TOP 5 testēšanas veidi - kvalitatīvai programmatūras izstrādei

Kvalitātes nodrošināšanas (QA) testēšana ir būtiska programmatūras izstrādes daļa, kas nodrošina, ka programmatūra atbilst vēlamajām prasībām un ka tajā nav defektu. Ir daudz dažādu kvalitātes nodrošināšanas testēšanas veidu, un katram no tiem ir savs mērķis un metodoloģija. Šajā bloga ierakstā mēs aplūkosim dažus no izplatītākajiem QA testēšanas veidiem un to nozīmi programmatūras izstrādes procesā.

 

Funkcionālā testēšana

Funkcionālā testēšana, iespējams, ir visplašāk izmantotais QA testēšanas veids. Tā ietver atsevišķu programmatūras funkciju testēšanu, lai nodrošinātu, ka tās darbojas, kā paredzēts. Funkcionālā testēšana var būt manuāla vai automatizēta, un parasti tā ietver melnās kastes testēšanu, kad testētājiem nav nekādu zināšanu par kodu, un baltās kastes testēšanu, kad testētājiem ir piekļuve kodam. Funkcionālās testēšanas piemēri ir vienību testēšana, integrācijas testēšana un sistēmas testēšana.

 

Regresijas testēšana

Regresijas testēšana ir vēl viens izplatīts QA testēšanas veids. Tā ietver programmatūras atkārtotu testēšanu pēc izmaiņu veikšanas, lai nodrošinātu, ka esošās funkcijas joprojām darbojas, kā paredzēts. Regresijas testēšanu var veikt manuāli vai automatizēti, un tā ir īpaši svarīga, ja tiek veiktas izmaiņas kritiskās funkcijās vai ja programmatūra tiek atjaunināta. Automatizēta regresijas testēšana var ietaupīt laiku un uzlabot testu pārklājumu, testus veicot automātiski.

 

Slodzes testēšana

Slodzes testēšana ietver programmatūras testēšanu ar lielu slodzi, lai pārliecinātos, ka tā spēj apstrādāt paredzamo datplūsmu. Slodzes testēšana var palīdzēt noteikt šaurās vietas un mērogojamības problēmas, un to bieži izmanto, lai testētu tīmekļa lietojumprogrammas vai programmatūru, kas atkarīga no tīkla datplūsmas. Slodzes testēšanu var veikt manuāli vai automatizēti, izmantojot rīkus, kas simulē lietotāju datplūsmu un uzrauga sistēmas veiktspēju.

 

Drošības testēšana

Drošības testēšana ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu, ka programmatūra ir droša un aizsargāta pret ļaunprātīgiem uzbrukumiem. Drošības testēšana var ietvert ievainojamības testēšanu, iekļūšanas testēšanu un riska novērtēšanu. Ievainojamību testēšana ietver potenciālo programmatūras drošības nepilnību identificēšanu, savukārt iekļūšanas testēšana ietver šo nepilnību izmantošanas mēģinājumus. Riska novērtējums ietver drošības apdraudējumu iespējamās ietekmes novērtēšanu un stratēģiju izstrādi to mazināšanai.

 

Izmantojamības testēšana

Lietderības testēšana ietver programmatūras testēšanu no gala lietotāja viedokļa, lai nodrošinātu, ka tā ir viegli lietojama un saprotama. Lietderības testēšana var ietvert lietojamības testēšanu, lietotāja pieņemšanas testēšanu un lietotāja pieredzes testēšanu. Šāda veida testēšana var palīdzēt identificēt lietojamības problēmas un ieteikt uzlabojumus programmatūras dizainā.

Ir daudz dažādu kvalitātes nodrošināšanas testēšanas veidu, un katram no tiem ir savs mērķis un metodoloģija. Funkcionālā testēšana, regresijas testēšana, slodzes testēšana, drošības testēšana un lietojamības testēšana ir tikai daži no izplatītākajiem QA testēšanas veidiem. Izmantojot šos dažādos QA testēšanas veidus, programmatūras izstrādātāji var nodrošināt, ka viņu programmatūra ir kvalitatīva, atbilst vēlamajām prasībām un tajā nav defektu.

Vēlies savu nākotnes karjeru saistīt ar testēšanu? Piesakies mūsu testēšanas apmācībām un apgūsti prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par veiksmīgu testētāju. Mūsu kursā aplūkoti būtiskākie testēšanas veidi, testēšanas metodoloģijas un nozares standarta rīki, ko izmanto testēšanā. Iegūsi arī praktisku pieredzi, veicot praktiskus uzdevumus un projektus, kas tev sniegs pārliecību un prasmes, kas nepieciešamas, lai izceltos šajā aizraujošajā jomā. Pievienojies mūsu testēšanas kursiem jau šodien un sper pirmo soli ceļā uz veiksmīgu karjeru testēšanas jomā.

 

Registracija
Kontaktai