Prasmes, kurs Jums noderēs IT jomā

Neskaitāmas reizes esam dzirdējuši izteicienu: “Lai strādātu IT jomā, jau no bērnības ir jāinteresējās par tehnoloģijām!”, tomēr tā ir liela kļūda. Patiesībā, pat ja Jūs lielāko dzīves daļu esat pievērsis savu uzmanību pilnīgi citām nodarbēm, Jūsu pārkvalificēšanās uz IT jomu, tā pat var būt veiskmīga. Jau labu laiku, IT joma iekļūst visās iespējamās jomās, un veiksmīgi optimizē darbību. Būtībā cilvēks ar pašām minimālajāš IT zinašanām ir sastopamt gandrīz visur- skolās, medicīnas iestādēs, ekonomikā, politikā utt. Jebkurā darbā iegūtā pieredze var būt noderīga. Neatkarīgi no tā, kur strādājas pašlaik, nekad nav par vēlu pārkvalificēties uz IT jomu, ja liekas, ka tas nesīs lielāku prieku. 
Šajā rakstā mēs vēlamies dalīties ar 5 prasmēm, kuras noder IT jomā, un kuras Jums noteikti jau piemīt! 

 

Spēja strādāt komandā

Komandas darbs ir nepieciešams daudzās jomās, un IT nav izņēmums. Šī prasme noderēs gan apmācību laikā, jo, visticamāk, kursa vai studiju laikā būs jāstrādā komandā un kopā ar visiem jāmeklē labākie risinājumi. Kā arī strādājot uzņēmumā, Jūs noteikti būsiet daļa no IT komandas, tāpēc Jums būs jāsaskaņo savas darbības un lēmumi ar kolēģiem.

Komunikācija

Pat ja gribēsiet uzsākts darbu patstāvīgi (freelancer), komunikācija ar ārkārtējo vidi būs neizbēgama. Pavisam noteikti būs nepieciešams komunicēt ar klientiem, jo no tā būs atkarīgs Jūsu darbs. Ja iepriekšējā darbā nācās komunicēt ar klientiem, šī pieredze noteikti būs noderīga IT jomā neatkarīgi no tā, vai strādājat kā tehniskā atbalsta speciālists vai datu analītiķis, vai vispār citā sfērā. Kā arī labas komunikācijas prasmes būs īpaši noderīgas darba interviju laikā!

Spēja uzturēt sarunu

Vairums cilvēkiem šī prasme ir iedzimta, un spēja uzturēt sarunu par jebkuru tēmu nesagādā nekādu problēmu. Ir cilvēki, kuriem ir komforti turēt savas idejas, domas pie sevis, un izpaust tās darbā. Tomēr, IT pasaulē no spējas dalīties ar informāciju ir atkarīgs pats darbs un koleģu attiecības savā starpā. Vairāk lasiet ziņas par IT jaunumiem, tehnoloģijām, iesaistieties diskusijās IT forumos un uzziniet ko jaunu ne tikai par IT pasauli, un tas palīdzēs Jums būt atvērtiem, un neradīs diskomforta strādājot ar koleģiem.

Problēmu risināšana

Droši vien būtu grūti atrast specialitāti, kurā cilvēki nesaskaras ar problēmām un meklē tām risinājumus. Faktiski, tieši šī prasme ir viena no vissvarīgākajām, strādājot IT. Un pavisam noteikti, šī prasība nav piemērojama tikai testētājiem. IT būtība ir – lietojumprogrammu darbība, aparatūras,daudz dažādas sistēmas, datu bāzes utt. Tas nozīmē, ka visam jādarbojas bez kļūdām, jāmāk rast ideja, kā izdarīt tā, lai kaut kās strādātu, un par to ir atbildīgi daudzi IT speciālisti.

Svešvalodu pārzinašāna
Daudzām specialitātēm mūsdienās nepieciešama vismaz vienas svešvalodas prasme. Komunikācija ar ārzemniekiem, īpaši pirmo reizi, var būt ļoti satraucoša pieredze, taču, jo vairāk Jūs komunicēsiet, brauksiet komandējumos, vai uz konferencēm, jo pārliecinātāks būsiet. Ja Jūs jau strādājat uzņēmumā, kur lietojat kādu svešvalodu, un Jums jādodas komandējumos uz ārzemēm, vissticamāk, baiļu faktors- komunikācija svešvalodā, Jums jau ir pārvarēts, un tas ir liels pluss!

 

Lasot šo rakstu, Jums rodas šaubas par Jūsu prasmēm, vai domājat, ka Jums kāda vispār nepiemīt?  Nekrītiet panikā! Katra pieredze ir vērtīga, tā veido mūsu individuālās stiprās puses un neatkarīgi no tā, ko Jūs līdz šim esat paveicis, mēs esam pārliecināti, ka Jums piemītošas īpašības noteikti noderēs arī ITjomā, jo tā ir plaša vide, kur atradīsies vieta jebkurām prasmēm!

 

Registracija
Kontaktai