TOP 5 VISPĀRĪGĀS PRASMES PRIEKŠ PROGRAMMĒTĀJIEM

Droši vien esat dzirdējuši par to, ka iesācēja līmeņa programmētājiem ir ļoti labi jāzin kāda no programmēšanas valodām, kā arī papildus jābūt projektu vadības prasmēm. Tomēr tas tā nav. Jā, programmēšanas valodas zināšanas ir svarīgas, bet ja vēlaties uzsākt savu karjeru IT sfērā, tad Jums jāzin vēl šis tas.
Šaja rakstā izskatīsim dažas vērtīgas prasmes, ar kuru palīdzību var uzsākt programmētāja karjeru kādā no IT uzņēmumiem.

1. Lai Jūs pamanītu, Jums jābūt redzamam

Kopš pirmās dienas, kad uzsākāt programmētāja apmācības (augstskolā, kursos vai paš-apmācību ceļā), krājiet visus savus praktisko darbu piemērus. To var veiksmīgi izdarīt GitHub vietnē vai WordPress, vai izveidojot savu personalizēto projekta vietni. Protams, publiski pārstāvētiem darbiem jābūt labi uzrakstītiem, jāsatur pēc iespējas mazāk kļūdu un jābūt saprotamiem.

Ir arī ļoti svarīgi, lai būtu kvalitatīvs LinkedIn profils, lai potenciālie darba devēji varētu pievērst Jums uzmanību. Esiet aktīvi, atvērti – aizpildiet pēc iespējas vairāk nepieciešamās informācijas par sevi. Jo vairāk informācijas Jūs sniegsiet, jo lielāka interese būs par Jūsu profilu. 

Kad esat parūpējies par savu redzamību interneta vietnēs, nākamais svarīgs solis ir Jūsu CV sagatavošana. Būtiski ir ievietot jaunāko, “svaigāko” informāciju, izdzēst to, kas nav vairs būtisks, un neveidot pārāk garu dzīves aprakstu, lai tas būtu ātri un viegli pārskatāms.

2.Iepazīšanās prasmes

Bērnam augot, viņu visvairāk ietekmē ģimene, draugi, mācību iestādes un citas vides, kurās viņš pavada laiku. Tas pats notiek ar profesionālo karjeru. 

Līdzīgi domājoši cilvēki uz Jums atstāj milzīgu iespaidu, pat ja to uzreiz nepamanāt. Tāpēc programmētājiem ir ļoti svarīgi atrasties paziņu – citu programmētāju vidū, lai gūtu jaunu informāciju, iedvesmu un iespēju attīstīties. 

Kur Jūs varat atrast šādus līdzīgi domājošus cilvēkus? Galvenokārt internetā – sociālo tīklu grupās, programmētāju forumos. Kā arī svarīgi ir apmeklēt dažādas programmēšanas konferences, rīkotos IT workshop un hackathon pasākumus.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā sazināties ar profesionāļiem un gūt labumu no viņu pieredzes, ir dažādu programmēšanas valodu Bootcamp apmācības. Šādā pasākumā noteikti satiksiet tādus pašus jaun-pienācējus kā Jūs, ar kuriem varēsiet mijiedarboties un dalīties pieredzē macību laikā.

3.Programmēšanas prasmes un darba interviju sagatavošana

Kad esat iesācēja posmā, tad lielākā problēma ir pieredzes trūkums. Ir vairāki veidi, kā iegūt pieredzi – pētīt citu programmētāju kodus, būt brīvprātīgajam IT konferencēs, pildīt uzdevumus bezmaksas vietnēs, piedalīties IT workshop pasākumos. 

Kad esat pietiekami praktizējies un jūtat, ka ir pienācis laiks gatavoties darba intervijai, bet rodas bažas, daudz jautājumu, neziņa – viens no variantiem ir vērsties Riga Coding School karjeras centrā. Pēc konsultācijas Jums būs labāks priekštasts par to, kā veiksmīgi noformēt savu CV, un ko Jums var prasīt potenciālais darba devējs.

4.Sistēmas izstrādes un problēmu risināšanas prasmes

Jūs varat labi zināt vienu vai vairākas programmēšanas valodas, un spēt atrast labu darbu. Tomēr Jūsu izredzes iegūt darbu un pēc tam turpināt augt kolēģu vidū ir daudz lielākas, ja paplašināsiet savas zināšanas arī kādā no sistēmu izstrādēm. 

Koda rakstīšana sistēmai ir viena lieta, bet ja Jūs pārzināsiet šo sistēmu, kā tā darbojas, kādam nolūkam ir domāta, tas jau ir mazliet savādāk. Tāpēc ir vērts vismaz izlasīt par sistēmas attīstību.

Vēl viena ļoti svarīga programmētāja prasme ir spēja risināt problēmas. Faktiski šī prasme ir pat svarīgāka nekā pati programmēšana.

5.Prasme mācīties

Kā mēs jau minējām iepriekš, vienmēr ir vērts mācīties vairāk nekā Jūs jau zināt, padziļiniet savas prasmes un mācieties kaut ko jaunu.

Mūsdienās ar interneta palīdzību, apmeklējot kursus, lekcijas utt. ir iespējams uzzināt daudz informācijas un attīstīt sevi – galvenais zināt, kā un ko tieši mācīties.

Un, protams, visas iegūtās zināšanas galu galā kļūs bezjēdzīgas, ja tās neizmantojat praksē. Visu, ko esat iemācījies – izmēģiniet!

Mēs ceram, ka visi šie padomi ir palīdzējuši Jums iegūt skaidrāku priekšstatu par to, kas iesācēja līmeņa programmētājiem ir nepieciešams veiksmīgai zinātnes un karjeras uzsākšanai. 

Tātad, ja Jūs sapņojat par programmēšanu – negaidiet, sperat pirmo soli pretī Jūsu uzstādītiem mērķiem!

Registracija
Kontaktai