UX/UI dizaina potenciāls

Vai esi kādreiz lietojis mobilo aplikāciju vai pārlūkojis web lapu un bijis neapmierināts ar tās izkārtojumu? Domājis, kāpēc tā šķiet neveikla vai ir lietošanai ļoti neērta? Vai iespējams esi kādreiz apsvēris domu, kā izveidot savu web lapas dizainu? Ja kāda no šīm sajūtām Tev liekas pazīstama, iespējams, ir vērts izmēģināt spēkus UX dizainā!

 

man wearing blue dress shirt facing whiteboard

Pirmkārt, šajā rakstā mēs noskaidrosim atšķirības starp UX un UI dizainu. Vienkārši sakot, UX (lietotāja pieredze – user experience) dizains ietver lietotnes/tīmekļa lapas vispārējo sajūtu un pieredzi. Šie dizaineri izlemj, ko viņi vēlas iekļaut; ko viņi vēlas, lai lietotājs jūt; un kur viņi vēlas, lai lietotājs tiktu vadīts. Izveidojot šādu “sižetu”, kam seko lietotājs, UX dizaineri ir atbildīgi par produkta optimizēšanu tā, lai tas lietotājam sniegtu ērtu un patīkamu aplikācijas lietošanu.

Savukārt UI (lietotāja saskarne – user interface) dizains ir saistīts ar produkta izskatu un estētisko raksturu. Krāsu shēma, izvietojums, atstarpes, fonti un tā tālāk. Ja UX dizainers ir arhitekts, tad lietotāja interfeisa dizainu varētu salīdzināt ar interjera dizainu. Lai gan starp abiem daudzas funkcijas pārklājās, atšķirības ir ļoti svarīgas.

Covid-19 pandēmijas izraisītais papildus pieprasījums pēc tiešsaistes iespējām un būtiskās izmaiņas tam, kā Google ierindo tīmekļa lapas meklēšanas rezultātos, UX dizaina ‘’pasaule uzkarst’’. Pasaules organizācijas un jaunuzņēmumi meklē dizainerus, kas varētu izveidot nākamās paaudzes tīmekļa vietnes.

Ņemot vērā, ka LinkedIn ir atzīmējis UX dizainu “5 populārāko prasmju sarakstā 2020. gadā”, IT karjeras sākšana ar Riga CODING School WEB dizaina apmācībām varētu būt Tevis meklētās pārmaiņas. UX dizains, kas pastāv kā programmētāja un dizainera hibrīds, ir piemērots plašam cilvēku lokam. Daudzas ikdienas iezīmes, piemēram, problēmu risināšana, laba komunikācija, empātija un uzmanība pret detaļām, spēj sniegt lielisku priekšrocību, ko var papildināt ar atbilstošu izglītību un pieredzi.

Piesakies mūsu skolas WEB dizaina kursiem ŠEIT.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai