NO-CODE kustība

Ļoti daudz, ko mēs ikdienā darām, darbina kods. Neatkarīgi no tā, vai mēs pārbaudām savus bankas kontus, vai sociālajos tīklos spiežam “patīk” draugu fotogrāfijām, vai meklējam jaunus apģērbus iecienītākajās e-komercijas vietnēs, programmēšana ir tas, kas padara visas šīs darbības iespējamas.

 

Taču telpa, kurā varēja pārvietoties tikai izstrādātāji un programmētāji, tagad ir pieejama ikvienam. No-code kustība ir likvidējusi šķēršļus, kas ir saistīti ar programmēšanas valodu zināšanām, ļaujot ikvienam īstenot savas idejas.

 

Pirms runājam par to, kas ir no-code kustība, ieskatīsimies kas ir vispār ir no-code izstrāde.

No-code izstrāde” ir metode, ar kuru tiek izstrādātas lietotnes, tīmekļa vietnes, darba plūsmas automatizācija un programmatūras programmas kopumā, neizmantojot kodēšanu. Izmantojot no-code platformas, lietotāji var radīt produktus, nemācot uzrakstīt nevienu koda rindiņu.  Adalo, Bubble, Glide, Webflow un Zapier, ir dažas no pazīstamākajām bezkoda platformām.

Šīs no-code platformas ļauj cilvēkiem, kas nav programmētāji vai kodēšanas speciālisti, izveidot uz CMS (satura pārvaldības sistēmas) balstītas vietnes, veidot mobilās lietojumprogrammas un automatizēt garlaicīgas, atkārtotas darbības, kā arī veikt citas darbības, kas iepriekš bija iespējamas tikai ekspertiem. Tādējādi šīs platformas ne tikai ietaupa laiku un naudu, bet arī ievērojami veicina programmatūras izstrādes demokratizāciju.

 

Kas ir šī no-code kustība?

No-code kustība attīsta dažādu rīku atzīšanu, pieņemšanu un popularizēšanu, kas ļauj programmētājiem un neprogrammētājiem izstrādāt, modificēt, atjaunināt vai integrēt programmatūru, piemēram, tiešsaistes vietnes, lietojumprogrammas un datubāzes, neuzrakstot nevienu koda rindiņu.

No-code kustības, kas pati par sevi ir revolūcija, mērķis ir palielināt darba plūsmas produktivitāti un efektivitāti, padarot programmatūras izstrādi pieejamu plašākai auditorijai.

 

Kāpēc šī no-code kustība kļūst arvien populārāka?

No-code kustība pēdējā laikā kļūst arvien populārāka, jo arvien vairāk privātpersonu ir sākušas ieguldīt līdzekļus no-code platformās, lai pārveidotu un attīstītu savus uzņēmumus. Zemāk ir minēti daži no būtiskākajiem iemesliem:

 

Zemas ražošanas izmaksas

No-code rīki ļauj lietotājiem samazināt ražošanas izmaksas, jo tie aizstāj nepieciešamību algot IT, profesionāļus vai izstrādātājus. Tas ir īpaši izdevīgi tiem, kas sākumposmā uzsāk uzņēmējdarbību un kuriem trūkst resursu. Izmantojot nekodēšanas rīkus, jūs varat izveidot tīmekļa vietni, lietotni, datubāzi, darba plūsmu un daudz ko citu, kas ilgtermiņā var dot jums labumu. 

 

Ātri produktu izstrādes cikli

Izmantojot tradicionālo kodēšanu, pilnvērtīgas tīmekļa vietnes, lietotnes vai citas datorprogrammas izstrādei ir nepieciešami vairāki mēneši. Citas būtiskas problēmas, kas saistītas ar to, ir projektu kavējumi. Bez kodēšanas rīki potenciāli var samazināt lietotnes izstrādes laiku līdz pat 90 %. Izstrādāt kaut ko no nulles, izmantojot nekodēšanas rīkus, aizņem no pāris stundām līdz nedēļai.

 

Neatkarība

person-writing-on-a-notebook-beside-macbook-

Izmantojot nekodēšanas rīkus, jūs ne tikai ietaupāt laiku un izmaksas, bet arī iegūstat neatkarību. Jums nav jāmeklē plaša profesionālu izstrādātāju komanda vai jāgaida, kad viņi sāks strādāt pie jūsu projekta. Izmantojot nekodēšanas rīkus, indivīds var to visu izveidot viens pats.

 

 

Vienkārša prototipa izveide (MVP izveide)

No-code rīki padara inovāciju par ikviena cilvēka darbu. Jūs varat eksperimentēt ar savām idejām bez lielām pūlēm (un resursiem), izmantojot no-code rīkus, kas ir ātri un vienkārši lietojami. Piemēram, varat izveidot tiešsaistes tirgu un sākt savu uzņēmējdarbību, nenodarbinot IT komandu. Kad esat uzsācis uzņēmējdarbību nelielā mērogā un jūtat, ka tā norit labi, varat turpināt veikt iterācijas un improvizēt ar to.

 

Augstākā autonomija

No-code rīki sniedz jums brīvību pielāgot programmatūras izskatu un funkcionalitāti. Tā kā jūs labi pārzināt savu mērķauditoriju un uzņēmējdarbību, vislabāk būtu, ja jūs radītu MVP (Minimāli dzīvotspējīgs produkts), kas ir pielāgots tās prasībām, nevis koncentrētos uz programmētāju vai izstrādātāju nolīgšanu katram jaunam atjauninājumam.

 

Noslēgumā, no-code ir pieeja lietojumprogrammu izstrādē un lietošanā, kas neprasa kodēšanu vai programmēšanas valodu zināšanas. Šāda veida programmatūra ir daļa no pašapkalpošanās kustības, kas dod iespēju biznesa lietotājiem veidot, manipulēt un izmantot uz datiem balstītas lietojumprogrammas, lai labāk veiktu savu darbu.

Ieinteresēja?

Ja vēlies vairāk par to uzzināt, apmeklē mūsu semināru par No-code kustību. Informāciju par semināru atradīsi ŠEIT.

Registracija
Kontaktai