NODROŠINI SAVU NĀKOTNI AR DATU ANALĪZI

Gan jau esi dzirdējis par tādu terminu kā Datu analīze, varbūt pat esi apsvēris karjeru šajā jomā, bet vai Tu tiešām izproti Datu analīzes aizvien pieaugošo nozīmi? Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kas ir Datu Analīze un kādēļ tieši tagad ir vērts apgūt šo profesiju.

 

Datu analīzes definīcija
Datu analīzi var raksturot kā datu iegūšanas, tīrīšanas, pārveidošanas, vizualizācijas un modelēšanas procesu. Šo dažādo procesu galvenais mērķis ir atklāt informāciju, kas var izrādīties noderīga gan biznesa lēmumu pieņemšanā, gan ieinteresēto personu viedokļu atbalstīšanā.

No ieinteresēto pušu skatupunkta ir četri datu analīzes veidi:

  • Aprakstošā analīze – šī metode paredzēta, lai analizētu tikai to, kas noticis pagātnē. Tā ļauj redzēt skaidru un saprotamu priekšstatu par visu, kas līdz šim noticis, no lielu datu apjoma.
  • Diagnostikas analīze – šīs analīzes metodes galvenais mērķis ir atrast un identificēt dažādu neatbilstību vai problēmu cēloņus, lai atbildētu uz jautājumu: kāpēc notika tas, kas notika?
  • Prognozējošā analīze – šī datu analīzes metode identificē tendences, kuras var izmantot, lai paredzētu, kas varētu notikt nākotnē. Arī mašīnmācība balstās uz šo analīzes metodi, jo mākslīgais intelekts sasaista noteiktus atkārtošanās modeļus un palīdz atbildēt uz jautājumu: kas varētu notikt nākotnē?
  • Preskriptīvā analīze – šī metode ļauj noskaidrot, kas notika, kāpēc tas notika un kas varētu notikt. Citiem vārdiem sakot, izmantojot šo metodi, Tu vari plānot savu darbību, lai nepieļautu kļūdas un izmantotu pozitīvo vēsturisko pieredzi. Šī metode ir vissarežģītākā, jo tajā tiek izmantoti gan algoritmi, gan mašīnmācība un statistika.

Nozares izaugsme

Šo iepriekšminēto analītisko procesu nepārtrauktā izaugsme ir labi dokumentēta sociālajos medijos. Ir parādījušies daudzi fakti un statistika, kas patiesi ilustrē šo sfēru kā interesējošu jomu gan esošajiem, gan topošajiem nozares darbiniekiem. Pirmkārt, pēdējo 3 gadu laikā reklamētās darba vakances šajā jomā ir pieaugušas par 28%. Papildus tam, aptuveni 60% no visiem uzņēmumiem pasaulē kaut kādā mērā izmanto analītiku, kas ir radījis situāciju, ka uzņēmumu pieprasījums pēc datu zinātniekiem un analītiķiem krietni pārsniedz potenciālo kandidātu skaitu.

Ņemot vērā šo informāciju ir skaidrs, ka šobrīd ir īstais brīdis, lai uzsāktu karjeru datu analīzē. Organizācijas visā pasaulē meklē cilvēkus, kas palīdzētu tikt galā ar viņu rīcībā arvien pieaugošo datu apjomu, analizētu tos un izmantotu iegūtos secinājumus biznesa attīstībā.

Izmantojot Riga CODING school 6 nedēļu kursu datu analītikā, ko vada nozares profesionāļi, Tu vari spert pirmo soli ceļā uz patiesi dinamisku un labi atalgotu karjeru šajā nozarē. Lasi vairāk un piesakies ŠEIT.

Registracija
Kontaktai