šo vispārējas nozīmes kodēšanas valodu izveidoja Microsoft. Tā ir īpaši piemērota Windows sistēmām, kuras ir paredzētas programmatūras izstrādei un tiešsaistes lietojumprogrammu veidošanai. Lai gan C# atbalsta plašu kodēšanas valodu klāstu, to bieži izmanto objektorientētā veidā, līdzīgi kā Java. Tā kā C# un Java sintakse ir ļoti līdzīga, programmētājiem, kas pārzina kādu no šīm valodām, nevajadzētu rasties grūtībām, pārslēdzoties starp tām. Šajā gadījumā C# ir viena no vienkāršākājām programmēšanas valodām ar vidēju grūtības pakāpi.

 

Vai vēlies uzzināt vairāk par kādu no valodām, ieskaties mūsu apmācību piedāvājumā ŠEIT.

 

Registracija
Kontaktai