PRASMES, KAS PALĪDZ JUNIOR PROGRAMMĒTĀJIEM

Var likties, ka programmētāja darbs ir monotons, katru dienu ir viens un tas pats. Patiesībā, katram programmētājam ir individuāla pieeja, savs problēmu risināšanas veids, kas padara ikdienu interesantu un izaicinošāku. Katram ir sava pieeja kā strādāt, bet ne katrs grib dalīties ar to. Diemžēl, šīs pieejas, prasmes parasti nemāca ne skolās, ne universitātēs. Prasmes iegūst ar laiku. 
Šajā rakstā, priekš iesācēja līmeņa programmētājiem, mēs apkopojām tās lietas un prasmes, kuras var palīdzēt ikdienā. 

 

Neaprobežojies ar vienas valodas zināšanām

Katram programmētājam ir valoda, ar kuru patīk strādāt ikdienā. Tomēr, ja Jūs pievērsīsiet savu uzmanību arī citām programmēšnas valodām, vismaz, nedaudz lasīsiet, mācīsieties, tad Jums ikdienā arī būs vieglāk saprast kā strādā citas programmas, Jūs spēsiet palīdzēt citiem un paši jūtīsieties daudz universālāk. 

Nebaidieties eksperimentēt

Ja vēlaties kļūt par labu programmētaju, ir svarīgi nebaidīties mēģināt atrisināt problēmas ar vairāku variantu palīdzību. Meklējiet visdažādākos risinājumus, programmējiet, nebaidieties eksperimentēt. Neviens slavens programmētājs nebaidījās kļūdīties un veltija problēmu risināšanai daudz laika, līdz atrada pareizo variantu, kā novērst kļūdu. Tikai mācoties, analizējot savu darbu un problēmas, mēs ar kartu reizi paliekam labāki. 

Izdomājiet savus problēmu risināšanas veidus

Mācoties programmēt skolā, universitātē vai kādos kursos, Jums iemācīs standarta lietas, kā risināt problēmas. Un iemācītās metodes patiešām strādās. Tomēr, ja vēlaties nākotnē kļūt par labu programmētaju, centieties jau no paša sākuma rast vairākus vai par nestandartus risinājumus. “Ieslēdziet” savu radošumu un nebaidieties riskēt. Jo katrs izdomātais variants var palīdzēt atrisināt kādas citas lietas. 

Meklējiet problēmas

Ja esat sācis progammēt un liekas, ka Jums iet ļoti labi, un nesaredzat savā kodā kļūdas, pētiet citu cilvēku darbus, programmas. Tikai lasot un pētot citu programmētāju darbu, Jūs labāk izpratīsiet programmēšanas valodas, redzēsiet citu cilvēku domāšanu, ieraudzīsiet daudz variantus, kā rakstīt programmas. Analizējot citu programmētaju darbu, Jūs paplašināsiet savas zināšanas. 

Nesteidzieties vērsties pie Google

Protams, saskaroties ar problēmu, vienkāršākais un ātrākais veids, kā to atrisināt, ir atrast atbildi tiešsaistē. Ja Jums nav laika, dariet to, Jūs tādā viedā ātri uzzināsiet kaut ko jaunu un izlabosiet savu kļūdu. Tomēr, ja Jūs mēģināt atrisināt problēmu pats, ieguvumi būs nesalīdzināmi lielāki. Turklāt, ja Jūs pats atrisināsiet problēmu, iegūsiet lielāku pašpārliecinātību par sevi.

Rakstiet komentārus

Rakstot kodu, ir ļoti svarīgi atcerēties rakstīt komentārus, kas atvieglos darbu gan Jums, gan citiem, kas strādās ar Jūsu kodu. Jābūt pietiekami daudz un saprotamiem komentāriem, lai, gadījumā, ja  kāda daļa no koda pazūd, gan Jūs, gan citi, varētu to izlabot.

Strādājiet pie savām emocijām

Liekas, ka emocijas un programmēšana savā starpā nepārklājas. Tomēr, strādājot pie kāda projekta, var trāpīties dāžadi klienti, kas var būt ļoti prasīgi, emocionāli utt, un Jums jāprot ar viņiem komunicēt un sadarboties. Kā arī strādājot komandā ir svarīgi parādīt, ka Jūs spējat strādāt ar citiem, kaut kādā momentā jābūt pacietīgam, saprotošam, izpalīdzīgam. Jo komandas darbs un pareizi izrādītās emocijas un attieksme pret cilvēkiem var novest Jūs pie ļoti labiem rezultātiem. 

Mācieties, mācieties un vēl reiz mācieties 

Droši vien, šo padomu Jūs esat lasījuši vai dzirdējuši neskaitāmi daudz reizes. Un mēs vēl reiz atgādinām- nepārstājiet mācieties! Jo tikai mācoties un interesējoties par jaunumiem, aktualitātēm IT jomā Jūs kļūsiet par zinošu, pieprasītu programmētāju. 

 

Mēs ceram, ka šie mazie ieteikumi Jums noderēs, un vēl jo vairāk mēs ceram, ka arī Jūs spēsiet kādreiz padalīties ar saviem noslēpumiem, kā kļūt par labu IT speciālistu. 🙂

Registracija
Kontaktai