IDEJAS PYTHON PROJEKTIEM

Esat nolēmuši mainīt karjeru un pievērsties programmēšanai, un Jums šķiet, ka Python programmēšanas valoda ir tā valoda, kura Jums ir interesanta un palīdzēs spert pirmos soļus programmēšajas jomā? Tiklīdz iepazināties ar šo programmēšanas valodu un sapratāt, kā tā darbojas, ķerieties pie mazo projektu izstrādes. Mēģiniet to darīt patstāvīgi, tas padziļinās Jūsu zināšanas, attīstīs prasmes un vēlāk papildinās Jūsu projektu partfolio, kas viennozīmīgi būs noderīgi, meklējot darbu. 
Šajā rakstā mēs vēlamies dalīties ar padomiem un idejām par Jūsu pirmajiem, patstāvīgiem Python projektiem. 

 

Tēmas izvēle

Rūpīgi pārdomājiet, kura tēma Jūs patiešām interesētu, tas ir ļoti svarīgi – jo šāds projekts sniegs Jums prieku, motivēs izstrādāt to pēc iespēja interesantāku un no lietotāja puses efektīvāku. Kā arī padomājiet plašāk – kāds ir jūsu IT karjeras mērķis?  Vai vēlaties izveidot lietotnes, vientes vai strādāt ar lieliem datiem? Ņemot to visu vērā, būs vieglāk izvēlēties sev piemērotāko projektu.

Sāciet ar vienkāršām lietām

Ja jūs tikko sākat mācīties, projektam jāatbilst Jūsu zināšanu līmenim. Neķerieties klāt tādam projektam, kam nepieciešamas ekspertu zināšanas, jo tā Jums var ātri zust motivācija un  interese izstādāt šo projektu. Vienmēr ir labāk sākt ar maziem un vienkāršiem soļiem, lai pēc kāda laika izvirzītu sarežģītākus mērķus un realizēt tos bez lieka stresa.  

 

Projektu idejas dažādām jomām:
  1. Projekti, kam patīk spēles un izaicinājumi: 

Šādi projekti ir ne tikai jautri un interesanti, bet arī ievērojami uzlabo prasmes problēmu risināšanā un veicina loģisko domāšanu. Jūs varat sākt ar tik vienkāršu lietu kā slavenās spēles “Rock, Paper, Scissors” izveidošana. Ļoti noderīga dažādu programmēšanas prasmju attīstīšanai ir arī “Guessing  game” vai paroļu ģeneratora izveidošana.

  1. Projekti, kam patīk izveidot tīmekļa vietnes: 

Vēl viens lielisks veids, kā sākt trenēties darbam ar Python, ir vienkāršu vietņu izveidošana. Šāda projekta plus ir tas, ka Jūs varat izvēlēties jebkuru tēmu, kuru vēlaties, un mēģināt izveidot par to vietni. Ja nezināt, kur sākt, varat pārskatīt šīs diezgan detalizētās pamācības vai iegūt idejas šeit.

  1. Projekti, kurus interesē datu analītika:

Datu analīze var šķist nedaudz sarežģītāka nekā spēles vai vietnes izveidošana, tomēr, izvēloties interesantu tēmu, var radīt vizuāli interesantus projektus, kurus varētu prezentēt draugiem vai darba devējam. Idejas var smelties no dažādām datu kopām, piemēram, FiveThirtyEigth vai BuzzFeedNews.

  1. Citi interesanti projekti:

Papildus šīm trim galvenajām jomām ir arī daudzas citas lietas, kuras varat programmēt ar Python, lai izveidotu savus personiskos projektus. Piemēram, projekts var atvieglot darbu ar PDF failiem. Var programmēt automātiskos e-pastus. Var arī radīt kaut ko interesantu, piemēram, filmu vērtēšanu pēc ieteikumiem – šis projekts patiks arī mašīnmācības interesentiem.

 

Kā redzat, ir daudz ideju personīgiem projektiem. Vissvarīgākais ir sākt iedziļināties apmācībās, un tad viss sanāks pats par sevi un Jūs pat nepamanīsit, kā Jūsu projektu potfolio ātri papildināsies ar vairākiem interesantiem projektiem. 

Nebaidieties atklāt  Python valodas iespējas!

Registracija
Kontaktai