Tevi interesē mākslīgais intelekts? Tev noteikti patiks šie seriāli!

Mākslīgais intelekts jau sen ir sastopams ārpus daiļliteratūras sfēras. Vairāk vai mazāk mēs ar to saskaramies katru dienu. Kādreiz runājošs robots šķita iespējams tikai filmās, bet tagad ikviens ar mākslīgo intelektu var runāt savā viedtālrunī. Tomēr filmās un seriālos vienmēr var redzēt to, kas vēl nav atnācis līdz mūsu ikdienai. Šajā rakstā mēs gribam dalīties ar 10 populāriem seriāliem, kas attīsta mākslīgā intelekta tēmu. Un kas zina, ir ļoti iespējams, ka jau pēc dažiem gadiem tas, ko mēs tajos redzam, kļūs par realitāti …

 

1. Westworld

Šis “Emmy” balvām godalgotais HBO drāmas seriāls ir īpaši aizraujošs un tā sižets norisinās Rietumu pasaulē – izdomātā, tehnoloģiski progresīvā mežonīgo rietumu izklaides parkā, ko apdzīvo androīdi, kas apmeklētājiem liek justies kā vecajos laikos. Tomēr vislielāko intrigu rada tieši mākslīgā intelekta problēmas un tā ne vienmēr pārvaldāmās darbības. 

 

2. Silicon Valley

Šis seriāls īpaši patiks tiem, kas nodarbojas ar datu analīzi. Galvenais varonis mēģina izveidot produktu ar nosaukumu Pied-Piper, kas ļauj saspiest failus, izmantojot mašīnmācīšanās algoritmus. Galu galā šis produkts kļūst par decentralizētu internetu.

 

seriali

 

3. Black Mirror

Šis visā pasaulē populārais sēriāls galvenokārt atspoguļo sekas, ko izraisa cilvēces pārmērīgā atkarība no tehnoloģijām.  Seriāla sērijas ir savstarpēji nesaistītas, un tajās ar zināmu ironijas devu tiek parādīts, kā tehnoloģijas ietekmē cilvēku savstarpējās attiecības.

 

4. Mr. Robot

Šī seriāla galvenais varonis ir ļoti talantīgs programmētājs, kurš kļūst par hakeri, lai palīdzētu sagraut lielu starptautisku uzņēmumu un padarītu cilvēku dzīves labākas. Šajā seriālā ir interesanti atspoguļota šobrīd tik ļoti aktuālā kiberdrošības tēma.

 

programmesana

 

5. Humans

Šis seriāls ļauj mums iedziļināties robotu sociālajā, psiholoģiskajā un kultūras ietekmē uz cilvēci. Sērijā redzamie roboti palīdz cilvēkiem mājsaimniecībā, taču pati jautrība sākas, kad viena ģimene nolemj iegādāties robota jauno versiju.

 

6. Altered Carbon

Netflix piedāvātajā seriālā tiek pētīta mūžīgās dzīves tēma. Cilvēki kļūst nemirstīgi, jo viņu apziņu var pārnest uz citu ķermeni. Galvenais varonis pēc vairāk kā 250 gadiem “pārceļas” citā ķermenī. Kas zina, varbūt kādreiz tas tiešām būs veids, kā dzīvot mūžīgi.

 

7. Person of Interest

Šis seriāls ir viens no populārākajiem par mākslīgā intelekta tēmu. Tas stāsta, kā noslēpumains miljonārs izveido programmatūru valdībai, kas var apkopot informāciju par teroristu uzbrukumiem un viņus laicīgi par tiem brīdināt. Tomēr valdība ignorē programmatūras spēju paredzēt arī citus noziegumus, tāpēc tās izstrādātājs nolemj pats veidot komandu un ar programmatūras palīdzību novērst noziegumus.

 

8. Weird City

Šis seriāls attēlo tuvāko nākotni, kur pilsēta ir sadalīta bagātajos un nabadzīgajos. Bagāto mājas pārvalda mākslīgais intelekts un automatizēti palīgi, atšķirībā no nabadzīgajiem šeit iespējas ir bezgalīgas.

 

maksligais intelekts

 

9. Num3ers

Šis seriāls visvairāk patiks matemātikas faniem. Būtībā viss ap mums ir matemātika, un šis seriāls to uzskatāmi parāda. Galvenie varoņi ir FIB aģents un viņa brālis, matemātikas profesors, abi mēģina atrisināt noziegumus.

 

10. Battlestar Gallactica

Šis seriāls atspoguļo mūžīgo cīņu starp cilvēkiem un robotiem, par cilvēces tumšo pusi un robotu cilvēcisko pusi. Aplūkojot to, Tu noteikti ne reizi vien aizdomāsies par to, vai mākslīgais intelekts kādu dienu varētu vērsties pret tā radītāju – cilvēku.

 

Mēs ceram, ka Tev patiks šie seriālu ieteikumi un varbūt pat iedrošinās Tevi vairāk interesēties par mākslīgo intelektu un tā iespējām. 

 

Vēlies BEZMAKSAS karjeras konsultācijas? Reģistrējies ŠEIT

Registracija
Kontaktai