Studentes pieredzes stāsts par UX/UI kā IT karjeras izvēli

Vēlamies dalīties ar Kates Strožas pieredzes stāstu, viņa ir absolvējusi web dizaina UX/UI kursus. Šobrīd Kate ir pārkvalificēšanās procesa vidū, viņa aktīvi meklē iespējas, kas ļaus viņai attīstīties un sasniegt savus mērķus. 

 

Kāda ir tava iepriekšējā pieredze un kā sāki interesēties par karjeras maiņu IT lauciņā?

Man vienmēr ir paticis dizains un estētika, taču vienlaikus man piemīt loģisks un analītisks domāšanas veids. Esmu pabeigusi dizaina un mākslas vidusskolu, apģērbu dizaina programmu. Toreiz, strādājot ar Ilustratoru, sapratu, ka procesu ļoti izbaudu. Mana darba pieredze saistīta ar mazumtirdzniecību un vadību. Es teiktu, ka visu šo laiku esmu bijusi karjeras meklējumos. Uzsāku studijas apģērbu dizainā, taču pabeidzot pirmo gadu, sapratu, ka man ir jāstudē kaut kas cits. Izlēmu studēt uzņēmējdarbību un vadību, lai iegūtu dziļāku izpratni par to, kā strādā uzņēmums. Kad uzzināju par UX/UI, man bija sajūta, ka viss “saliekas pa plauktiņiem”.

 

Kāpēc tieši UX/UI? Kas tevi piesaista šajā jomā?

UX/UI mani piesaista radošuma un loģikas apvienojums. Uzskatu, ka dizainam ir milzīga nozīme mūsu ikdienas dzīvē. Izmantojot jebkuru produktu, fizisku vai digitālu, mūsos rodas kādas sajūtas. Bieži vien, arī pašiem neapzinoties vai nepamanot, izjūtam diskomfortu vai apgrūtinājumu. Tā tam nevajadzētu būt! Man patīk, ka UX/UI sevī ietver visu- lietotāja sajūtas un mērķus, biznesa mērķus un estētiku visam pāri. Tāpat IT jomas potenciāls nākotnē tikai pastiprināja manu interesi apgūt UX/UI.

 

Esi izgājusi Riga Coding School kursu UX/UI 2 reizes, izmantojot iespēju atkārtot kursu gada laikā- kādas ir galvenās prasmes, ko ieguvi kursu laikā?

Jā, izmantoju RCS lielisko iespēju kursu atkārtot! Tā kā pirmo reizi apmeklējot kursu neko daudz par UX/UI nezināju, informācijas apjoms šķita milzīgs. Kurss deva spēcīgu izpratni par mājaslapas izveides procesu- sākot ar lietotāja izpēti un beidzot ar mājaslapas prototipa izveidi. Atceros, ka pirms kursu apmeklēšanas bija grūti orientēties lielajā informācijas apjomā, kas atrodams internetā. Pēc kursa pabeigšanas informācijas uztveršana notika jau dabīgā veidā. Pēc nepilna gada izlēmu ķerties pie spēcīgāka portfolio izveides, un sapratu, ka kursa atkārtošana būtu lieliska iespēja vēlreiz iziet cauri mājaslapas izstrādes procesam kopā ar pasniedzēju un grupas biedriem, un dzirdēt viņu viedokļus.

 

Kas, tavuprāt, ir galvenā pievienotā vērtība tieši Riga Coding School kursiem?

Tas, ka pasniedzēji ir savas jomas profesionāļi, ir liels pluss. Ir vērtīgi dzirdēt piemērus un stāstus no reāliem darba apstākļiem. Tāpat sava projekta izveide sniedz pavisam citu mācīšanās pieredzi. Pēc kursu pabeigšanas visspilgtāk atmiņā paliek tieši tā informācija, kuru nācās pielietot izstrādājot savu projektu. Pabeidzot projektu ir milzīgs gandarījums par paveikto, turklāt tik īsā laika posmā! Man šķita vērtīgi arī mācīties grupā- saskaroties ar grūtībām, redzi, ka ar līdzīgām problēmām saskaras ikviens, un grupas biedru atbalsts palīdz nezaudēt motivāciju.

 

Tavs skatījums uz karjeras maiņu UX/UI lauciņā – kā tev šobrīd veicas un ar ko rēķināties pārkvalificēšanās procesā?

Manuprāt, ir svarīgi pašam apzināties, kāpēc vēlies darboties UX/UI lauciņā, lai saglabātu motivāciju arī grūtajos brīžos. Karjeras maiņa ir vesels process, kurā kursu apmeklēšana ir tikai viens no posmiem. Svarīgi ir ievirzīt savas domas un veidot ikdienas paradumus, kas ir saistīti ar jomu, kurā vēlies iekļūt. Intensīvs mācību process jāapvieno ar informatīvu saturu pie kafijas krūzes, podkāstu pastaigas laikā vai sarunu ar jomas speciālistu. Tāpat būtiski ir izplānot šo mācību procesu- jāparedz gan laiks, gan finansiāls nodrošinājums. Maksimāli jācenšas samazināt riski, kuru dēļ varētu nākties pamest iesākto. Šobrīd esmu savā pārkvalificēšanās procesa vidū- ir iegūta liela zināšanu bāze, aktīvi meklēju visdažādākās iespējas, kas man palīdz virzīties uz priekšu. Paralēli UX/UI prasmju treniņam plānoju apgūt HTML un CSS pamatus, kā arī veidoju spēcīgāku izpratni par IT jomu kopumā. Pārmaiņas notiek ļoti ātri, ja vien veidojam paradumus. Iesaku ikvienam nebaidīties no ceļa, kas ejams, plānot, būt atvērtiem pārmaiņām un izbaudīt to, ko darāt!  

Ja arī tevi iedvesmoja Kates stāsts un vēlies apgūt web dizaina UX/UI kursu, ieskaties ŠEIT!

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai