SQL vs EXCEL?

Plānojat kļūt par datu analītiķi vai savā darbā ikdienā saskaraties ar datu analīzes uzdevumiem, iespējams arī izmantojat programmu Excel? Tas ir pilnīgi saprotams, jo daudzi cilvēki to dara, pat nedomājot, ka ir daudz ērtāks rīks, lai veiktu to pašu, izmantojot SQL programmēšanas valodu. 

 

Kā SQL var atvieglot datu analīzi?
Izmantojot SQL, Jūs varat:
 1. Izveidot datu bāzes un tabulas;
 2. Pievienot datus tabulai;
 3. Atlasīt vajadzīgos datus;
 4. Rediģēt datus;
 5. Dzēst datus;
 6. Kārtot datus;
 7. Atrast unikālas vērtības;
 8. Apvienot datus no vairākām tabulām.

Kā redzat, izmantojot SQL, var veikt daudz funkciju, kas ir noderīgas datu analīzei. Bet Jūs droši vien domājāt, ka to visu var izdarīt ar Excel, un kāpēc tad izvēlēties SQL? Atbilde zemāk. 

SQL vs. Excel
 • Excel nav tik efektīvs, apstrādājot ārkārtīgi lielu datu daudzumu.
 • Izmantojot programmu Excel, iespējams, tiek veiktas netīšas izmaiņas.
 • SQL datu bāzes serveris darbojas efektīvāk nekā Excel.
 • Izmantojot programmu Excel, ir grūtāk atkārtot analīzi ar jauniem datiem.
 • SQL izmantošana dos Jums daudz vairāk iespēju analizēt savus datus. 
Kāpēc mācīties SQL?

Lai iemācītos SQL pamatus Jums nav jābūt IT speciālistam. Parasti cilvēki, kas nav saistīti ar  IT, nāk uz SQL kursiem un tos lieliski nokārto, kursa laikā materiāls tiek detalizēti aprakstīts, un parādītie piemēri ir saprotami visiem.

SQL kursa sertifikāts palīdzēs Jums strādāt datu analīzes jomā. Tas var būt Jūsu datu analītiķa karjeras sākums. Ja Jūs vēlaties kļūt par datu analītiķi vai atvieglot darbu ar datiem, viens no veidiem ir SQL valoda. Jums būs laba vispārēja izpratne par datu analītiku, Jūs varēsit strādāt par jaunāko analītiķi vai pieteikties amatam, kas saistīts ar datu analītiku, vai vienkārši studēt tālāk un padziļināt zināšanas, lai kļūtu par profesionālu datu analītiķi.

Ceram, ka šī ziņa palīdzeja saprast, kāpēc ir vērts iemācīties SQL, strādāt ar datiem un ka Excel nav vienīgā programma, kas veic šo darbu. Ja Jūs interesē datu analīze, tad ir vērts pievērst savu uzmanību SQL valodai un kursam.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai