PADOMI KĀ VEIDOT CV PIRMAJAM PIETEIKUMAM IT JOMĀ

Uzrakstīt profesionālu CV savam pirmajam amatam IT jomā, kurā spējat uzsvērt savu pievienoto vērtību un prasmes, var būt pietiekami sarežģīti un laikietilpīgi. Tomēr tam, ka jūsu pieredze un pierādītas tehniskās prasmes ir ierobežotas, nevajadzētu atturēt jūs no pieteikšanās. Digitālo prasmju trūkums, ko mēs novērojam, nozīmē, ka arvien vairāk uzņēmumu pieņem darbā kandidātus, kuri ir jaunpienācēji šajā nozarē. Lūk, daži CV padomi, kas palīdzēs jums pierādīt, ka esat piemērots kandidāts darbam tehnoloģiju jomā.

 

Pievienojiet personalizētu motivācijas vēstuli

Tas var sniegt ievērojamu ieguvumu, ja veltīsiet laiku, lai sagatavotu motivācijas vēstuli, kas ir specifiska jūsu amatam un uzņēmumam, uz kuru piesakāties. Tas ne tikai parādīs, ka esat gatavs pielikt pūles, bet arī ļaus jums detalizētāk izklāstīt savus sasniegumus un prasmes, kas jūsuprāt ir nozīmīgākās. Tikai tāpēc, ka tas ir tehnisks amats, nenozīmē, ka svarīgas ir tikai tehniskās prasmes, jo īpaši, ja esat jaunpienācējs šajā nozarē. Motivācijas vēstulē var izcelt arī tādas prasmes kā komunikācija, kas var kompensēt jūsu pieredzes trūkumu.

 

Miniet savus hobijus un intereses

Personība un attieksme ir ļoti nozīmīga. Ja jums ir kādi ar tehnoloģijām saistīti hobiji vai īpašas interešu jomas, nebaidieties tos uzsvērt, jo īpaši, ja tās attiecas uz amatu, uz kuru piesakāties. Šīs detaļas ir atmiņā paliekošas un var patiešām palīdzēt jums izcelties lasītāja acīs. Šīs aktivitātes jums jāiekļauj savā īsajā profila aprakstā vai motivācijas vēstulē.

 

Uzlabojiet savas prasmes un iekļaujiet tās

Daudzi personāla atlases speciālisti vēlas, lai jūsu CV būtu sadaļa, kurā norādītas jūsu galvenās stiprās puses un personīgās prasmes. Tas var būt lielisks veids, kā pastāstīt lasītājam par to, kādu pievienoto vērtību jūs sniegsiet uzņēmumam. Var būt noderīgi iekļaut dažas sociālās prasmes (soft skills), piemēram, komunikācijas prasmes, lai papildinātu tehniskās prasmes, kuras esat attīstījis.

Ja jums nav lielas profesionālās pieredzes tehnoloģiju jomā, lielisks veids kā papildināt savu CV ir piedalīties kursos, kas piedāvā apliecinājumus vai sertifikātus. Ir daudz bezmaksas mācību platformu, kas piedāvā arī sertifikāciju. Kā piemēram, Google Digital Garage u.c. Nekas labāk neparāda, ka esat gatavs, kā laiks, kas ieguldīts mācībās, tāpēc ir vērts atrast kursus, kas ir saistīti ar konkrēto amatu, un pabeigt tos.

 

Rakstiet sava iepriekšējā darba rezultātus

Personāla atlases speciālisti un personāla atlases vadītāji vēlas saprast, kāda ir jūsu darba pieredze, pat ja tā nav bijusi saistīta ar tehnoloģijām. Izvairieties vienkārši uzrakstīt savu iepriekšējā darba vietu un amatu. Tā vietā parādiet, ko jūs personīgi veicāt, kāds bija rezultāts un ko jūs iemācījāties. Raksturojot savu iepriekšējo darbu, izmantojiet STAR(L) metodi, un izmantojiet šo metodi arī aprakstot uzdevumus intervijā. 

 

Pārliecinieties, ka jūsu CV ir lasītājam saprotams

Kad esat pabeidzis savu CV, palūdziet kādam citam to izlasīt. Pajautājiet, vai viņi var viegli noteikt, ko tieši jūs darījāt kādā konkrētā uzņēmumā un kāda ir jūus kopējā pieredze. Lasītājam arī jāspēj viegli atrast informāciju jūsu CV.

 

Rīga Coding School piedāvā dažādus tehnoloģiju kursus, kas ir ideāli piemēroti tiem, kuri vēlas mainīt savu karjeru vai papildināt savas prasmes. Mums ir arī mūsu karjeras centrs, kurā mēs varam vēl vairāk uzlabot jūsu CV un prasmes novadīt veiksmīgu interviju. Ja vēlaties uzzināt vairāk par mums, spiediet ŠEIT!

Registracija
Kontaktai