Tehniskā darba intervija – Intervijas process 2. daļa.

Turpinām ierakstu sēriju par tehnisko darba interviju. Iepriekšējā daļā runājām par to, kā sagatavoties darba intervijai. Šoreiz vēlamies pastāstīt, kādi posmi parasti veido darba interviju, kas katrā no tiem gaidāms.

Parasti tehniskā darba intervija sastāv no trim posmiem: telefona saruna, attālināts (mājasdarbu) uzdevums un tiešsaistes (“uz kuģa”) saruna. Tālāk detalizēti apskatīsim katru no tiem.

Telefonsaruna

 Ja esi saņēmis zvanu no vēlamā darba devēja – apsveicam! Tu esi saniedzis svarīgu punktu, esi pamanīts, un tagad tev jāsniedz labs pirmais iespaids. Kas ir vissvarīgākais, kad saņem šādu zvanu? Esi entuziasma pilns, izrādi interesi par uzņēmumu un darbu, uz kuru piesakies.Ja tev piezvanījis cilvēkresursu vadītājs (nevis programmētājs), pievērs uzmanību savām “soft skills”, bet, ja saņem zvanu no tehniskās nodaļas, mēģini parādīt savas tehniskās zināšanas.Esi atvērts: skaidri formulē savas gaidas un pastāsti, kādos projektos vēlētos strādāt visvairāk.Ja tu piesakies dažādām vakancēm vairākos uzņēmumos, esi gatavs sarunai pa tālruni ar katru no viņiem. Nerunā vispārīgās frāzēs, darba devējam jāredz, ka tev patiešām interesē viņu uzņēmums.

Attālināti veicamais  uzdevums (mājas darbs)

Daži uzņēmumi vēlas pārbaudīt, cik labi tiec galā ar uzdevumiem, pirms aicināt uz reālu interviju. Šie uzdevumi var būt vairāku veidu: –       Tiešsaistes uzdevumi tiek veikti, izmantojot video interviju, īpašu lietotni vai Google dokumentus.-       Mājas uzdevums, kas jāpaveic apmēram nedēļas laikā.Veicot šos uzdevumus, vispirms pārliecinies, ka patiešām saproti, kas no tevis tiek sagaidīts. Centies nepalaist garām svarīgas detaļas.  Ko darba devējs no jums sagaida šī uzdevuma laikā? Noskaidrot tavas programmēšanas iemaņas.Saprast, kā esi iemācījies risināt problēmas.Uzzināt – kā tu veido sadarbību. Darba intervijas laikā nemeklējiet atbildes un risinājumus tiešsaistē. Visticamāk, ka darba devējs lūgs paskaidrot vienu vai otru tavu lēmumu, tāpēc tev labi jāsaprot viss, ko esat uzrakstījis.

Tiešsaistes saruna (“uz kuģa”) 

Ja esi izgājis pirmos divus posmus un uzaicināts ierasties klātienē vai piedalīties tiešsaistē, iespējams būs jāpilda uzdevums. Šos uzdevumus dažkārt sauc par “Whiteboard Challenge”, jo tev faktiski var lūgt uz tāfeles uzrakstīt kodu vai veikt kādu citu loģiskās domāšanas uzdevumu. Turklāt, ja uzzini, ka būs jāveic uzdevums, ieteicams ņemt līdzi savu datoru. Šis posms ir vissvarīgākais – ja tev labi veiksies, tad darbs būs tev rokās!

Vissvarīgākās lietas tiešās sarunas laikā: Pirms sāc rakstīt kodu, noteikti jautā visu, kas nav skaidrs. Rakstot kodu, pasaki skaļi, ko domā. Darba devējam svarīgi saprast –  kā tu  nonāc pie viena vai otra risinājuma. Dažreiz radošā domāšana ir daudz svarīgāka nekā rezultāts – tad nodemonstrē to. Runā skaidri un precīzi. Labāk vispirms padoamā par to, ko teiksi, nekā steidzies. Ja esi apmaldījies procesā, nemēģini izlikties, ka tā nav. Saki, ka nesaproti  un nezini, ko darīt, bet tajā pašā laikā padomā par to, kā problēmu varētu atrisināt. Paturi prātā, ka šajā darba intervijas posmā svarīgi ne tikai demonstrēt savas tehniskās zināšanas, bet arī savu personību, spēju kulturāli sazināties, atvērtību un prasmi komunicēt. Vienkārši mēģini būt tu pats, jo zināšanas nekur nepzūdīs un vienā vai otrā veidā būs iespēja tās nodemonstrēt. Apskatījām galvenos tehniskā darba intervijas posmus. Nākamajā rakstā detalizētāk paskatīsimies, no kādām kļūdām jāizvairās intervijas laikā un ko būtu svarīgi pajautāt darba devējam.

Registracija
Kontaktai