Kā kļūt par programmētāju bez augstākās izglītības?

Vēlēšanās mainīt karjeru var pienākt jebkurā laikā. Vai esat viens no tiem cilvēkiem, kas jau kādu labu laiku domā kaut ko mainīt savā dzīvē? Tad jūs droši vien domājat arī par to, kā Jums uzsākts apmācībās, kur studēt, cik tas var izmaksāt un cik daudz laika tam jāvelta. Visas šīs domas parasti rodas no tā, ka ir bail kaut ko kardināli mainīt dzīvē kopumā, un mēs zemapziņā cenšamies sevi atturēt no tā un turpinām palikt “komforta zonā”, kas, iespējams, nemaz nav pareizi. 
Šajā rakstā mēs kliedēsim šaubas par to, ka uzsākt apmācības ir grūti un dalīsimies ar 9 padomiem, kas ļaus jums pakāpeniski, bet noteikti mainīt savu karjeru uz IT virzienu.
 
1. Studēt patstāvīgi vai izvēlēties kursus

Mūsdienās tiešām nav nepieciešams doties uz augstskolu, lai apgūtu programmēšanu. Ir daudz alternatīvu veidu, kā to izdarīt. Ja esat pietiekami pārliecināts, disciplinēts, varat mēģināt mācīties pats. Ja esat ceļotājs vai dzīvojat neērtā vietā, varat izvēlēties tālmācības kursus, un, ja Jums šķiet, ka atrodoties klātienē, Jums ir vislabākā apmācību vide, varat izvēlēties kursus programmēšanas skolā. 

2. Izvirziet galveno mērķi

Karjeras maiņa ir daudz vieglāka, ja Jūs zinat, kāds ir Jūsu galvenais mērķis, un dodieties tieši uz to. Izvirziet konkrētus mērķus, piemēram, “Es gribu strādāt atzītā uzņēmumā” vai “Es vēlos izveidot savu startup”. Protams, Jūsu  mērķī var būt vairāk detaļu, tomēŗ gala mērķim jābūt konkrētam, tikai tad to būs daudz vieglāk sasniegt. 

3. Izvēlieties pareizo programmēšanas valodu

Daudziem programmētājiem- iesācējiem rodas jautājums, kuru valodu izvēlēties? Faktiski tas viss ir atkarīgs no konkrētās situācijas un Jūsu mērķiem, jo ​​patiesība ir tāda, ka, iemācoties jebkuru valodu, daudz vieglāk būs iemācīties kaut ko citu. Ja Jūs nezināt, ar ko sākt, sāciet ar programmēšanas valodu, kas Jums šķiet interesantāka un vienkāršāka no pirmā acu uzmetiena.

4. Prakse, prakse un vēlreiz prakse

Prakse ir īpaši svarīga, lai iemācītos programmēt. Tātad, ja vēlaties, lai karjeras izmaiņas notiktu ātrāk, neaprobežojieties tikai ar zinātni, meklējiet izaicinājumus tiešsaistē, veiciet personīgus projektus, programmējiet kopā ar draugiem utt. Jebkurš praktiskais uzdevums pietuvinās Jūs pie izvirītā mērķa.  

5. Pētiet kodus, kurus rakstīja jau pieredzējoši programmētāji

Lasot citu programmētāju kodus, Jūs, visticamāk, iemācīsieties un sapratīsiet, kā darbojas programmēšana. Pētot citu rakstītos kodus, tiek arī saprasts, kā programmētāji darbojas, kādus lēmumus viņi pieņem, kā kodus pielāgo dažādiem gadījumiem. Teorētiskais pamatojums ir svarīgs, tomēr tikai prakse palīdzēs Jums pilnībā saprast, kas ir programmēšana.

 

6. Forumu un paziņu palīdzība

Kursa laikā Jūs iegūsiet daudz jaunu paziņu, tomēr, ja Jūs apgūstas programmēšānu pašmācību ceļā, meklējiet programmēšanas kopienas tiešsaistē. Šādu kopienu ir ļoti daudz, vissvarīgākais ir izvēlēties to, kas Jums der – Jūs varat apspriest problēm jautājumus ar citiem iesācējiem, vai otrādi – Jūs varat meklēt iedvesmu un mācīties no jau pieredzējošiem programmētajiem, smelties idejas, diskutēt un prasīt padomus. Neatkarīgi no tā, ko Jūs izvēlaties, mācoties programmēt, svarīgs ir atbalsts.

7. Veidojiet kontaktus

Lai iekļūtu programmētāju pasaulē, ir svarīgi būt redzamiem un daudz kontaktēties. Kad esat iemācījies programmēt, izveidojiet savu LinkedIn profilu, augšupielādējiet visus savus darbus un projektus GitHub un piedalieties ar programmēšanu saistītos pasākumos.

8. Gatavojieties darba meklēšanai

Kad Jums ir pietiekami daudz zināšanu un prakses bagāža, ir laiks meklēt darbu. Pirmkārt, ir ļoti svarīgi izveidot kvalitatīvu CV, tas kļūs par Jūsu vizītkarti un būs pirmais un galvenais faktors, kas noteiks, vai Jūs uzaicinās uz darba pārrunām vai nē. Veltiet pietiekami daudz laika, lai sagatavotos darba intervijai. Nekad neejiet uz pārrunām nesagatavots, tas ievērojami samazinās Jūsu iespējas iegūt darbu.

9. Nepārstājiet pilnveidoties un mācīties

Programmēšana ir joma, kurā attīstība nebeidzas, tāpēc mācieties, paplašiniet zināšanas, interesējieties par jaunumiem un inovācijām – tikai tad Jūs ne tikai kļūsiet, bet arī vienmēr paliksiet profesionāla programmētāja karjeras ceļā.

Ja pievērsīsiet uzmanību visām  uzskaitītām darbībām, iespējams, Jūsu ceļš uz IT pasauli būs vienmērīgs un veiksmīgs. Vissvarīgākais ir zināt, ko Jūs gribas sasniegt, un nepadodies, jo noteikti būs šaubu un vājuma brīži. Jūtieties brīvi spert pirmo soli sapņu piepildīšanai.

 Veiksmi!

Registracija
Kontaktai